ناپولی با پیروزی سه بر یک برابر فیورنتینا قهرمان کوپا ایتالیا شد.

رافائل بنیتس، سرمربی اسپانیایی ناپولی پس از قهرمانی به ستایش از شاگردانش پرداخت و آنها را شایسته قهرمانی دانست.

او پس از بازی در گفت وگویی که با شبکه تلویزیونی " رای اسپورت " ایتالیا داشت، گفت: بازی زیبایی بود. از همان ابتدا توپ و میدان را در اختیار گرفتیم و به راحتی دو گل به ثمر رساندیم اما با گلی که فیورنتینا به ثمر رساند کار ما سخت شد. آنها برای زدن گل تساوی هر آنچه را در توان داشتند رو کردند اما خوشبختانه این ما بودیم که گل سوم را به ثمر رساندیم و در نهایت پیروز از میدان خارج شدیم.

او افزود: در نیمه دوم می توانستیم گل سوم را به ثمر رسانیم اما بعد از ۱۰ نفره شدن به کار دفاعی روی آوردیم و این باعثشد تا حریف فشار زیادی بر ما آورد. در نهایت در وقت های تلف شده گل سوم را به ثمر رساندیم و خیالمان از پیروزی راحت شد. همواره گفته ام که شکست چیزی را تغییر نمی دهد اما پیروزی بار روانی مثبتی را به تیم منتقل می کند. تماشاگران دیدند که بازیکنان ناپولی ۱۰۰ درصد توان خود را برای این دیدار گذاشتند و این بسیار مهم است.

ستاره ناپولی در این دیدار لورنزو انسینیه مهاجم جوان این تیم بود که دو گل به ثمر رساند تا امید زیادی برای حضور در جام جهانی داشته باشد. بنیتس به ستایش از این مهاجم جوان پرداخت و معتقد است که او می تواند در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل برای تیم ملی فوتبال ایتالیا بازی کند: " حرف های زیادی درباره حضور انسینیه در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به گوش می رسد. برای این باورم که او باید در لیست چزاره پراندلی قرار گیرد. لورنزو این توانایی را دارد که در هر دیدار نتیجه بازی را تغییر دهد. او آینده درخشانی دارد و می تواند کمک زیادی به ناپولی کند. "

سرمربی اسپانیایی ناپولی ادامه داد: به خوبی این نکته را درک کرده ایم که باید به هنگام شکست و پیروزی یک تیم باشیم و پشت همدیگر را خالی نکنیم. از عملکرد تیمم راضی هستم. ناپولی بازی خوبی را به نمایش گذاشت و شایسته پیروزی در این دیدار بود. نباید فراموش کنیم که فیورنتینا تیم خوب و قوی است و برای پیروزی برابر این تیم تلاش زیادی داشتیم.

بنیتس در پایان سخنان خود درباره این سوال که این قهرمانی را به چه کسی تقدیم می کند، این گونه پاسخ داد: همواره قهرمانی ها تیمم را به خانوده ام، دوستانم و تماشاگرانی که در هر حالت از تیمشان حمایت کردند تقدیم می کنم. امیدوارم که ناپولی باز هم جام کسب کند.

ناپولی در حالی قهرمانی در جام حذفی ایتالیا را به دست آورد که هیچ شانسی برای کسب قهرمانی در رقابت های سری A ندارد اما این شانس را دارد که سهمیه لیگ قهرمانان اروپا برای فصل بعد را به دست آورد.