به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: پس از سال‌ها، انحصار تولیدبرنامه‌های ورزشیشبکه شکسته شد وعادل فردوسی‌پوربا زیرکی خود، تهیه‌کنندگی برنامه‌های ویژهجام‌جهانیشبکه سه را به عهده گرفت؛ این یعنی ‌باید در انتظار یک تابستان فوتبالی و دوست داشتنی باشیم.

به گزارش «تابناک»، یک ماه فوتبالی از اواخر خرداد تا اواخر تیر امسال در انتظار ماست و حضور تیم ملی کشورمان در این رقابت‌ بر اهمیت موضوع افزوده و نگاه‌های بیشتری را معطوف به بیستمین دوره رقابت‌های جام‌جهانی فوتبال در برزیل کرده و همین ‌موجب شده تا بسیاری نسبت به کیفیت پخش برنامه‌های تلویزیونی و نحوه پوشش این رقابت‌ها از تلویزیون‌ نگران شوند.

این نگرانی‌ها‌ از دو جهت بود؛ یکی نحوه طراحی ویژه‌برنامه‌های جام‌جهانی بود که برای خیلی‌ها مهم بود. مقایسه ویژه برنامه‌های فوتبالی شبکه‌های معتبر جهانی با ویژه‌برنامه‌های داخلی و حساسیت داشتن به برخی از مجری‌ها، موجب شده بود تا خیلی‌ها چندان به نحوه پوشش جام‌جهانی امیدوار نباشند.

از سوی دیگر، برگزاری بازی‌ها در سرزمین پهناور برزیل، آن هم در فصل تابستان، بسیاری را از نحوه پخش زنده بازی‌ها نا‌امید کرده بود. به هر حال، شاید فرهنگ خاص برزیل در نحوه پوشش و گرمای هوا، دست به دست هم بدهند تا صدا و سیما بیشتر از وقت مفید بازی به پخش صحنه‌های آهسته آن بپردازد.

بنا بر این گزارش، تجربه پخش رقابت‌های لیگ جهانی والیبال و اعتراض‌ها‌ به پوشش برخی لحظات و صحنه‌های این رقابت‌ها که حتی صدای اعتراض یکی، دو نماینده مجلس را هم درآورده بود موجب شد تا خیلی‌ها به فکر راهکار جایگزین برای دیدن رقابت‌های جام‌جهانی باشند.

در میان همه این بیم و امید‌ها، روز گذشته در گروه ورزش شبکه سه سیما، تصمیمی گرفته شد که خیلی‌ها را خوشحال کرد؛ عادل فردوسی‌پور، تهیه‌کننده ویژه‌برنامه جام‌جهانی امسال شد و با توجه به اینکه همه رقابت‌های مهم جام‌جهانی امسال از شبکه سه پخش می‌شود، باید چشم انتظار ‌برنامه‌ای خوب و غافلگیر کننده بود.

انتخاب عادل فردوسی‌پور برای تهیه‌کنندگی این برنامه البته خبر از شکست‌ انحصار تهیه‌کنندگی برنامه‌های تلویزیونی می‌داد. سال‌ها بود که تهیه‌کنندگی برنامه‌های ورزشی در شبکه سه در اختیار دو ‌بود؛ حسین ذکایی، گوینده خبر ورزشی این شبکه، مسئول تهیه برنامه‌های فوتبال خارجی بود و پخش مسابقات داخلی نیز بر عهده هاشمی بود.

اما در سال‌هایی که این دوستان برنامه‌هایی با کیفیت پایین را به خورد مخاطبان می‌دادند، عادل فردوسی‌پور، یکی دیگر از سورپرایز‌هایش را رو کرد؛ برنامه فوتبال ۱۲۰ که در آخرین ساعات روز جمعه از شبکه ورزش پخش می‌شود و کیفیتی متفاوت با دیگر برنامه‌های ورزشی تلویزیون و این شبکه دارد.

در این باره باید گفت، تمرکز فوتبال ۱۲۰ روی فوتبال‌های خارجی و کیفیت بالای برنامه و جذب مخاطبان زیاد در همین مدت کوتاه، آن هم در شبکه‌ای مثل ورزش، همه را راضی کرده تا سکان هدایت برنامه‌های ویژه جام‌جهانی را به عادل فردوسی‌پور بسپارند. به این ترتیب، عادل فردوسی‌پور قید حضور در جام‌جهانی و برزیل را زده و ‌برای همین، ‌ قرار است ‌در تهران ویژه‌برنامه‌ای ‌روی آنتن ببرد که ممکن است خیلی‌ها را جذب خودش کند، به ویژه اینکه اخبار غیر رسمی نشان می‌دهد که حجم ایده‌های نوآورانه این برنامه زیاد خواهد بود و یکی از آن‌ها که ممکن است به جذاب‌تر شدن برنامه‌ کمک کند، نقش پر رنگ شبکه‌های اجتماعی برای تعامل در این برنامه است.

گفتنی است، صدا و سیما برای خرید حق پخش رقابت‌های جام جهانی امسال، باید ‌۱۸۰ میلیارد تومان پول بپردازد، ولی شاید آن‌ها هم با انتخاب فردوسی‌پور برای برنامه خود درآمدزایی آن را تضمین کرده باشند و از هم‌اکنون سراغ پیش‌فروش آگهی‌های ایام جام‌جهانی رفته باشند. حالا باید منتظر ماند و دید که عادل فردوسی‌پور تا چه حد در اجرای ایده‌هایش و جذب مخاطب موفق خواهد بود. البته بزرگ‌ترین مشکل عادل در این راه، فقط گرمای هوای برزیل است.