به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران:کارلوس کی روشدرباره اردویآفریقای جنوبیاظهار داشت: با توجه به این که بازیکنان محدودی داشتیم و شرایطی که با آن مواجه بودیم اردو برگزار شد. مهم ترین نکته تعهدی هست که شاهد آن بودیم اما از لحاظ اهداف، با یک شکست بزرگ روبرو شدیم و تاثیرات این شکست را در جام جهانی خواهیم دید.

وی افزود: شما می توانید اردویی را بدون هتل برگزار کنید اما بدون بازیکن نمی توانید هیچ برنامه ای را انجام دهید و این برنامه ای بود که از یک سال قبل طراحی شده بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال خاطرنشان کرد: تمام این برنامه ها از یک سال پیش تدوین شده بود. این تنها یکی از گزینه ها بود، شخص من این تصمیم را نگرفت بلکه این تصمیم گرفته شد تا این اردو برگزار شود. سوال در اینجا راجع به برگزاری ۴-۵ روز دیرتر اردو نیست بلکه سوال راجع به اهداف و استراتژی ما بود که همه از آن اطلاع داشتند.

کی روش در مورد صبر کردن برای حضور بازیکنان درلیگ قهرمانان آسیاتصریح کرد: اگر صحبت از این ۴-۵ روز پیش بیاید کاملا غیر منطقی است. ما باید چند روز دیگر بازیکنان فولاد را به این تیم بدهیم تا در لیگ قهرمانان آسیا بازی کنند و در این صورت آنها را تا اردوی بعدی نداشتیم.

وی ادامه داد: شما نمی توانید هر دو طرف جهان را داشته باشید ما این فصل را برای بازی تیم ها در لیگ قهرمانان آسیا متوقف کردیم و به آنها فرصت دادیم تا از این زمان استفاده کنند اما هم در طول فصل و هم بعد از فصل از آن استفاده کردند.

سرمربی تیم ملی فوتبال باز هم در مورد اردوی آفریقای جنوبی تاکید کرد: این تصمیم را من نگرفتم این تصمیم را کفاشیان و هیئت رئیسه فدراسیون گرفتند این تصمیم از سوی وزیر ورزش و کمیته جام جهانی اعلام و حمایت شد، من تنها سرمربی هستم و اگر افراد تصمیم گرفتند با رفتارشان به فدراسیون و وزارت ورزش توهین کنند و باعثشرم فدراسیون شوند به من مربوط نیست. من تنها وظیفه خودم را انجام می دهم.

کی روش یادآور شد: من تکرار می کنم این برنامه ریزی یکساله است اگر می خواهیم در جام جهانی با شرایط تمرینی بازیکنان داخل ایران شرکت کنیم یک درصد هم شانس صعود نخواهیم داشت. دلیل برگزاری این اردو آن بود که با تلاش بازیکنان به سطح مورد نظر برای حضور در جام جهانی برسیم.

وی افزود: این مطلب نقطه نظرم بود و دیدگاهی که داشتم اما در نهایت این دیدگاه فدراسیون و وزارت ورزش بود که این اردو را انتخاب کنند. من این تصمیم را نگرفتم بلکه آنها چنین تصمیمی را اتخاذ کردند. اما این اتفاقی که افتاد بی احترامی به فدراسیون و وزارت ورزش بود.

سرمربی تیم ملی که با برنامه تلویزیونی ۹۰ گفت و گو می کرد، تاکید کرد: ما در روز آخر هنوز نمی دانستیم بازیکنانمان را خواهیم داشت یا نه و این بی احترامی بود به کسانی که این تصمیم را گرفتند. اینجا من نیستم که خجل شدم چراکه من این تصمیم را نگرفتم. تنها کارم این بود که طبق دیدگاهم برای حفظ منافع فوتبال ایران این برنامه را تنظیم کردیم بنابراین از من نباید در این باره سوال کنید.

وی در مورد اینکه صورتش خسته است هم خاطرنشان کرد: دلیل خستگی صورتم بخاطر این است که صبح، ظهر و شب برای منافع تیم ملی کار می کنم. من اینجا برای تعطیلات نیامدم.

کی روش یادآور شد: اگر فرصت این را داشته باشیم که بازیکنان را در سطح حرفه ای و رقابتی آماده کنیم بازیکنان ما قابلیت رسیدن به سطح بالا را دارند. من اینجا نیامدم که قول و وعده بدهم بلکه سخت تلاش و کوشش می کنم.

سرمربی تیم ملی تاکید کرد: ۲۳ بازیکن در اردو هستند. دلیل اصلی این بود که بازیکنان داخلی در این اردو حاضر شده و با بازیکنان آفریقایی آشنا شوند. بازیکنان واقعا در این اردو فوق العاده بودند. تمام روح و قلبم برای این بازیکنان خواهد بود. اگر این فرصت را داشتم که با بازیکنان کار کنم می شد تاثیر و رشد را در آنها دید و اگر فرصت کار تا ماه دسامبر(آذر ماه) با آنها را داشته باشم می توانیم قهرمان آسیا شویم.

سرمربی تیم ملی درباره بخت صعود تیم ایران در جام جهانی تصریح کرد: من همیشه نگاهم مثبت است و ایمان دارم که ما بهترین عملکرد را در جام جهانی خواهیم داشت اما مسلما دوست ندارم افراد، ما و فوتبال را بازی دهند و دروغ بگویند. ما این وظیفه را بر دوش داریم که آرزوهای بیش از ۷۰ میلیون ایرانی را حمل کنیم. ما در مقابل چشمان بیش از ۳ میلیارد حضور خواهیم داشت و همه عملکر ما را خواهند دید اما در طول بیش از ۳ سال شاهد هیچ برخوردی با کسانی که تیم ملی را آزار و اذیت کردند نبودم.

وی در مورد احتمال از بازیکنان لیگ ایران به اردوی آینده تیم ملی هم خاطرنشان کرد: از بازیکنان داخل ایران به اندازه کافی در اینجا بازیکن دارم و این نفرات را با بازیکنان اردوی اتریش تلفیق می کنم.

کی روش درباره بررسی بازیکنان لژیونر هم تاکید کرد: دقیقا کاری که انجام دادیم آن بود که از امکانات و ارتباطات در آفریقای جنوبی استفاده کنیم. من دیروز(یکشنبه) سعی کردم با کمک دوستم بازی سردار آزمون را ببینم و با کمک این دوستان در شرایطی هستم که بهترین تصمیم را بگیرم. ما با کمک دوستان همه کارها را انجام می دهیم اما به نظر می رسد کمک های مالی جای دیگری می رود.

وی در مورد احتمال دعوت از آریا جسور هم گفت: آریا هاسه گاوا جایی در فهرست تیم ما ندارد.

با این حال کی روش در مورد احتمال دعوت از بازیکنان جدید به تیم ملی گفت: بله فکر می کنم این شانس باشد اما اسم آنها را نمی برم.

کی روش در مورد دیدارهای تدارکاتی تیم ملی تصریج کرد: به اینجا آمدیم تا چند بازی تدارکاتی انجام دهیم و ۲ بازی دیگر هم داریم. حریفانمان بازیکنان خوبی از غنا، الجزایر و مالاوی دارند البته این اردو فرصتی بود که بازیکنانمان با استیل فوتبال آفریقایی آشنا شوند. این یک اردوی توسعه پذیر است تا به بازیکنان ایران این فرصت داده شود ولی با توجه به عدم حضور یک سری از بازیکنان مهم، کلیدی و رقیب این بازیکنان تصمیم گرفتم این اردو را کوتاه کنم.

وی افزود: در اروپا هم سه بازی خواهیم داشت که با بازی با آنگولا اردوی اتریش ما تمام می شود و در برزیل هم با ترینیداد و توباگو بازی می کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: مسئله حائز اهمیت این نیست که صعود تیم ملی فوتبال واقع بینانه است یا نه، مسئله مهم این است که ما چه می خواهیم. مسئله مهم پاسخگویی به هواداران ایرانی است و با توجه به تجربه و دانش من سعی کردم یک آماده سازی سطح بالایی را با توجه به توقعات داشته باشم. آیا این انتظارات برآورده خواهد شد؟ باید تا جام جهانی صبر کنیم تا ببینیم چه اتفاقی می افتد.

وی عنوان کرد: من و بازیکنان از صمیم قلب تلاشمان را انجام می دهیم اما اگر این اتفاق نیفتد باید از مدیران استقلال و سپاهان سوال کنید. من در رابطه با این دو باشگاه بزرگ صحبت نمی کنم و برای آنها احترام قائل هستم. بلکه راجع به افرادی که در پشت پرده تصمیم گرفتند تا این اردو را بر هم بزنند و توهین کنند به فدراسیون و وزارت ورزش حرف می زنم.

کی روش با اشاره به اردوی آفریقا اظهار داشت: دقیقا در یکسال گذشته به این موضوع اشاره کردم که اگر قرار است چنین اتفاقاتی بیفتد زودتر به من گفته شود تا گزینه جایگزینی انتخاب کنم.

در ادامه سرمربی تیم ملی گفت: ما به یک سری گرمکن برای تمرین در آفریقای جنوبی نیاز داریم. سه هفته ما باید با یک دست گرمکن تمرین کنیم و کلا شرایط مناسبی نیست.

وی درباره نیامدن مهدی محمد نبی به اردوی آفریقای جنوبی تاکید کرد: این را باید از خود او سوال کرد.

با این حال کی روش از حضور نبی در اردوی آینده تیم ملی خبر داد و گفت: بله مطمئن هستم که نبی بسیار سخت در کنار ما مشغول به کار بود و همینطور رئیس فدراسیون هم سخت کار و کمک کرد و بدون تلاش کفاشیان و نبی این مسائل مقدور نبود. اگر ما با یک روحیه تیمی بسیار عالی در کنار هم کار نمی کردیم این موفقیت در تیم ملی میسر نبود.

وی افزود: افرادی که می خواهند تفرقه بین ما بیندازند سخت اشتباه می کنند برای اینکه همین گروه بود که دست به دست هم دادیم و به جام جهانی صعود کردیم و نمی خواهم کسی شک و شبهه داشته باشد. اما حمایت آنطوری که فکر می کردیم نبود و ما با یک دست لباس تمرین در طول سه هفته تمرین کردیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال تصریح کرد: مبلغ اضافه بار ۳۰ هزار دلار بود که ما می توانستیم البسه بهتری بگیریم. اسپانسر ما یک دست لباس برای سه هفته در اختیار ما گذاشته است. افراد تاثیرگذار هم خوشحال نیستند که من صحبت می کنم اما اگر من صحبت نکنم نمی توانیم امکانات بگیریم. شاید من اشتباه می کنم که در این باره صحبت می کنم.

کی روش در مورد اینکه فردی از فدراسیون همراه تیم نیست، یادآور شد: این مطلب صحبت ما نیست. مقدس از فدراسیون همراه ما در این سفر است. متاسفم این موضوع را می گویم اما تنها این اردو نیست و در سال های قبل این مشکل را داشتیم. حضور ما در جام جهانی باید باعثغرور شود. کاپیتان ما نیست و برخی بازیکنان یا نیامدند یا دیر آمدند. مسلما این توقعی نیست که هواداران ما دارند.

وی در مورد حل شدن مشکلات هم گفت: انشاالله.

کی روش در پایان گفت: از این صحبت ها عذرخواهی می کنم اما اگر این صحبت ها را انجام ندهم نمی توانیم هیچ امکاناتی را به دست بیاوریم.