به گزارش ملت ایران و به نقل از فدراسیون فوتبال، علی دوستی مهر، سرمربی تیم ملی جوانان در خصوص همگروهی ایران با تیم های میانمار، تایلند و یمن گفت: میانمار تیمی است که ۷ بار تجربه حضور در رقابت های جام جهانی را داشته و از شرایط میزبانی بهره می برد. ضمن این که شرایط آب و هوایی این کشور شرجی و بارانی است. این تیم با توجه به تجربه بالا و شرایطی که در کشورش دارد حریف سرسختی برایمان محسوب می شود. درباره تیم ملی تایلند نیز باید بگویم این کشور از تیم های پایه بسیار قوی برخوردار است چرا که تجربه برگزاری دوره های متعدد رقابت های آموزشگاه های جهان را دارد و بی شک با تجربه ای که بازیکنان این کشور دارند، بازی راحتی مقابل تیم ملی تایلند نخواهیم داشت. تیم ملی یمن نیز حریف دست و پا بسته ای برایمان نبوده و قصد داریم بهترین بازی را در مقابل این تیم ها به اجرا بگذاریم.

وی در ادامه بیان کرد: نیم نگاهی به صعود از گروه خود داریم و به امید خدا اگر این اتفاق بیفتد، با تیم های ازبکستان، استرالیا و امارات که هر کدام از این تیم ها تجربه حضور در جام جهانی و یا رقابت های آسیایی را دارند، همگروه خواهیم شد. در واقع ۱۶ تیمی که به این دوره از رقابت ها راه یافته اند، همگی قدرتمند بوده و نباید هیچ حریفی را دست کم بگیریم.

دوستی مهر در ادامه بیان کرد: تیم ملی جوانان کار سختی را پیش رو دارد و برای این که با آمادگی کامل به رقابت با حریفان خود بپردازیم، نیازمند حضور در اردوها و بازی های تدارکاتی هستیم. خوشبختانه فدراسیون فوتبال همکاری های لازم را برای موفقیت هرچه بیشتر این تیم انجام می دهد و تنها معضلی که با آن رو به رو هستیم، کمبود بازی های تدارکاتی است.

دوستی مهر در پایان گفت: پیش از سفر به اوکراین یک مرحله اردوی تدارکاتی در کیش و یک مرحله اردو در تهران خواهیم داشت و سپس به تورنمنت اوکراین اعزام می شویم تا علاوه بر کسب تجربه بازیکنان را ارزیابی کرده و پی به نقاط ضعف و قوت تیم ببریم.