به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: به نظرکریستیانو رونالدو، برای رئالی ها کسب دهمین قهرمانی درلیگ قهرمانان اروپا، چیزی که از آن به عنوان «دسیما» یاد می شود، برای او به یک عقده تبدیل شده اما از نوع مثبت.

۱۲ سال از آخرین قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا می گذرد و کهکشانی ها به لطف پیروزی یک بر صفر بازی رفت مرحله نیمه نهایی این رقابت ها برابر بایرن مونیخ امیدوار شده اند که به این انتظار طولانی مدت برای دو رقمی کردن تعداد قهرمانی هایشان در مهم ترین تورنمنت باشگاهی اروپا پایان دهند.

مهاجم پرتغالی رئال مادرید با تاکید بر انگیزه فراوان او و هم تیمی هایش برای کسب این جام، اعتراف کرد به کسب این افتخار حتی بیش از ماموریت تیم ملی کشورش در جام جهانی ۲۰۱۴ فکر می کند.

به نقل از تسنیم، رونالدو گفت: دسیما برای ما تبدیل به یک عقده شده، اما از نوع مثبت آن. جام جهانی روی عملکرد من در مدت زمان باقیمانده تا پایان فصل به هیچ عنوان تاثیر نخواهد گذاشت. من روی لالیگا و لیگ قهرمانان تمرکز کرده ام. ما جام حذفی اسپانیا را بردیم و می خواهیم لالیگا و لیگ قهرمانان را هم فتح کنیم که در این بین لیگ قهرمانان مهمترین است.

رونالدوی ۲۹ ساله که تیمش در بازی رفت مرحله نیمه نهایی برابر بایرن مونیخ با وجود تنها ۲۸ درصد تملک بر توپ موفق شد باواریایی ها را شکست دهد، امیدوار است کهکشانی ها در بازی برگشت نیز از سرعت خیره کننده بازیکنان خود برای انجام ضد حمله استفاده کنند.

وی افزود: دیدار برگشت هم مانند بازی رفت خواهد بود. بایرن مونیخ تیم فوق العاده ای است اما ما برتری مختصری نسبت به آنها داریم و می خواهیم از این برتری به سود خود استفاده کنیم. کار سختی است اما ما هم سلاح های مخصوص خودمان را داریم. رئال اعتماد به نفس دارد و تلاش خود را برای به ثمر رساندن گل انجام می دهد.

رونالدو با اشاره به انگیزه اش برای حضور در فینال لیگ قهرمانان اروپا که امسال در وطن او و در ورزشگاه لوز لیسبون برگزار می شود، عنوان کرد: حضور در فینالی که در لیسبون برگزار می شود، یک رویا است. نمی خواهم از الان به فینال فکر کنم چون هنوز یک بازی دیگر برابر بایرن مونیخ داریم اما رویای من حضور در لیسبون است و فکر می کنم می توانم به آن برسم.

رئال مادرید و بایرن مونیخ، سه شنبه هفته جاری در ورزشگاه آلیانتس آره نا بازی برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا را برگزار خواهند کرد.