به گزارش خبرورزشیملت ایران: حسین کعبی اظهارکرد: امسال همه برای این که به هر صورت که شده است، تیم مان در لیگ بماند، زحمت کشیدند. امسالفولادخوزستانقهرمان شد، تیم ما در لیگ برتر ماند و تیم نفت مسجدسلیمان نیز لیگ برتری شد و این باعثخوشحالی ما شد.

وی بیان کرد: امسالاستقلالخوزستان خیلی سختی کشید و نیاز به آرامش داشت. به هر حال تیمی که از لیگ یک به لیگ برتر می آید، حفظ آن خیلی سخت است ولی خدا را شکر با همت باشگاه و بازیکنان توانستیم تیم را در لیگ حفظ کنیم.

این بازیکن تیم فوتبال استقلال خوزستان گفت: عملکرد تیم مان خیلی خوب بود و اگر ما سه، چهار بازیکن خوب و باتجربه دیگر داشتیم، مطمئنا تیم مان می توانست جایگاه خود را بین رده های هفتم، هشتم حفظ کند. متاسفانه بازیکنانی که داشتیم، فکر و ذهن شان روی لیگ یک بود و هنوز برای لیگ برتر پخته نشده بودند، البته ما بازیکنان خوب و جوانان آینده داری داریم که می توانند در آینده به تیم کمک کنند.

وی افزود: ویسی در بازی هایی از این بازیکنان جوان استفاده کرد که هیچ مربی ای از چنین نفراتی استفاده نمی کند ولی او جرات انجام این کار را داشت و درنهایت شرایط هم به صورتی شد که خدا را شکر در لیگ ماندیم. یک امتیاز خوبی که تیم ما داشت، این بود که مدیران باشگاه اصلا در کار مربیان دخالت نمی کردند و به نظرم این موضوع از عوامل موفقیت تیم ما بود. تنها سالی که من با آرامش و بدون حاشیه بازی کردم، امسال در تیم استقلال خوزستان بود.

کعبی در ادامه در ارزیابی اش از سطح لیگ سیزدهم گفت: کیفیت لیگ خوب نبود و متاسفانه تعطیلات بسیاری داشتیم و تیم ها خیلی وارد بحران شدند. باتوجه به تعطیلاتی که امسال داشتیم، سه، چهار دفعه بدنسازی کردیم که این موضوع باعثافت بازیکنان و سخت شدن شرایط مربیان شد. به نظرم امسال اصلا لیگ جالبی نداشتیم. لیگ مان کاستی نداشت و فقط این تعطیلی ها ما را اذیت کرد.

وی درباره نقاط قوت لیگ هم خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم جشن قهرمانی خیلی خوب بود و تاج در این زمینه بسیار زحمت کشید و به نظرم این برای فدراسیون یک امتیاز خوب است.

مدافع تیم فوتبال استقلال خوزستان برنامه ریزی سازمان لیگ را بسیار خوب دانست و ادامه داد: به نظرم امسال مسابقات با آرامش برگزار شدند و هیچ تیم و بازیکنی در این خصوص به فدراسیون اعتراض نداشت و همه چیز خوب پیش رفت.

کعبی همچنین درباره کم بودن تعداد گل های لیگ سیزدهم گفت: به نظرم هر سال به همین صورت است و ۱۴ گل هم که آقای گل را مشخص کرد، برای لیگ ما خیلی زیاد است. این موضوع صد درصد یک ضعف محسوب می شود. لیگی که این قدر تعطیلی دارد این موضوع باعثعدم تمرکز بازیکنان آن می شود و صد درصد در پایین بودن آمار گل تاثیرگذار است.

وی بیان کرد: باتوجه به این که لیگ چهاردهم پس از جام جهانی برگزار می شود، امیدوارم تیم ها به خوبی بسته و وارد مسابقات شوند. لیگ ما سال به سال به سمت نزول می رود و مردم لذت نمی برند و تیم ها هم بازی خوبی را انجام نمی دهند. امیدوارم برای لیگ آینده فدراسیون برنامه کاملی را به تیم ها بدهد تا آن ها بتوانند برنامه ریزی کنند. تیم ملی ما با ۱۱ بازیکن به اردوی آفریقای جنوبی رفت که این در جهان بی سابقه است، پس می طلبد پیش از آغاز لیگ برنامه ریزی قوی ای انجام شود. به هر حال امیدوارم تیم ملی در جام جهانی و نمایندگان ایران در آسیا موفق باشند.

بازیکن تیم استقلال خوزستان در پاسخ به این سوال که گویا قرار است از سال آینده مالیات توسط خود بازیکنان پرداخته شود، نظر شما در این خصوص چیست؟ گفت: درست است که هر سال بر عهده باشگاه ها بوده است ولی وقتی باشگاه ها آن را پرداخت نمی کردند، مجبور بودیم خودمان مالیات را بدهیم. من هم، چنین مشکلی را داشتم و در قراردادم با باشگاه هایی که کار کردم، قید شده بود که مالیات بر عهده آن ها است اما زمانی که این کار را انجام ندادند برای این که ممنوع الخروج نشوم خودم آن را پرداخت کردم و در کل به نظرم اگر بر عهده بازیکن باشد خیلی بهتر است. من تنها سالی که با آرامش و بدون استرس کار کردم امسال در استقلال خوزستان بود و بازیکنان تیم مان هم، چنین شرایطی را داشتند، چرا که باشگاه پول بازیکنان و مالیات آن ها را پرداخت کرد.

وی درباره این نظر کارشناسان که امسال میانگین سنی بازیکنان لیگ برتری بالا بود، خاطرنشان کرد: همان طور که می دانید از جام جهانی ۲۰۰۶ تاکنون بازیکن پدیده ای از لیگ به فوتبال معرفی نشده است. البته تنها جهانبخش را داشتیم که آن هم به هلند رفت. اصلا میانگین سنی لیگ بالا نبود و من اصلا این صحبت را قبول ندارم و به نظرم این دلال ها هستند که بازار فوتبالیست ها را خراب می کنند.

کعبی درباره این که تاج گفته است، بهتر است از سال آینده مبلغ قرارداد بازیکنان منتشر شود و با این اقدام تخلف به زیر صفر می رسد، گفت: به نظرم فوتبالیست ها هر چقدر پول بگیرند، کم است؛ چرا که آن ها پول های خود را به صورت کامل از باشگاه ها دریافت نمی کنند. به هر حال تاج هر حرفی زده است، عمل به آن هم بسیار خوب است و این تصمیم تاج است. از زمانی که تاج وارد فوتبال شده است، این رشته خیلی پیشرفت کرده، چرا که او در کارش جدی است. به هر حال این تصمیم فدراسیون است و من به عنوان یک فوتبالیست به این تصمیم احترام می گذارم.

وی در پاسخ به این سوال که سال آینده هم با استقلال خوزستان همکاری خواهید کرد یا خیر؟ توضیح داد: قرارداد من با این تیم یک ساله بود. هنوز باشگاه برای سال آینده صحبت خاصی نکرده است. در حال حاضر واقعا به استراحت نیاز داریم، چرا که امسال واقعا لیگ سختی داشتیم. به هر حال اگر به من نیاز داشتند و صلاح دیدند، در این زمینه تصمیم می گیرم. خیلی در این تیم راحت بودم و اگر به من پیشنهاد دهند، تمایل دارم که باز هم با این تیم همکاری کنم.