به گزارش خبرورزشیملت ایران: این مراسم به همت شورایحامیانتیم های ملیایرانو با حضور سردار ˈعزیز محمدیˈ رئیس اتحادیه باشگاه های ایران، ˈمنیره آمدیˈ مدیرعامل موسسه مطالعات و تحقیقات مسائل زنان و جمعی از خانواده های شهدای هسته ای و دفاع مقدس در منطقه حفاظت شده باغ گیاه شناسی ملی ایران برگزار شد.

ˈعباس جمˈ دبیر شورای حامیانتیم های ملیایران در این مراسم ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های شورا اظهار کرد: در تدوین و اجرای برنامه های راهبردی شورای حامیان در مسیر حمایت از تیم های ملی ایران، مسئولان مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کمال همکاری را داشتند.

وی همچنین از همکاری مجلس شورای اسلامی، شورای عالی استان ها، سازمان دانش آموزی کشور، شهرداری تهران، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، سازمان نظام مهندسی و تشکل های مردم نهاد دراین زمینه قدردانی کرد و افزود: این فعالیت ها می تواند در ترغیب حمایت معنوی و مردمی از تیم های ملی ایران نقش سازنده ای داشته باشد.

وی ضمن اعلام راه اندازی باشگاه مجازی هواداران تیم های ملی ایران، اظهار کرد: علاوه بر راه اندازی سامانه پیام کوتاه ۲۰۳۵، سامانه تلفن ثابت *۸ با همکاری و مشارکت مشترک اپراتورهای تلفن همراه و شرکت مخابرات ایران به منظور جلب حمایت معنوی و مردمی از تیم های ملی ایران به خصوص تیم ملی فوتبال راه اندازی می شود.

در ادامه این مراسم سردار عزیز محمدی رئیس اتحادیه فوتبال باشگاه های ایران با تبریک سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نقش و تأثیر شهدا در حفظ انقلاب و صیانت از آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و استقلال کشور و هویت ملی ایران بی نظیر، فراموش نشدنی و همیشه ماندگار است.

رئیس ستاد حامیان تیم های ملی ایران ادامه داد: تداوم راه شهدا و رزمندگان در دفاع مقدس از مرز و بوم و هویت کشور در حال حاضر به عنوان یک مسئولیت سنگین برعهده نمایندگان علمی، فرهنگی و ورزشی کشور و تیم های ملی ایران در مجامع بین المللی است تا از اعتبار و آبروی ایران و ایرانی دفاع کنند.

وی افزود: یکایک ایرانیان در سراسر دنیا وظیفه دارند از تیم های ملی ایران با تمام وجود و با هر امکانی حمایت کنند.

محمدی تاکید کرد: بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران هم باید بدانند اگر از تمام توان خود برای ارائه بازی های خوب و جوانمردانه استفاده کنند حتی اگر ببازند مردم ایران آنها را دوست خواهند داشت و به آنان افتخار می کنند.

وی همچنین از تلاش اعضای شورای عالی جوانان و شورای حامیان تیم های ملی ایران تشکر کرد و گفت: ایجاد سامانه های ارتباطی و تعاملی برای حمایت معنوی و مشارکت مردمی از تیم های ملی ایران بستری مناسب برای پیشبرد اهداف و برنامه های شورا است.

رئیس اتحادیه باشگاه های ایران گفت: مخاطبان و فوتبال دوستان با ارسال پیامک عدد ۷ به سامانه ۲۰۳۵ می توانند از آخرین اخبار و رویدادهای تیم ملی فوتبال ایران و جام جهانی ۲۰۱۴ مطلع شوند و به عنوان تنها سامانه رسمی، نتایج مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ را از طریق پیام کوتاه پیش بینی نمایند.

محمدی در ادامه گفت: مخاطبان با استفاده از سامانه تلفن ثابت ۸* نیز بصورت صوتی پیام حمایت چهره های شاخص و ماندگار کشور از تیم ملی فوتبال ایران را می توانند بشنوند و همچنین در مسابقات نظرسنجی و پیش بینی نتایج فوتبال شرکت کنند.

همسر شهید علی محمدی از شهدای هسته ای نیز با بیان گزیده ای از زندگینامه این شهید، به نمایندگی از جامعه زنان و خانواده شهدا، حمایت همه جانبه خود را از نمایندگان علمی، ورزشی، فرهنگی و تیم های ملی ایران اعلام کرد و گفت: حضور تیم ملی فوتبال ایران در جمع ۳۲ تیم برتر دنیا در جام جهانی فرصت مناسبی است تا در آن فرهنگ و تمدن ایران اسلامی به تمام دنیا نشان داده شود.

وی با تاکید بر حمایت معنوی از تیم ملی فوتبال افزود: از این امکان باید برای وحدت و مشارکت عمومی و شور و نشاط ملی و مردمی در کشور بهره گرفته شود.

ˈمنیره آمدیˈ رئیس مؤسسه مطالعات و تحقیقات زنان نیز به بیان جایگاه و شخصیتحضرت زهرا(س)در قرآن پرداخت و گفت: ایشان الگویی تمام عیار برای تمام زنان عالم برای رسیدن به یک جامعه پیشرفته و متعالی است.

دبیر مجمع جهانی امید با ارائه اهداف و مأموریت این مجمع افزود: حضور ایران در جام جهانی می تواند فرصتی برای تقویت نقش تأثیرگذار زنان در مشارکت های اجتماعی، افزایش شور و نشاط در جامعه و همچنین ارتقای نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار کشور با رویکرد اقتصاد مقاومتی باشد.

آمدی با توضیح شعار «وطن من، ایران» گفت: این شعار از ابتدای حروف کلمات ˈورزش، طبیعت، نشاط و مسئولیت اجتماعی، نوآوری و نخبگانˈ گرفته و به عنوان شعار ملی مجمع جهانی امید انتخاب شده است.

وی افزود: این شعار به صورت بین المللی با عنوان SEE OMID in iran مطرح شده است که مورد توجه سازمان جهانی یونسکو قرار گرفته است.

آمدی در ادامه گفت: این شعار نیز به مانند شعار فارسی آن ورزش(Sport)، طبیعت(Environment) و نشاط(Excitement) و برای استفاده از فرصت ها(Opportunity)، تدبیر و تفکر در آنها(Mind)، بروز خلاقیت و نوآوری(Innovation) و رسیدن به توسعه و پیشرفت و معنویت در جامعه(Development) را در بر گرفته است.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده درنظر است این شعار در سطح مجامع بین المللی و در جام جهانی برزیل ارائه و اطلاع رسانی شود.

آمدی گفت: به همین منظور نفرات و نمایندگانی را از ایران برای فرهنگ سازی آن به برزیل اعزام خواهیم کرد.

وی اعزام دو ورزشکار با دوچرخه به برزیل را با شعار SEE OMID in Iran که در روز زمین پاک و با مشارکت انجمن دوستی ایران و برزیل انجام شده است، از جمله این برنامه ها برشمرد.

مدعوین و خانواده معظم شهدا در حاشیه این مراسم ضمن بازدید از منطقه زیبای باغ گیاه شناسی ملی ایران، نهالی به نام شهدا غرس کردند. همچنین با همکاری سازمان محیط زیست و شهرداری تهران از مادران و همسران شهدای حاضر دراین مراسم به نمایندگی از تمامی مادران و همسران شهدای کشور، تجلیل و تقدیر شد.