به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: امین منوچهری در خصوص اینکه آیا مابقی قراردادش را از باشگاه راه آهن دریافت کرده یا خیر، اظهار داشت: تاکنون که خبری نشده است. خدا را شکر می کنم که توانستیم با عملکرد خوبمان درلیگ برترباقی بمانیم و ثابت کنیم که پول در درجه دوم اهمیت برای ما قرار دارد. متأسفانه تاکنون که ما به حق و حقوق خود نرسیدیم و امیدواریم که این اتفاق رخ بدهد.
وی در مورد اینکه چقدر احتمال حل این مسائل را می دهد، تأکید کرد: در فوتبال ما هر کس که از بیرون نگاه می کند می گوید بازیکنان میلیاردی پول می گیرند و پول مفت دریافت می کنند؛ اما واقعا اینگونه نیست. متأسفانه همه باشگاه ها بدهکار هستند. ما باید برای پولی که دریافت نکرده ایم مالیات بدهیم. به نظرم به غیر از ۸-۷ بازیکن در فوتبال ایران سایر بازیکنان از باشگاه هایشان طلب دارند.

مهاجم راه آهن در مورد اینکه علت این موضوع چه چیزی می تواند باشد، افزود: فوتبال ما مریض شده است. دوست ندارند فوتبال داشته باشیم نمی دانم کجای فوتبال خارجی را نگاه می کنند. شما نگاه کنید منچستر یونایتد ضعیف ترین تیم تاریخ خود را دارد اما همچنان تماشاگران به ورزشگاه می آیند در حالی که در ایران ورزشگاه ها خالی شد و از فوتبال هم لذت نمی بریم. علت این موضوع چیست؟ فکر می کنم همه دست به دست هم داده ایم تا این مسئله به وجود آمده است. این همه پول و سرمایه داریم چرا نمی توانیم برنامه ریزی کنیم و همانند ژاپن و کره جنوبی پیشرفت کنیم؟ چرا باید اینقدر عقب باشیم؟!

منوچهری در مورد اینکه طبیعتاً از عملکرد خودش در این فصل راضی نیست، گفت: صددرصد همین گونه است. ما همه در مشکلات راه آهن حل شدیم و نتوانستیم توانایی خود را به طور صددرصد به نمایش بگذاریم. مجبور بودیم که به دنبال فوتبال زیبا هم نباشیم. با توجه به مشکلاتی که راه آهن داشت فکر می کنم باقی ماندن این تیم در لیگ همانند گرفتن سهمیه آسیایی بود.

وی در مورد وضعیتش برای فصل آینده تصریح کرد: در قرارداد من با راه آهن ذکر شده است در صورت تغییر مدیریت باشگاه می توانم قراردادم را یک طرفه فسخ کنم. هم اکنون راه آهن شرایط خوبی ندارد باید ببینیم چه می شود شاید شخصی بیاید که انگیزه داشته باشد و بتواند این شرایط را بهبود بخشد.

مهاجم راه آهن در مورد اینکه با تیمی صحبت نکرده و یا مدنظر ندارد، یادآور شد: شما نگاه کنید هم اکنون از ۱۶ تیم لیگ برتر ۱۴ تیم نه مدیرعامل خود را می شناسند و نه سرمربی خود را. با چه کسی می خواهیم صحبت کنیم هر کسی که هم اکنون حرفی از پیشنهاد می زند فقط یک بازارگرمی دروغ است. باید این شرایط مشخص شود تا بتوانیم با باشگاه ها و تیم های مورد نظر صحبت کنیم.

منوچهری در مورد اینکه آیا به فکر حضور در استقلال هم هست، گفت: این موضوع آرزوی من است و خیلی دوست دارم چنین مسئله ای رخ دهد و آن را کتمان نمی کنم. هر شب خواب آن را می بینم؛ اما می خواهم به گونه ای در تیم ظاهر شوم که از صمیم قلب مرا انتخاب کنند و بتوانم در تیم پیشرفت کنم.