به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران:آتلتیکو مادریدوچلسیشب گذشته(سه شنبه) در دور رفت مرحله نیمه نهاییلیگ قهرمانان اروپادر ورزشگاه ویسنته کالدرون به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با تساوی بدون گل به پایان رسید.

ژوزه مورینیو، سرمربی چلسی در نشست خبری پس از مسابقه گفت: نتیجه صفر بر صفر نتیجه ای نبود که به خاطر آن به اینجا آمده باشیم اما از طرفی هم دوست نداشتم که بازی برگشت را در حالی شروع کنیم که از حریف خود عقب هستیم. تساوی بدون گل در خانه حریف نتیجه مثبتی برای تیم ما محسوب نمی شود. مطمئنم که در دیدار برگشت جزئیات، تفاوت ها را رقم خواهد زد. تیم ما پیش از مسابقه و در طول مسابقه مشکلات زیادی داشت و چهار بازیکن خود را از دست دادیم. دو بازیکن به دلیل مصدومیت و دو بازیکن نیز به دلیل کارت زرد اما در دیدار برگشت برای کسب پیروزی خواهیم جنگید.

سرمربی چلسی در ادامه با تمجید از نمایش خط دفاع تیمش گفت: مدافعان ما نمایش بی نقصی از خود به نمایش گذاشتند و توانستیم میزبان را ناکام بگذاریم. این در حالی است که آتلتیکو مادرید این فصل تیم قدرتمندی بوده و خیلی از تیم ها را شکست داده است. تیم من در بازی برابر اتلتیکو نمایش دفاعی خوبی از خود به نمایش گذاشت. طوری بازی کردیم که بازیکنان آتلتیکو مادرید دوست نداشتند. فراموش نکنیم که آنها در این ورزشگاه تیم هایی همچون میلان و بارسلونا را شکست دادند اما تیم ما توانست بازی را به خوبی کنترل کند و دروازه خود را بسته نگه دارد.

مورینیو در ادامه گفت: به بازیکنانم گفتم سعی کنند در این دیدار توپ ها را به جناحین ببرند. آتلتیکو مادرید تیمی است که پرس قدرتمندی در طول مسابقه انجام می دهد. برای همین من می خواستم بازیکنانم توپ را به کناره های زمین ببرند و در آنجا نگه دارند. فکر می کنم از این لحاظ فرنادو تورس از خود عملکرد خوب و مطلوبی را به نمایش گذاشت.

مورینیو درباره شرایط تیمش در لیگ قهرمانان اروپا، گفت: فکر می کنم چندین سال قبل چلسی پروژه ای را آغاز کرد که با داشتن بازیکنان بزرگ توانست نتایج مطلوبی را کسب کند. در فوتبال کلمه ای به نام بازیکنان به جا مانده از یک تیم وجود دارد و به این بازیکنان هر ساله بازیکنان جدیدی اضافه می شود که اکثرا جوان هستند و این بازیکنان جوان، بازیکنان پیشکسوت تیم را الگوی خود قرار می دهند.

آقای " خاص " در ادامه گفت: آتلتیکو مادرید تیم قدرتمندی است که این فصل بازی های خوبی از خود به نمایش گذاشته است. آنها برای اولین بار بود که در لیگ قهرمانان اروپا در بازی رفت میزبان بودند. آنها توانسته بودند میلان و بارسلونا را پیش از این در حالی شکست دهند که در بازی رفت مهمان بودند. از قبل می دانستیم آنها تیم با کیفیتی هستند اما بازیکنانم نمایش بی نظیری داشتند. از همه آنها راضی ام. داوید لوئیس ۹۰ دقیقه جنگید و خیلی از توپ ها را در میانه میدان دور کرد. مدافعان مرکزی ما عالی بودند. برای اشلی کول که چند بازی در ترکیب تیم به میدان نرفته بود این دیدار نقطه عطفی محسوب می شود. میکل، لمپارد و تورس هر کدام وظایف شان را به بهترین شکل انجام دادند. من از این بابت خوشحالم.

سرمربی آبی های لندن درباره فرناندو تورس، مهاجم تیمش که برابر تیم سابق خود به میدان رفت، گفت: بازی کردن برای تورس در بازی با آتلتیکو کار سختی بود.

سرمربی پرتغالی چلسی در پا یان درباره بازی تیمش برابر لیورپول در لیگ برتر انگلیس و بازی برگشت با آتلتیکو مادرید در لیگ قهرمانان اروپا، گفت: شاید مجبور شوم برابر لیورپول به بازیکنان جوانم میدان دهم. من به تنهایی تصمیم نخواهم گرفت و باید با باشگاه صحبت کنم. من فقط یک مربی هستم نه چیز بیشتر. این که بازی، روز یکشنبه برگزار می شود باعثخواهد شد که ناخواسته مشکلات زیادی برای ما به وجود بیاید. شاید بهتر بود بازی ما برابر لیورپول جمعه یا شنبه برگزار می شد. ما نماینده فوتبال انگلیس هستیم و تنها تیم انگلیسی حاضر در اروپا. اسپانیا چهار تیم در اروپا دارد که بهترین شرایط را برای موفقیت آنها فراهم کرده است.