به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: هانس یواخیمواتسکهدر گفت وگویی با روزنامه بیلد اظهار داشت: وقتی نوری شاهین بهرئال مادریدرفت، می گفتند نمی توانیم نبودش را تحمل کنیم. همین حرف ها را موقعی که شینجی کاگاوا را بهمنچستریونایتددادیم، نیز زدند. مسلما نمی توانیم یکی را پیدا کنیم که دقیقا خود روبرت لواندوفسکی باشد که جانشین وی شود اما مطمئنا در چاله ای به اسم نبود لواندوفسکی نخواهیم افتاد.

این مدیر موفق در مصاحبه خود موضوعات دیگری را نیز برشمرد که متن آن در پی می آید:

*شما قبل از شروع فصل قول دادید فاصله با بایرن این بار کمتر از ۲۵ امتیاز باشد…

بله، حالا هم که به نظر می آید همینگونه است(می خندد) … نه، بگذارید جدی بگویم. بایرن فصلی غیرقابل دسترسی را سپری می کند. آنها در همه زمینه ها رکورددارند. پرچم فوتبال آلمان را به اهتزاز درآورده اند. بدیهی است فصل بعد نیز تلاش خواهیم کرد فاصله را با آنها کاهش دهیم. البته اگر مثل امسال بازی کنند، کار سخت می شود.

*شالکه بهترین بخت را دارد که مستقیم به لیگ قهرمانان وارد شود. به چنین رقیب درجه یکی چنین اجازه ای می دهید؟

اگر بتوانند به این هدف برسند، بدیهی است که سزاوارش بوده اند و بخشی بزرگ در تاریخ فوتبال منطقه روور ایجاد می شود. به این ترتیب منطقه ما کاملا فعال خواهد شد.

* با روبرت لواندوفسکی؛ دورتموند در تابستان در اصل فرمانده زهردار خط حمله اش را از دست می دهد. رفتن وی به بایرن تا چه حد باعثناراحتی خواهد شد؟

در گذشته وقتی نوری شاهین به رئال مادرید رفت، می گفتند دورتموند نمی تواند نبودش را تحمل کند. همین حرف ها را موقعی که شینجی کاگاوا را به منچستریونایتد دادیم، نیز زدند. مسلما نمی توانیم یکی را پیدا کنیم که دقیقا مثل روبرت باشد و جانشین وی شود اما مطمئنا در چاله ای به اسم نبود لواندوفسکی نخواهیم افتاد.

*چه عاملی شما را اینقدر مطمئن می کند؟

چون ما با یورگن کلوپ یکی از بهترین مربیان جهان را در اختیار داریم و اینکه او همیشه توانسته راه حلی خوب پیدا کند. به این دلیل قبل از شروع فصل بعد مشکلی را نمی بینم. اطمینان دارم باز همه چیز موفقیت آمیز جریان خواهد یافت.

*از بازگشت ایلکای گون دوگان که مدت ها مصدوم بود در فصل بعد چه انتظاری دارید؟

کاری بزرگ بود که موفق شدیم با او تمدید کنیم. خیلی ها نغمه جدایی اش را سرمی دادند. به این نکته باور دارم که او بار دیگر به همان بازیکن قدرتمند سابق تبدیل خواهد شد.