ملت ایران: یحیی گل محمدی بعد از نشست خبری با دوربین های تلویزیونی صحبت کرد و در مورد موافقتش با کاهش تعداد تیم های لیگ برتری گفت: وقتی از نظر امکانات شرایط مساعدی نداریم این مسئله درست نیست ورزشگاه های ما حتی آبخوری ندارند و اسکوربوردهایشان کار نمی کند و وقتی فوتبال بازی می کنیم بعضا عملیات ساخت و ساز انجام می دهند. با همه این مسایل دلیلی ندارد تعداد تیم ها کاهش پیدا نکند.

به گزارش ملت ایران به نقل از فارس، وی ادامه داد: اگر همه چیزمان استاندارد باشد می توانیم لیگ ۲۰ تیمی داشته باشیم. در برخی از شهرستان ها نمی توان روی زمین هایش حتی راه رفت و در مجموع مخالف ۱۶ تیمی شدن هم هستم و باید ۱۴ تیمی شود.

گل محمدی در مورد تصمیم غیرمنتظره مهدوی کیا که قرار بود با قهرمانی از فوتبال خداحافظی کند، گفت: اینکه مهدوی کیا در فهرست ۱۸ نفره نبود و به همین دلیل چنین تصمیمی گرفته، صحت ندارد و با توجه به وضعیتی که داشت تصمیم گرفت از دنیای فوتبال خداحافظی کند و البته من هم ناراحت بودم و چون شان مهدی بیش از این حرف ها بود.

وی در مورد اینکه نمی شد بیشتر از مهدوی کیا استفاده کرد و شانش را حفظ کرد، گفت: در اینکه مهدوی کیا بازیکن بزرگی است شکی نیست اما بعد از نیم فصل اول با مصدومیتی جزیی روبه رو شد و شاید به خاطر این مصدومیت کمی از شرایط مسابقه دور شده بود.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که شما به مهدوی کیا پیشنهاد خداحافظی دادید، گفت: با توجه به تمام شرایط خودم به مهدوی کیا پیشنهاد دادم خداحافظی کند.

وی در مورد اینکه مهدوی کیا در جریان بازی با مس خیلی ناراحت بود و مصاحبه نکرد گفت: اگر مهدوی کیا ناراحت بود پیشنهادم را قبول نمی کرد دیدید که رویانیان هم مخالفت کرد و اگر مهدوی کیا بخواهد از تصمیمش برگردد خودم استقبال می کنم.

سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه او گفته است رابطه اش با مهدوی کیا مثل دو برادر است و این جمله دقیقا مشابه جمله ای است که علی دایی در خصوص کریم باقری به کار برد و او هم به شکل عجیب از پرسپولیس خداحافظی کرد، گفت: اینگونه نیست من و مهدوی کیا ۲۰ سال است با هم رفیقیم و خاطرات زیادی داریم و دنبال چیزی نباشید و اینهایی را که گفتم حقیقت دارد و قبول کنید که مهدوی کیا الگویی برای همه جوانان است و در این مسئله هم اصلا غلو نمی کنم.

وی در خصوص اینکه هادی نوروزی در جلسه قبل از بازی از پرسپولیس اخراج شد، گفت: مشکلش انضباطی بود و من هم او را از پرسپولیس اخراج کردم و حالا در اختیار کمیته انضباطی است.

گل محمدی در مورد اظهار نظر عابدینی مبنی بر اینکه داماش حاضر است ۱۵۰ میلیون بگیرند و در تهران بازی کنند گفت: این مسایل مدیریتی است ولی من جای رویانیان باشم قبول نمی کنم. با قدرت به رشت می رویم و در آنجا پیروز می شویم و فکر می کنم با این حرف ها می خواهند تمرکز پرسپولیس را بهم بریزند و عابدینی آنقدر قدرت دارد که یک بازی را در رشت بازی کنند.