ملت ایران: لیگ برتر باشگاه‌‌های ایران - جام خلیج‌فارس

هفته سی‌ام

پرسپولیس تهران – مس کرمان

نتیجه بازی رفت: مس ۲-۱ پرسپولیس

جمعه ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۱ - ساعت ۱۷:۳۵

ورزشگاه آزادی تهران

تماشاگر: ۸ هزار نفر

داور: یدالله جهانبازی

اخطار: حسین ماهینی(۱۳) از پرسپولیس - حمید کاظمی(۱۴) از مس کرمان

پرسپولیس تهران: نیلسون - سیدجلال حسینی - محمدرضا خانزاده - حسین ماهینی - مهرداد پولادی - میثم نقی‌زاده - رضا حقیقی(۶۶ - محمد نوری) - ولاتکو گروزدانوفسکی - مارکو پروویچ(۷۳ - عادل کلاه‌کج) - غلامرضا رضایی - کریم انصاری‌فر

مس کرمان: میلان میاتوویچ - شجاع خلیل‌زاده(۴۶ - استفان باتیس) - احمد زنده‌روح(۷۶ - مهرداد کریمیان) - مهدی محمدی - آرش روشنی‌پور - فرزاد حسین‌خانی - حمید کاظمی - فرهاد سالاری‌پور(۶۲ - شهرام گودرزی) - میلاد جهانی - احمد حسن‌زاده - رضا عنایتی

شرح بازی:

دو تیم همسایه پرسپولیس و مس کرمان در حالی مقابل هم صف‌آرایی کردند که ضلع سوم مثلث۴۲ امتیازی‌ها یعنی راه‌آهن دقایقی قبل با تساوی بدون گل در انزلی کار خودش را به پایان برده بود. این سه تیم رقبای یکدیگر برای کسب رتبه ششم و شاید حتی صعود به رتبه پنجم لیگ هستند. رتبه‌ای که بوناچیچ معتقد است هیچ فرقی با رتبه‌های هفتم و هشتم ندارد!

نیمه اول:

شروع بازی با نمایش سرد و آرامی از سوی دو تیم همراه بود و با روند کند بازی در دقایق اول اصلا به نظر نمی‌رسید که بازی تا دقیقه ۲۰ با دو گل برای دو تیم همراه باشد. اما این اتفاق رخ داد و پرسپولیس در اولین موقعیت خود روی سانتر ماهینی و ضربه سر پروویچ به گل رسید. ۷ دقیقه بعد دفع توپ متزلزل نیلسون فرصت را در اختیار عنایتی گذاشت تا گل تساوی را به ثمر برساند.

در بقیه دقایق نیمه اول دو تیم تلاش زیادی برای ایجاد برتری روی دروازه حریف داشتند اما این تلاش‌ها به ثمر نرسید. پرسپولیس یکی دو بار با سانتر از جناحین خطرساز شد و تیم مس هم با حرکت انفرادی حسن‌زاده و پاس عالی او به حمید کاظمی می‌توانست به گل برسد که کاظمی ضربه آخر را بی‌دقت زد. در خط حمله مس جای خالی شجاعی سه‌اخطاره به وضوح احساس می‌شد و کاظمی هرگز نتوانست جانشین شایسته‌ای برای گلزن ۱۰ گله کرمانی‌ها باشد.

شرح گل‌ها:

۱-۰ پرسپولیس؛ دقیقه ۱۰: نفوذ و سانتر عالی حسین ماهینی از جناح راست با ضربه سر شیرجه‌ای مارکو پروویچ درون دروازه مس جای گرفت.

۱-۱ مس؛ دقیقه ۱۷: روی توپی که از جناح راست به شش‌قدم پرسپولیس ارسال شد نیلسون این بار متزلزل عمل کرد و ضربه ریباند را رضا عنایتی تبدیل به گل تساوی کرد.

۲-۱ پرسپولیس؛ دقیقه ۴۶: هنوز لحظاتی از شروع نیمه دوم نگذشته بود که کریم انصاری‌فرد با یک فرار عالی از جناح چپ خط دفاعی مس تا محوطه جریمه نفوذ کرد و پاس به بیرون او را میثم نقی‌زاده به گل تبدیل کرد.

حاشیه‌های بازی:

- کریم باقری و مهدی مهدوی‌کیا از تماشاگران ویژه این دیدار بودند. مهدوی‌کیا روز گذشته از دنیای بازیگری خداحافظی کرد.

- در فهرست ۱۸ نفره‌ای که در اختیار خبرنگاران قرار گرفت، پرسپولیس ۱۷ بازیکن داشت. ظاهراً هادی نوروزی به دلیل آنکه در ترکیب اصلی نبود ناراحت شده و نامش در این فهرست دیده نمی‌شود.

- حدودا هفت هشت هزار تماشاگر برای تماشای این بازی در ورزشگاه آزادی حضور داشتند. این در حالی است که همزمان سالن ۱۲هزار نفری والیبال مملو از جمعیت بود.

- لیدرهای پرسپولیس در طول بازی علیه یکدیگر شعار می‌دادند و نسبت به هم واکنش داشتند.

- مهدوی‌کیا هنگام ورود به سکوها با هواداران خوش و بش می‌کرد و سوژه عکاسان شده بود. هواداران به شدت او را تشویق کردند و مهدوی‌کیا هم برای آنها دست تکان داد.

- کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی به همراه دستیارانش در ورزشگاه حضور داشت.

گل