به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: علیکفاشیاندر پایان دیدار با وزیر ورزش و امور جوانان در خصوص این جلسه که با حضور تمام روسای فدراسیون ها برگزار شد، اظهار داشت: جلسه خوبی بود که در آن رهنمودهای وزارت ورزش را گرفتیم و سعی می کنیم آنها را در برنامه های خود اجرا کنیم مهم ترین موضوعی که در جلسه امروز مطرح شد این بود که به اندازه جیب مان خرج کنیم و توازن را برقرار کنیم.

وی در خصوص شرایطتیم ملیدر آستانه مسابقاتجام جهانی، خاطرنشان کرد: برای برزیل هیچ مشکلی نداریم. تیم ملی از اردوی اتریش کامل خواهد شد و با حضور تمام بازیکنان تمریناتش را پیگیری خواهد کرد. ملی پوشان در اردوی اتریش چند بازی تدارکاتی هم برگزار می کنند و با امادگی کامل به جام جهانی اعزام خواهند شد.

کفاشیان در خصوص تمدید قرارداد کار با کی روش سرمربی تیم ملی، تصریح کرد: از مذاکره وی با باشگاه منچستریونایت د خبر ندارم اما وی اعلام کرده که به اندازه پول مان تعهد ایجاد کنیم و مانند برخی از باشگاه ها تعهدات بیش از حد ایجاد نکنیم. ما برای حفظ کی روش نیازمند بودجه هستیم که متأسفانه در حال حاضر مبلغی که وی خواسته در حد توان ما نیست. ما این مشکلات را گزارش کرده ایم و خواستار بودجه خاص شده ایم که اگر به ما بدهند قرارداد کی روش را تمدید می کنیم.

وی افزود: پیش از این قرارداد کی روش ۱.۵ میلیون دلار برای خودش و یک میلیون دلار برای دستیارانش بود که در حال حاضر ما این مبلغ را نداریم تا قرارداد وی را تمدید کنیم و با محدودیت همراه هستیم قطعا اگر بودجه افزایش پیدا کند سعی می کنیم تمام برنامه ها را اجرا کنیم و بر اساس بودجه پیش برویم. کی روش برای تمدید قراردادش ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار به تنهایی برای خودش می خواهد که این مبلغ منطقی نیست و ما نمی توانیم آن را پرداخت کنیم.

کفاشیان در مورد اینکه وزیر ورزش در دیدار امروز با بیان جمله ای سعی کرد که انتقادش را نسبت به صحبت های کفاشیان مبنی بر اینکه دستمزد فوتبالیست ها زیاد نیست بیان کند، تصریح کرد: من مخالف پایین آمدن دستمزدها نیستم اما اگر میانگین پولی که فوتبالیست ها دریافت می کنند را در نظر بگیریم متوجه می شویم که این میانگین زیاد هم بالا نیست. ما در طول سال گذشته ۷ هزار مسابقه برگزار کردیم و قطعا فوتبالیست های زیادی در این مسابقات حضور داشتند که برخی از آنها قراردادشان تا ۵ میلیون هم بوده است.

کفاشیان ادامه داد: تعداد فوتبالیست هایی که قرارداد میلیاردی دارند انگشت شمار است و برای مقایسه مبلغ قرارداد فوتبالیست ها با سایر مشاغل باید میانگین قراردادها را در نظر گرفت. من معتقدم در صنف پزشکان ۹۷ درصد آنها مبالغ پایین دریافت می کنند و تعداد پزشکانی که پول زیادی می گیرند کم است.

وی در خصوص اینکه گفته می شود پولی که به فوتبالیست ها داده می شود بیت المال بوده و از منابع دولتی تأمین می شود، تصریح کرد: اگر دولتی ها می گویند هزینه کردن در فوتبال زیادی است آن را قطع کنند و فوتبال را تعطیل کنیم اما من فکر می کنم فوتبال هم یکی از نیازهای جامعه است. اگر فوتبال داخلی را تعطیل کنیم و بنشینیم و فقط فوتبال های خارجی را از تلویزیون تماشا کنیم خوب است؟

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: من یک سوال از شما دارم. بودجه ساخت فیلم های سینمایی و سریال ها از کجا تأمین می شود؟ قطعا از صدا و سیما و شاید برخی مواقع منابع دولتی. ما هم هنرپیشه هستیم برای مثال آندو تیموریان یک هنرپیشه است که در زمین فوتبال نقش بازی می کند. چرا این بازیگر باید مبلغ قراردادش پایین تر از هنرپیشه های سینما باشد؟ به نظر من می ارزد که این پول ها را به بازیکنان بدهیم. چرا که برخی از آنها پیشنهاد ۴ میلیاردی داشتند و ما از آنها خواستیم که با دریافت ۲ میلیارد در ایران بازی کنند اگر کسی ناراحت است از سال آینده هر کس پیشنهاد داشت اجازه می دهیم برود.

وی در مورد حضور رحمان احمدی دروازه بان سپاهان در اردوی آفریقای جنوبی خاطرنشان کرد: هیچ کدام از سپاهانی ها خط نخوردند. ما پیش از این قرار گذاشته بودیم دو باشگاه که از مسابقات آسیایی حذف شده اند بازیکنان شان در اختیار تیم ملی قرار بگیرند که این اتفاق برای استقلال و تراکتورسازی افتاد. از طرفی فولاد خوزستان هم صعودش به دور بعد قطعی شده بود و بازیکنانش را در اختیار تیم ملی قرار داد و در این بین تنها سپاهان بود که بازی حساسی در پیش داشت و قرار شد بازیکنان ملی پوش در ترکیب سپاهان بمانند. کادر فنی سپاهان گفته بود که در بازی برابر نماینده عربستان نمی خواهد از حضور رحمان احمدی استفاده کند و به همین دلیل این بازیکن با اجازه فدراسیون و کادر فنی سپاهان به آفریقای جنوبی رفت.

کفاشیان در خصوص تیم ملی امید و حضور وینگادا در رأس کادر فنی این تیم گفت: وینگادا قرار است به ایران بیاید و دستیاران ایرانی و خارجی خواهد داشت. وی چند گزینه ایرانی پیشنهاد داده که پس از آمدن به ایران شرایط آنها را بررسی کرده و گزینه نهایی را انتخاب می کند.