ملت ایران: فرشید طالبی در مورد شکست ۳ بر یک تیمش مقابل الغرافه قطر گفت: در نیمه اول شروع خوبی داشتیم و بازی قابل قبولی را ارائه کردیم اما خودمان هم ماندیم چرا در نیمه دوم اینقدر بد و بی نظم بازی کردیم و با عملکردمان باعثشدیم چنین نتیجه ای رقم بخورد.

وی در مورد عملکرد خوب سیسه و نِه نِه دو بازیکن فرانسوی الغرافه اظهار داشت: این بازیکنان قراردادشان به اندازه بودجه یک باشگاه است اما آنها در نیمه اول هیچ کاری نتوانستند انجام بدهند و شرایط طوری بود که شهاب گردان حتی یک بار هم دچار مشکل نشده عملکرد بد خودمان در نیمه دوم بود که باعثشد بازی این نفرات هم به چشم بیاید.

طالبی در مورد دو صحنه بحثبرانگیزی که سپاهانی ها اعتقاد به پنالتی داشتند و گلی که محمد غلامی به ثمر رساند و داور آن را مردود اعلام کرد گفت: هیچ وقت در مورد داوری صحبت نمی کنم اما واقعا این صحنه ها مشهود بود. شنیده ام باشگاه قصد دارد به خاطر این مسئله به مسئولان ای اف سی شکایت کند. متاسفانه ما در آسیا نفوذ نداریم و فقط در ایران است که زور ما به خودمان می رسد. در یکی از صحنه ها پنالتی کاملا محرز بود که داور نگرفت و برخی از کارشناسان می گویند گل محمد غلامی صحیح بوده است.

مدافع تیم سپاهان در مورد دیدار مقابل تراکتور سازی در هفته سی ام لیگ برتر اظهار داشت: بازی بسیار سختی در پیش داریم. همیشه گفته ام تیم های صدر نشین قهرمانی در مشتشان است و اگر قدر امتیازات را بدانند می توانند به این مهم برسند. شما دیدید که استقلال در دیدار مقابل تراکتور سازی توانست ۶ امتیاز کسب کند. آنها ۳ امتیاز از تراکتور سازی گرفتند و ۳ امتیاز هم خودشان بالا رفتند. جبران اشتباهات در این هفته های پایانی بسیار سخت است و فکر نمی کنم یک امتیاز این دیدار برای هیچ تیمی سود داشته باشد.

طالبی در مورد برگزاری دیدار جام حذفی مقابل استقلال در تاریخ ۱۰ فروردین سال ۹۲ عنوان کرد: این برنامه به شکلی است که همه به آن اعتراض دارند و حتی خود مسئولان استقلال نیز ناراحت هستند. تنها موضوعی که این سال ها باعثشده فوتبال ایران را حفظ کنیم عملکرد تیم های باشگاهی در آسیا بوده است. دیدید که ذوب آهن و سپاهان توانستند به مقام نایب قهرمانی آسیا برسند. دیگر دیدگاه تبریز و اصفهان و تهران در آسیا وجود ندارد و تیم های ایرانی با پیشبند سپاهان ایران و استقلال ایران به میدان می روند.

وی افزود: باید شرایطی را به وجود بیاوریم تا نمایندگانمان با تمام قوا در میدان حاضر شوند. همیشه ایرانی ها دوست دارند مقابل تیم های عربستانی برنده شویم. خود من وقتی استقلال یا تیم ایرانی دیگری به مصاف یکی از نمایندگان عربستان می رود دوست دارم در آن دیدار به پیروزی برسم. این برنامه باعثمی شود بازیکنان خسته و دچار آسیب دیدگی شوند. همیشه در برنامه ریزی ها دیدیم که سلامت بازیکنان برایمان اهمیتی ندارد.