به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: می‌توانستیم درلیگ قهرمانان آسیاعملکرد بهتری داشته باشیم اما داوران ۶ امتیاز ما را مقابل الشباب گرفتند تا ناکام شویم.

* از برنامه‌ای که جان یک انسان را نجات داده توقع می‌رود که کسی که به زمین افتاده را لگد نزند(اشاره به محمد رویانیان) رویانیان در پرسپولیس زحمات فراوانی را متحمل شده است.

** درست است که باشگاهاستقلالبدهی دارد اما شما هزینه‌ها را می‌خوانید ولی به درآمدها کاری ندارید. اگر استقلال ۴۵ میلیارد بدهی دارد در عوض کمپ تمرینی را احداثکردیم که ۲۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد. در ضمن از ۴۵ میلیارد بدهی همه‌اش برای من نیست و من حتی ۱۵ میلیارد هم سوددهی داشتم.

* اداره پرسپولیس و استقلال از اداره یک وزارتخانه سخت‌تر است چون یک وزیر چندین معاون دارد اما من باید به تنهایی پاسخ ۳۰ میلیون نفر را بدهم و در ضمن هیچ چیزی هم نداریم.

* با وزیر و رئیس پیشین سازمان تربیت بدنی قرار گذاشتیم که ۵۰ درصد از بودجه استقلال در یک فصل را من تامین کنم و ۵۰ درصد باقی را هم دوستان بدهند. من در این ۳ سال تمام تعهداتم را انجام دادم ولی وزارتخانه این کار را انجام نداد حالا شما بگویید این بدهی من است یا وزارتخانه؟

* بالای سر من هیئت مدیره و رئیس هیئت مدیره هم رئیس مجمع است. من باید از صورت‌های مالی خود در هیئت مدیره دفاع کنم و این کار را هم انجام می‌دهم.

* خوشبختانه یک حسابداری رسمی اعلام کرده وضعیت مالی باشگاه استقلال مطلوب است.

* اگر اختیار مجمع باشگاه را به من بدهند، می‌مانم و ۷ نفر را به هیئت مدیره می‌آورم و از هر کدام ۲ میلیارد پول می‌گیرم، خودم هم ۱۴ میلیارد پول می‌آورم که در مجموع می‌شود ۲۸ میلیارد و با این پول می‌توانم باشگاه را برای یک فصل اداره کنم.

* وقتی ۲ باشگاه شهرستانی برای این فصل ۵۰ میلیارد تومان هزینه می‌کنند استقلال نباید ۲۷ میلیارد هزینه کند؟ یا وقتی رقیب ما برای کادر فنی تیمش ۱۰ میلیارد هزینه می‌کند من نباید ۳ میلیارد هزینه کنم؟ شما می‌دانید مانوئل ژوزه چقدر از پرسپولیس پول گرفته است؟

* پرداخت مالیات منتظری به عهده ما بود ولی هنگامی که خواست از استقلال جدا شود خودش مالیاتش را پرداخت کرد.

* موافق کاهش قیمت بازیکنان در لیگ برتر هستم اما این مسئله باید مدیریت شود و همه هم باید دست به دست هم بدهند.

* رحمتی اسپانسر شورت ورزشی استقلال را پیدا کرد و ما هم به خودش پول دادیم. قرار است این پول در فصل جدید ۲ برابر شود. در باشگاهی مانند بارسلونا سالانه ۲۰۰ میلیون یورو به مدیر عامل می‌دهند و درست کردن اسپانسر با بخش بازرگانی است اما در ایران باید خودمان مدیریت کنیم، واکس بزنیم، دعوا کنیم و …

* بخشی از پول قرارداد تیموریان برای رضایت نامه او بود. تیموریان ۱۰ میلیارد تومان ارزش دارد اما با ۲ میلیارد او را به استقلال آوردیم.

* وقتی تیم قطری به منتظری ۵ میلیارد می‌دهد او نمی‌آید با یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون من بازی کند، حالا باید چطور این مسائل را به هوادار بگویم؟

* اگر نمایندگان مجلس تصویب کنند سالانه ۳۰ میلیارد تومان باید حق پخش تلویزیونی بگیریم و این اتفاق رخ بدهد دیگر احتیاجی به کسی نداریم و حتی می‌توانیم به دولت سالانه ۱۰ میلیارد تومان کمک کنیم.

* قرارداد ما با نکونام یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بود که قرار شد خود جواد پول رضایت نامه اوساسونا را بدهد. واقعاً نکونام به عنوان کاپیتان تیم ملی به این اندازه ارزش نداشت؟ البته نکونام مشکلاتی داشت و نمی‌توانست در استقلال بماند.

* ۳ مرتبه از وزیر صنایع خواستم هزینه‌های تیم‌های صنعتی را منتشر کند. الان مس کرمان ۳۰ میلیارد تومان هزینه کرد اما به لیگ یک سقوط کرد. حالا چرا پرسپولیس و استقلال نباید خرج کنند.

* از بودجه سال آینده با اجازه هیئت مدیره ۳ میلیارد تومان خرج کردم. البته این مبلغ برند ۹ میلیارد بود که من ۳ میلیارد آن را خرج کردم. هیئت مدیره اختیاردار من است و به من اجازه خرج این پول را داده حالا تقصیر من است؟

* برای وزیر احترام خاصی قائل هستم اما گودرزی نمی‌تواند بگوید پول نمی‌دهیم بلکه می‌تواند بگوید بودجه نمی‌دهیم.

* وقتی دوستان به من قول دادند ۵۰ درصد بودجه باشگاه را به من بدهند و ندادند من خلاف انجام دادم؟

* در ۳ سال گذشته ۲۴ میلیارد باید از طرف وزارت ورزش به من پرداخت می‌شده اما نه تنها این اتفاق رخ نداد که حتی من در این مدت ۱۹ میلیارد درآمدزایی داشتم.

* مجمع باشگاه را یک سال به من بدهند ۴۵ میلیارد بدهی را هم پرداخت می‌کنم. من می‌توانم همین کمپ ناصر حجازی را ۲۰۰ میلیارد بفروشم، ضمن اینکه باشگاه ۳۵ هکتار زمین هم دارد که ارزشش ۸۰ میلیارد تومان می‌شود.

* اگر آقای خادم یک سال سابقه مدیریت دارد من ۱۰ سال سابقه این کار را دارم.

* وقتی شنیدم می‌خواهند استقلال را ۱۲۰ میلیارد بفروشند قاطی کردم و به آقای خادم زنگ زدم و گفتم که استقلال یک کمپ ۲۰۰ میلیاردی دارد. دیگر کمپ را که نمی‌شود پنهان کرد.

* من حاضرم دست خادم را ببوسم اما نمی‌دانم چرا سازمان خصوصی سازی یک بار ما را آدم حساب نکرد که در جلساتشان حاضر باشیم.

* اگر به من پول ندهند در استقلال نمی‌مانم، حد اقل به ۷،۸ میلیارد کمک وزارت ورزش و جوانان احتیاج داریم.

* در مورد کمپ استقلال باید بگویم که زمین شهری تهران یک سری زمین را به وزارت ورزش داد تا در آن ساخت و ساز ورزشی صورت بگیرد. قرار شد به شرط تملیک زمین‌ها ساخته شود و ما هم این کار را انجام دادیم. حالا باید نامه سند زده شود تا زمین کمپ به صورت رسمی به استقلال برسد. اتفاقا ۲ کشتی‌گیر مطرح کشورمان هم هرکدام ۵ هکتار از این زمین‌ها در سعادت آباد گرفتند و به نام خودشان هم زدند.

* می‌گویند چرا به تیموریان این مقدار پول دادم، اما اگر همین بازیکن نبود ما به جمع ۴ تیم آسیا راه پیدا می‌کردیم؟

* در ۳ سال گذشته کارنامه خوبی در استقلال داشتم هرچند در این فصل اصلاً خوب نبودیم و به خاطر همین از همه عذرخواهی می‌کنم.

* با ۷۰ نفر به عربستان رفتیم که ۵۰ نفر آن کادر فنی و بازیکن بود و ۲۰ نفر دیگر را هم در قالب یک تور به عربستان بردیم و ۳۵۰ میلیون هم درآمدزایی کردیم. برای سفر به امارات هم من برای یک پدر و پسر ویزا گرفتم اتفاقا پسر صاحب یک ایرلاین بود و بعد از کار من تیم را از ابوظبی مستقیم به اهواز برد؛ حالا کارم اشتباه بوده؟ من مردم را به مکه بردم نه لس‌آنجلس!

* شرمنده‌ام پول ندارم حقوق کارکنان را بدهم.

* چرا یک کارخانه بزرگ در ۲ ماه یک بار ۱۰۰ میلیارد تومان پول به باشگاهش واریز می‌کند؟ ما که پول نمی‌گیریم آخرش هم باید توهین بشنویم. واقعاً پولی که پرسپولیس و استقلال خرج می‌کنند بیت المال نیست. ضمن اینکه صدرنشینی هزینه می‌خواهد حالا هر کسی که می‌تواند جلو بیاید.

* در مورد واعظ آشتیانی باید بگویم که باکسی باید حرف زد که مسئولیت دارد. واعظ مدیری بود که ۹۰ درصد از پولش را به صورت مستقیم از دولت می‌گرفت. من قدر زحمات او را می‌دانم هر چند او به من بی احترامی می‌کند.

* من ایرانی هستم و به خاطر تیم ملی‌ام از شکایت علیه کی‌روش پشیمان شدم هرچند حقم بود.

* از هوادارانمان به خاطر نتایج ضعیف این فصل عذرخواهی می‌کنم.

* قلعه‌نویی تا زمانی که در ترکیه آن آقای ایرانی مشکل ایجاد کرد و تحریم بودیم پولی نگرفت اما بعد از آن پول گرفت.