به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: امشب و فردا در مرحله گروهیلیگ قهرمانان آسیانمایندگان کشورمان در آخرین دیدارشان به میدان می روند. آبی پوشان از گردونه این مسابقات حذف شده اند و آخرین بازی برایشان حساسیتی ندارد. فولاد خوزستان هم صعودشان را قطعی کردند و با خیال راحت به مصاف حریف عربستانی شان می روند. تراکتورسازی که وداعی زودهنگام و تلخ با آسیا داشت باید از تیم قطری لخویا میزبانی کند و سپاهان نیز در عربستان در دیداری حساس و تعیین کننده به مصاف تیم الهلال عربستان می رود.

نگاهی به این چهار دیدار می اندازیم؛

الهلال عربستان - سپاهان ایران؛ در انتظار طوفان زرد در آسیا

سپاهان هفت امتیازی در رده دوم جدول گروه D قرار دارد و اگر بتواند از الهلال عربستان سه امتیاز را بگیرد بدون هیچ چون و چرایی به مرحله بعدی صعود خواهد کرد. مساوی در عربستان هم می تواند زردپوشان را به مرحله بعد برساند به شرطی که تیم الاهلی و السد قطر مساوی کنند. شاگردان کرانچار نباید در ریاض بازنده شوند زیرا باخت به معنای حذف از لیگ قهرمانان آسیاست. سپاهان بعد از بازی خوب و پیروزی ۴بر صفر مقابل السد قطر با روحیه به مصاف حریف عربستانی می روند. از جمع ملی پوشان سپاهان فقط رحمان احمدی از تیم جدا شده تا خود را به آفریقای جنوبی برساند و دیگر ملی پوشان همچنان با سپاهان هستند. البته ظاهرا کی روش گفته دیگر به آنها نیازی ندارد ولی بعید است که او بتواند فراتر از قانون عمل کند و حتی پای مدیران عالی رتبه سپاهان هم به ماجرا باز شد. در نهایت سپاهان با کسب مجوز صعود در عربستان می تواند فوتبال ایران را شاد کند. حذف سپاهان برای فوتبال باشگاهی ما در آسیا ضربه بزرگی محسوب می شود. بخصوص اینکه تراکتورسازی و استقلال هم از گردونه کنار رفته اند اما قطب زرد فوتبال ایران می خواهد نشان بدهد که در آسیا هم حرف های زیادی برای گفتن دارد. فوتبال دوستان ایرانی در انتظار طوفان زرد در آسیا هستند.

جدول گروه D

۱ - الاهلی امارات ۷ امتیاز

۲ - سپاهان ایران ۷ امتیاز

۳ - الهلال عربستان ۶ امتیاز

۴ - السد قطر ۵ امتیاز

تراکتورسازی ایران - لخویای قطر؛ شام آخر اولیویرا در بازی تشریفاتی

این بازی یک مسابقه کاملا تشریفاتی برای قرمزپوشان تبریزی است و تونی اولیویرا هم در شبکه های اجتماعی از این مسابقه به عنوان آخرین بازی خود در تراکتورسازی اسم برده است. تونی دوست دارد در این بازی حداقل به پیروزی برسد تا کمی از تلخی حذف از آسیا را از اذهان هواداران پاک کند. شرایط تراکتورسازی خیلی آرام به نظر نمی رسد. رئیس هیات مدیره باشگاه استعفا کرد و شایعه هایی در مورد تغییر مدیرعامل هم منتشر شد شایعه ای که البته از سوی نظمی تکذیب شد با همه این شرایط تراکتورسازی باید در این بازی پیروز شود. ملی پوشان تراکتورسازی یعنی کریم انصاری فرد و حامد لک هم به اردوی تیم ملی رفته اند. جالب است که لخویای قطر هم مثل تراکتورسازی حذف شده و در رده چهارم جدول قرار دارد. این مسابقه در واقع بازی حذف شدگان برای رسیدن به پله سوم جدول است که این سومی هیچ ارزشی هم ندارد.

جدول گروه C

۱ - العین امارات ۱۰ امتیاز

۲ - الاتحاد عربستان ۹ امتیاز

۳ - تراکتورسازی ۵ امتیاز

۴ - لخویای قطر ۴امتیاز

استقلال ایران - الریان قطر؛ وداع با آسیا در بازی تشریفاتی

این آخرین بازی استقلال در لیگ قهرمانان آسیاست و آبی پوشان ایرانی فصل آینده در آسیا حضور ندارند بنابراین در بازی خداحافظی با آسیا شاگردان قلعه نویی می خواهند نمایشی دلپذیر داشته باشند و فصل ۹۲-۹۳ را با یک برد به پایان برسانند.

خسرو حیدری، آندرانیک تیموریان، هاشم بیک زاده و امیرحسین صادقی ۴ ملی پوش استقلال در بازی با الریان حضور ندارند و آنها به اردوی تیم ملی در آفریقای جنوبی ملحق شده اند. بنابراین احتمال دارد در آخرین بازی فصل شاهد یک استقلال جدید باشیم و قلعه نویی در این بازی تشریفاتی قطعا تیمش را با ترکیبی شگفت انگیز به میدان بفرستد و شاید در این مسابقه سیدمهدی رحمتی روی نیمکت باشد تا حسینی اولین بازی آسیایی خود را تجربه کند.

حریف استقلال تیم الریان است که با ۱۲ گل خورده ضعیف ترین خط دفاع گروه را دارد. این تیم قطری حتی در رقابت های لیگ قطر هم به دسته دوم سقوط کرده است و بنابراین همه از استقلال انتظار پیروزی در این بازی تشریفاتی را دارند. حتی اگر آبی پوشان ۴ بازیکن ملی پوش و تاثیرگذارش را در اختیار نداشته باشد. استقلال باید در بازی آخر لیگ دل هوادارانش را شاد کند.

جدول گروه A

۱ - الشباب عربستان ۱۲ امتیاز

۲ - الجزیره امارات ۱۰ امتیاز

۳ - استقلال ایران ۴ امتیاز

۴ - الریان قطر ۳ امتیاز

الفتح عربستان - فولاد ایران؛ نمایش دلپذیر قرمزپوشان

فولاد ایران هفته گذشته صعودش را قطعی کرده بود و بازی با تیم الفتح عربستان که آخرین تیم گروه هم هست یک دیدار بدون حساسیت برای قرمزپوشان ایرانی محسوب می شود. شاگردان حسین فرکی نیز تلاش می کنند در آخرین بازی فصل یک برد شیرین به دست بیاورند. فرکی به شاگردانش توصیه کرده بود که در آسیا بلندپرواز باشند بنابراین فولادی ها قطعا با انگیزه به رخ کشیدن توانایی هایشان به میدان می روند. الفتح هم یکی از ضعیف ترین تیم های تاریخ عربستان در لیگ قهرمانان آسیا بوده است. آنها که هیچ امیدی برای صعود ندارند می خواهند در این بازی اعاده حیثیت کنند. فولاد بدون ملی پوشانش هم می تواند یک تیم خطرناک باشد که فوتبال روان و زیبا یی را نشان بدهد. الفتح در این رقابت ها هیچ بردی نداشته و فولاد هم بدون باخت در صدر جدول است.

جدول گروه B

۱ - فولاد ایران ۱۱ امتیاز

۲ - الجیش قطر ۸ امتیاز

۳ - بنیادکار ازبکستان ۵ امتیاز

۴ - الفتح عربستان ۲ امتیاز