ملت ایران: دور برگشت مرحله یک هشتم نهاییلیگ اروپابه پایان رسید و تکلیف هشت تیم صعود کرده به دور یک چهارم مشخص شد.
در یکی از حساس ترین دیدارها، تاتنهام که در بازی رفت با سه گل برابر اینتر به پیروزی رسیده بود در دیدار برگشت با نتیجه چهار بر یک تن به شکست داد اما با توجه به گل زده در خانه حریف به دور بعد صعود کرد. در این دیدار که در ورزشگاه جوزپه مه آتسا برگزار شد بازیکنان اینتر شروعی توفانی داشتند و در دقیقه ۲۰ توسط آنتونیو کاسانو پیش افتادند. بازی در نیمه اول با همین تک گل به پایان رسید. در نیمه دوم شاگردان استراماچونی دو بار در دقایق ۵۲ و ۷۵ به ترتیب توسط پالاسیو و گالاس(گل به خودی) به گل رسیدند تا کار به وقت های اضافی کشیده شود.

در وقت اضافی اول نوبت به تاتنهام رسید تا خودی نشان دهد و در دقیقه ۹۶ توسط آدبایور به گل رسید؛ گلی که حکم صعود این تیم به دور بعد را داشت.

اینتر موفق شد در دقیقه ۱۱۰ یک بار دیگر توسط ریکاردو آلوارز به گل رسد اما این گل هم مانع حذف شدن این تیم از دور رقابت ها نشد.

در دیگر دیدار حساس، چلسی دیگر تیم انگلیسی که در دیدار رفت با یک گل برابر استوا بخارست رومانی تن به شکست داد، در دیدار برگشت جبران کرد و با نتیجه سه بر یک به پیروزی رسید. گل های آبی پوشان را در این دیدار که در استمفوردبریج برگزار شد خوان ماتا(۳۴) جان تری(۵۸) و فرناندو تورس(۷۱) به ثمر رساند. تک گل نماینده رومانی را هم چیریچس در دقیقه ۴۵ به ثمر رساند.

روبین کازان که در دیدار رفت با تساوی بدون گل برابر لوانته در اسپانیا متوقف شد در دیدار برگشت نمایش خوبی داشت وبا دو گل به پیروزی رسید و جواز صعود به دور بعد را کسب کرد. این دیدار در ۹۰ دقیقه گلی در بر نداشت و کار به وقت های اضافی کشیده شد.

زنیت سن پترزبورگ که در ورزشگاه خانگی خود از بازل سوئیس پذیرایی کرد با یک گل به پیروزی رسید اما با توجه به شکست دو بر صفر در دیدار رفت، از دور رقابت ها کنار رفت.

اما راحت ترین صعود را از این مرحله لاتزیو داشت. فیروزه ای پوشان که در دیدار رفت با دو گل اشتوتگارت را در زمین این تیم از پیش رو برداشتند در دیدار برگشت هم کار راحتی داشتند و با نتیجه سه بر یک برابر حریف آلمانی خود به پیروزی رسیدند. هر سه گل لاتزیو را در این دیدار کوژاک به ثمر رساند.

در یکی دیگر از دیدار های حساس، نیوکاسل که در دیدار رفت در روسیه با آنژی ماخاچ کالا به تساوی بدون گل دست یافته بود در برگشت با تک گل دقایق پایانی سیسه به پیروزی رسید و جواز صعود به دور بعد را کسب کرد.

فنرباغچه ترکیه هم که در دیدار رفت با یک گل برابر میزبانش ویکتوریا پلژن چک به پیروزی رسید در دیدار برگشت با تساوی یک بر یک متوقف شد اما با توجه به پیروزی در دیدار رفت به جمع هشتم تیم راه یافت. در آخرین بازی هم بنفیکا با نتیجه سه بر دو از سد بوردو فرانسه گذشت و با توجه به پیروزی یک بر صفر در دیدار رفت در مجموع با نتیجه چهار بر دو به دور بعد راه یافت.