ملت ایران: فرشاد پیوس درباره ی خداحافظی ناگهانی مهدی مهدوی کیا از فوتبال گفت: در مقطع کوتاهی با مهدی همبازی بودم و در آخرین روزها تصمیم گرفتم پیراهن شماره ۱۷ خود را به مهدی بدهم. آن پیراهن را به خیلی بازیکن ها می توانستم بدهم اما فکر کردم که مهدوی کیا می تواند جانشین خوبی برای من باشد. بعد از آن پیراهن من همیشه برای مهدوی کیا خوش یمن بود و در همان بازی اول یک گل هم با آن پیراهن به ثمر رساند.

وی با اشاره به شخصیت مهدوی کیا گفت: او از لحاظ اخلاقی نمونه بود. از نظر فوتبالی هم که با سانترهای زیبا و رفت و برگشت هایش و هم چنین گلزنی های خود همیشه به تیم های باشگاهی و تیم ملی اش کمک می کرد. در آلمان بازی های بسیار مهمی انجام داد و افتخارات زیادی در لیگ این کشور به دست آورد. همیشه به دنبال کار خودش بود. برای پیراهن تیمی که در آن بازی می کرد ارزش قائل می شد و واقعا یک آدم دوست داشتنی بود.

پیوس با بیان این که از خداحافظی مهدوی کیا خیلی ناراحت شدم، گفت: مهدی برخلاف خیلی از بازیکنان که به خاطر پول به پرسپولیس می آیند، به عشق این تیم بازی می کرد. من واقعا از این خبر ناراحت شدم اما در عین حال خوشحالم که مهدی در اوج خداحافظی کرد. حتما نامهربانی هایی با او شده مجبور شده خداحافظی کند.

مهاجم دهه ۶۰ و ۷۰ پرسپولیس و تیم ملی با اشاره به این که مهدوی کیا هنوز می توانست برای تیمش مثمرثمر باشد، گفت: به نظر من الان وقت خداحافظی نبود و مهدوی کیا حالا حالاها می توانست به پرسپولیس کمک کند. نمی دانم واقعا چه دلیلی داشته که او این تصمیم را بگیرد و حتما با او تلفنی صحبت خواهم کرد.

وی ادامه داد: مهدوی کیا از خیلی از بازیکنانی که در بازی های قبل در زمین بودند می توانست بهتر بازی کند. اگر یادتان باشد در زمان ژوزه هم یک تنه حریف همه بود و از هافبک وسط گرفته تا دفاع راست و بال راست بازی می کرد. در نیم فصل اول هم گل های ۳ امتیازی می زد و پاس های خوبی به هم تیمی هایش می داد. این که کادر فنی پرسپولیس در چند بازی گذشته از او استفاده نکرد اشتباه محض بود. نمی دانم حتما ناملایمت هایی بوده که مهدوی کیا مجبور شده خداحافظی کند اما این برخورد با چنین بازیکنی درست نیست. به نظر من اشتباه کادر فنی و مدیریت باشگاه بوده است.

پیوس در ادامه ی گفت وگویش با ایسنا با اشاره به این که امثال مهدوی کیا به پیراهن تیمشان تعصب داشتند، گفت: بدون شک تا چند سال دیگر بازیکنی مثل مهدوی کیا نخواهیم دید. بیشتر بازیکنانی که به پرسپولیس می آیند فقط به دنبال پول هستند و این که دو ساعت تمرین کنند و به خانه بروند اما بازیکنی مثل مهدوی کیا به پیاهنش تعصب داشت. نسل هم دوره ای های مهدوی کیا هم که تمام شود دیگر ما بازیکنی مثل آنها نخواهیم دید.

وی با اشاره به این که خداحافظی مهدوی کیا از لحاظ روحی روانی هم در کار پرسپولیس تاثیر می گذارد، گفت: بدون شک مهدی می توانست در ادامه ی فصل به ویژه در جام حذفی به پرسپولیس کمک کند. همه جای دنیا بازیکنان باتجربه را در مقاطع مهم بازی می دهند. الان چند هفته است که مهدوی کیا نیمکت نشین است اما به خاطر حجب و حیایی که دارد هیچ حرفی نمی زند. صرف در زمین بودن مهدوی کیا از لحاظ روحی روانی کمک حال پرسپولیس است اما نمی دانم چه مسائلی وجود داشته که مهدوی کیا را مجبور به خداحافظی کرده است.