ملت ایران: محمد رویانیان در این رابطه گفت: چهارشنبه شب نشستی با شکری، مشاور حقوقی باشگاه داشتیم و درباره پرداخت بخشی از مطالبات وینگادا با این مربی پرتغالی مذاکراتی انجام شد و براساس توافق به عمل آمده یک سوم از مطالبات وینگادا و دستیارش امروز به حساب آنها واریز شد.

وی ادامه داد: وینگادا طبق شکایتی که سالها پیش کرده بود برای دریافت حق و حقوقش ادعاهایی داشت که بنده در زمان ورودم به باشگاه پرسپولیس با این پرونده مواجه شدم و آن را بررسی کردم. این پرونده به مرحله خطر رسیده بود و ما تا ۲۵ اسفند مهلت داشتیم مطالبات وینگادا و دستیارش را پرداخت کنیم، در غیر این صورت این پرونده به کمیته انضباطی فیفا ارجاع و درباره آن تصمیم گیری می شد. بر همین اساس ما طی روزهای گذشته مذاکراتی با وینگادا داشتیم و از ایشان برای پرداخت مطالبات تا پنجاه روز دیگر مهلت گرفتیم تا پرونده به کمیته انضباطی فیفا ارجاع نشود. ما امروز ۱۳۰ هزار دلار از حق و حقوق ایشان را پرداخت کردیم که ۱۰۰ هزار دلار بابت خود ایشان بوده و ۳۰ هزار دلار نیز به کاروالیو اختصاص داشت. این پرداختی را نیز رسما و کتبا به فیفا اعلام داشتیم و آمادگی خود را برای پرداخت مابقی این بدهی طی ۵۰ روز آینده و در دو مرحله اعلام کردیم.

رویانیان در پاسخ به این سوال که این مبلغ را از چه منبعی تامین کرده است، افزود: ما بیش از ۶۰۰ هزار دلار از آقای دنیزلی طلب داشتیم، به هر حال جالب است که باشگاه پرسپولیس برای یک بار هم که شده از مربی ‏اش طلب داشته باشد. برای دریافت مطالبات خود از آقای دنیزلی مذاکراتی با ایشان داشتیم و طی دو سه ماه اخیر در سه مرحله ۶۰۰ هزار دلار از طلب خود را از ایشان دریافت کردیم. این دریافتی ها را برای پرداخت حق و حقوق بازیکنان خارجی از جمله نیلسون، پروویچ، ولاتکو، روبرتو سوسا و ایمون زاید و همچنین بازیکنان ایرانی هزینه کردیم و ۱۰۰ هزار دلار از این دریافتی را نیز برای پرداخت مطالبات وینگادا اختصاص دادیم تا هم این پرونده به ضرر ما در کمیته انضباطی فیفا به جریان نیافتد و همین اینکه هواداران پرسپولیس از نگرانی تا حدودی خارج شوند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که دلار را به چه قیمتی به دنیزلی پرداخت کرده و با چه نرخی از وی دریافت کرده است، به سایت باشگاه پرسپولیس گفت: زمانی که این ۶۰۰ هزار دلار را به دنیزلی دادیم، قیمت دلار ۱۵۰۰ تومان بود و ما این ۶۰۰ هزار دلار را طی دو سه ماه اخیر از وی دریافت کردیم و توانستیم به واسطه این ارزش افزوده بسیاری از مشکلات مالی باشگاه را حل و فصل نماییم. درباره مبلغ ترانسفر علیرضا حقیقی به روبین کازان نیز تقریبا چنین تجربه و اتفاقی به نفع باشگاه پرسپولیس روی داد.

رویانیان در پایان خطاب به هواداران پرسپولیس گفت: به هواداران گفته بودم بابت پرونده وینگادا نگران نباشند. البته در حال حاضر نیز اگر نتوانیم مطالبات را به موقع پرداخت کنیم خطر کسر امتیاز و یا محرومیت های دیگر ما را تهدید می کند. اما بنده به هیچ قیمتی نمی گذارم آسیبی به پرسپولیس وارد شود و برای بستن این پرونده هر کاری که لازم باشد انجام می دهم و باید بگویم که آقای وینگادا نیز شرایط ما را درک کرده است. ما برای پرداخت مابقی این بدهی نیاز به کمک جدی دولت و بانک مرکزی داریم و به همین منظور مکاتباتی با دولت انجام شده و امیدوارم بانک مرکزی و بانک ملت، باشگاه مردمی و پرطرفدار پرسپولیس را همراهی نمایند تا بتوانیم مابقی مطالبات وینگادا را پرداخت کنیم.
ایسنا