ملت ایران: کاپیتان پیشین تیم ملی ایران روز گذشته اعلام کرد، دیگر برای هیچ تیمی به میدان نخواهد رفت. مهدوی کیای ۳۵ ساله در گفت و گوی اختصاصی با ایسنا تصمیم خود را برای آویختن کفش ها اعلام کرد.

خبرگزاری آلمان در خبری با سر خط " مهدوی کیا، بازیکن سابق بوندسلیگا به فوتبالش پایان می دهد " آورده است: " مهدی مهدوی کیا به فوتبالش پایان داد. این بازیکن ۳۵ ساله روز پنج شنبه این تصمیم را اعلام کرد. مهدوی کیا البته آرزو دارد حضور کوتاهی برای باشگاهش پرسپولیس در صورت راهیابی به دیدار پایانی جام حذفی ایران داشته باشد تا بتواند از هوادارانش به درستی خداحافظی کند. مهدوی کیا در گفت و گویی با مربی باشگاهی خود تصمیم گرفت به فوتبالش پایان دهد.

مهدوی کیا از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۰ در بوندسلیگا برای باشگاه های بوخوم، هامبورگ و اینتراخت فرانکفورت بازی کرد. او سال ۲۰۱۰ به ایران بازگشت و با باشگاه استیل آذین قرارداد قابل توجهی را به امضا رساند ولی با این تیم راهی دسته دو شد. مهدوی کیا در ادامه راهی داماش گیلان شد که باشگاهی در شمال ایران و در کناره دریای خزر است.

کاپیتان سابق تیم ملی ایران هرگز در این باشگاه راحت نبود و در هر حال قصد داشت به تهران بازگردد. او در پایان سال ۲۰۱۱ پس از ۱۳ سال دوری به خواست هواداران دوباره به پرسپولیس بازگشت ولی بیشتر بازیکنی ذخیره و جانشین بود و به ندرت در ترکیب اصلی جای داشت. او پس از آسیب دیدگی در پایان سال گذشته(میلادی) حضور کمتری در ترکیب پرسپولیس داشت.