به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: علی فتح الله زاده درباره انتشار لیست قرارداد مربیان و بازیکناناستقلالعنوان کرد: نقطه قوت این لیست آن است که قراردادی که با بازیکنان بسته ایم و آنچه به سازمان لیگ ارائه کرده ایم یکی است و تناقضی در آن دیده نمی شود. قرارداد ما شفاف است و خوشحالم که سلامت کاری ما مشخص شد.

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: می توانید ازسازمان لیگنیز استعلام بگیرید تا مشخص شود قرارداد باشگاه استقلال مشکلی نداشته است. انتشار این لیست نشان داد که ما پول زیرمیزی به کسی ندادیم.

وی خاطرنشان کرد: حالا که لیست دریافتی استقلال و پرسپولیس اعلام شده باید تیم های بزرگ دیگر مانند سپاهان و تراکتورسازی هم ارقام دریافتی اعضای خود را منتشر کنند. نباید به انتشار لیست تیم های فجر سپاسی، داماش و… اکتفا کرد و باید همه تیم های مدعی لیست قراردادشان را منتشر کنند. من با مدرک و سند ثابت می کنم که دو، سه تیم شهرستانی بیش از استقلال و پرسپولیس خرج کرده اند و بودجه داشتند.

فتح الله زاده درباره اینکه ۵ میلیارد بیشتر از پرسپولیس هزینه کرده اند اظهار داشت: از نظر من لیستی که درباره باشگاه پرسپولیس منتشر شد واقعی نبود. دوست ندارم رویانیان و دوستان پرسپولیسی ام را ناراحت کنم اما در آن لیست مبلغ قرارداد خلعتبری ۷۵۰ میلیون درج شده بود در حالی که ۲.۵ میلیارد تومان بابت رضایتنامه اش به باشگاه عجمان داده شده است.

وی درباره مبلغ قرارداد ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلاری تیموریان گفت: ۵۰۰ میلیون تومان باید بابت رضایتنامه این بازیکن پرداخت می کردیم و نکته اینجاست که ما ۵۰۰ میلیون پول رضایتنامه دادیم نه ۲.۵ میلیارد تومان. قیمت بازیکنان در سایت ترانسفر مارکت مشخص است. آندرانیک تیموریان پیشنهاد ۷ میلیارد تومانی داشت ضمن اینکه او ۲.۵ میلیون یورو یعنی ۱۰ میلیارد تومان می ارزد اما ما این بازیکن را با ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون در استقلال نگه داشتیم.

فتح الله زاده گفت: ما هم موافق کاهش هزینه ها هستیم اما به شرطی که همه باشگاه ها این کار را انجام دهند. ایرادی ندارد؛ من به آندو تیموریان کمتر پول می دهم اما در کشورهای همسایه ما به او چند برابر پول می دهند.

وی درباره اینکه بیک زاده گفته رقم منتشر شده درباره قرارداد او واقعی نیست، گفت: رقمی که درج شده درست است اما بحثدرباره میزان دریافتی است که حق با بیک زاده است. بخشی از پولی که به این بازیکن تعلق گرفته مربوط به سال گذشته است. در واقع این بازیکن ۳۰۰ میلیون طلب داشته که در دریافتی این فصل او منظور شده است.

فتح الله زاده درباره اظهارات واعظ آشتیانی تصریح کرد: ایشان حساب و کتاب متوجه نمی شود، من باید جواب کسی را بدهم که حساب و کتاب بداند. چه کسی استقلال را ورشکست کرده است؟ او خودش مصاحبه کرد و گفت که ۷.۵ میلیارد بدهی گذاشته که ۳ میلیارد آن مربوط به سازمان تربیت بدنی بود. چطور واعظ بدهی سازمان وقت را برای خودش حساب می کند اما بدهی وزارت ورزش به من را حساب نمی کند؟

وی گفت: من ۵۰ درصد تعهدم را انجام دادم اما آقای واعظ این چیزها را نمی داند. من یک ریال هم بدهی ندارم و هر چه بوده انجام داده ام اما ۵۰ درصد وزارت ورزش مانده که البته قانون دست وزیر ورزش را در این راه بسته است.

فتح الله زاده یادآور شد: من گفته بودم ۲۴ میلیارد بدهی داریم که بعد اعلام شد این مبلغ ۴۰ میلیارد است. دلیل آن هم این است که ۷ میلیارد آن مربوط به بدهی باشگاه از ابتدای تاسسیس تا امروز بوده که وزارت اقتصاد و دارایی آن را اعلام کرده است. این جریمه ۳ میلیارد بود اما به دلیل پرداخت نشدن ۴ میلیارد به آن جریمه خورد.

وی اظهار داشت: ۹ میلیارد بقیه هم مربوط به تعهداتی است که وزارت ورزش باید انجام می داد که نداد. در واقع من بدهی ندارم و خیالم از این بابت آسوده است. کارنامه من مشخص است اما من یک سوال از واعظ آشتیانی دارم و تاکنون چند بار پرسیده ام که او جواب نداده اما باز هم می پرسم. آقای آشتیانی! شما که بدون تراز مالی از باشگاه رفتی چرا یک بار در این باره حرف نزدی؟ اگر تراز مالی داری آن را نشان بده. شما که حساب و کتاب نکرده ای و تراز مالی نداری چرا به دیگران خرده می گیری؟ او هیچ وقت جواب این سوال را نمی دهد چون جوابی ندارد.

مدیرعامل باشگاه استقلال عنوان کرد: کمپ استقلال اکنون بالای ۲۰۰ میلیارد ارزش دارد، حالا با این شرایط من استقلال را ورشکست کرده ام؟ استقلال اکنون بالای ۵۰۰ میلیارد تومان دارایی دارد اما آشتیانی اینها را نمی بیند. من ایشان را به تقوای الهی دعوت می کنم.

فتح الله زاده گفت: اگر به من اجاز بدهند فهرست درآمدهایم را منتشر خواهم کرد تا همه چیز روشن شود. در ۳ سالی که در استقلال بودم یک ریال هم بدهی نداشتم.

فتح الله زاده درباره اینکه روی تصمیش برای رفتن از استقلال اصرار دارد، به تسنیم گفت: من می روم تا واعظ آشتیانی بیاید و استقلال را ۲۰ سال دیگر به عقب ببرد. او یک دوره آمد و این کار را کرد و حالا هم می خواهد حتما این کار را انجام دهد و استقلال با او بازگشت به عقب داشته باشد.

مدیرعامل باشگاه استقلال تاکید کرد: آشتیانی دائم می گوید گودرزی به حساب و کتاب من رسیدگی کند. من می خواهم به ایشان بگویم شما ناراحت نباش، خودم زودتر به وزیر ورزش می گویم این کار را انجام دهد. چند بار این حرف را می زنی، همه متوجه شده اند و دیگر نیازی به تکرار نیست.

فتح الله زاده گفت: واعظ آشتیانی استقلال را ۲۰ سال به عقب برد و بعد از آن به هیئت مدیره استیل آذین رفت که این تیم سقوط کرد و بعد هم در هیئت مدیره داماش بود که این تیم هم به سرنوشت استیل آذین دچار شد و سقوط کرد. او با این کارنامه چطور به خودش اجازه می دهد درباره من حرف بزند؟ من در این ۳ سال، سومی آسیا و چند جام داخلی گرفته ام؛ کدام مدیرعامل را سراغ دارید که در این مدت به این افتخارات رسیده باشد؟ با این حال من همچنان خودم را خادم استقلال و همواره بدهکار این تیم می دانم، نه طلبکار.

وی درباره اینکه آیا مسئولان فدراسیون فوتبال درباره اظهاراتش علیه کی روش با او صحبتی داشته اند یا خیر گفت: حرفی به من زده نشده اما می خواهم به خاطر تیم ملی از کی روش حمایت و به او کمک کنیم.