به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران:رضا قوچان نژاد، مهاجم ایرانیچارلتون انگلیسدر سال گذشته میلادی توانست بازی های خوبی برای ایران به نمایش بگذارد و همراه ایران به جام جهانی برزیل و جام ملت های استرالیا راه یابد. پایگاه اینترنتی " کنفدراسیون فوتبال آسیا "AFCدر گزارشی با بررسی شرایط تیم ملی فوتبال ایران به تمجید از او پرداخت. در این گزارش آمده است:

«به نظر می رسد فوتبال ایران در یکی، دو سال گذشته پیشرفت خوبی کرده است. صعود به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به عنوان تیم نخست گروه خود، قرار گرفتن در رده نخست رده بندی قاره ای فیفا و قطعی کردن حضور خود در جام ملت های ۲۰۱۵ استرالیا بدون شکست نشان می دهد که فوتبال ایران در مسیر درستی قرار گرفته است.

موفقیت های اخیر ایران نمی تواند به خاطر یک فرد باشد اما نقش رضا قوچان نژاد در خط حمله ایران در این موفقیت ها بسیار زیاد بوده است. مهاجم سرعتی ایران با گل های پی در پی خود توانست هم ایران را به جام جهانی برساند و هم به جام ملت های آسیا. این مهاجم ۲۶ ساله آنقدر عملکرد خوبی در تیم ملی ایران داشته است که کمتر کسی فکر می کند او پیش از این بازی ملی نداشته است. و روزهای اول حضورش را در تیم کی روش می گذراند.

رضا قوچان نژاد در کودکی به همراه خانواده خود به هلند مهاجرت کرد و در تیم زیر ۱۶ و زیر ۱۹ سال این کشور نیز بازی کرد. این بازیکن فوتبالش را با تیم باشگاهی هیرنفین آغاز کرد اما پس از حضور در چند تیم هلندی، به تیم استاندارد لیژ بلژیک پیوست اما نتوانست جای در ترکیب ثابت تیم برای خود دست و پا کند و همین باعثجدایی این تیم و پیوستن به چارلتون در لیگ دسته یک انگلیس شد.

کارلوس کی روش اولین مربی بود که نظرش به بازی های قوچان نژاد جلب شد و توانست رضایت این بازیکن را برای پوشیدن تیم ملی ایران به دست آورد. قوچان نژاد خیلی زود توانست به ستاره تیم ملی ایران تبدیل شود و گل های ارزشمندی نیز به ثمر برساند که مهم ترین آن گلی بود که او در بازی برگشت برابر کره جنوبی به ثمر رساند و باعثشد ایران برای چهارمین بار به جام جهانی راه پیدا کند.

گلزنی رضا قوچان نژاد در انتخابی جام ملت های آسیا نیز ادامه داشت و این بازیکن توانست در بازی برابر لبنان و تایلند نیز پایش به گل باز شود تا ایران بدون شکست صعودی بی دردسر به جام ملت های آسیا سال ۲۰۱۵ داشته باشد.

رضا قوچان نژاد امیدوار است بتواند با درخشش در تیم چارلتون تابستان سال جاری به همراه تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل عملکرد خوبی داشته باشد.

ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با تیم های آرژانتین، نیجریه و بوسنی و هرزگوین همگروه است. تیم نخست آسیا امیدوار است بتواند برای اولین بار از مرحله گروهی جام جهانی صعود کند. رویداد مهم دیگری که قوچان نژاد با آن روبروست جام ملت های آسیا است که در استرالیا برگزار خواهد شد و ایران در این رقابت ها با تیم های ملی امارات، بحرین و قطر همگروه شده است.

قوچان نژاد که در مرحله انتخابی جام ملت های آسیا عملکرد خوبی داشت، یکی از شانس های اصلی کسب کفش طلای جام ملت های آسیا است که به برترین گلزن این رقابت ها اهدا می شود.»