به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: تیمفولاد خوزستانبا نتایج کسب شده در مرحله گروهیلیگ قهرمانان آسیاو صعود از گروه خود با درآمدی ۳۰۰ هزار دلاری پر درآمدترین نماینده ایران در دوره فعلی لیگ قهرمانان آسیا محسوب می‌شود. جدول درآمدهای باشگاه‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا نسبت به فصل گذشته تغییری نکرده و بدین شرح است:

هزینه حضور(ویژه تیم‌های صعود کننده) - - - - - - - - - - ۵۰ هزار دلار ۸۰ هزار دلار ۱۲۰ هزار دلار - - - - - - - - - - -

همچنین پاداش هر پیروزی در مرحله گروهی ۴۰ هزار دلار و پاداش هر تساوی در این مرحله ۲۰ هزار دلار است. ضمن اینکه پاداش نایب قهرمان لیگ قهرمانان آسیا ۷۵۰ هزار دلار و پاداش تیم قهرمان یک میلیون و پانصد هزار دلار خواهد بود.

نتایج نمایندگان ایران در پایان هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا بدین شرح است:

گروه A - استقلال: یک برد - یک تساوی - ۳ شکست - حذف از گروه

گروه B - فولاد: ۳ برد - ۲ تساوی - صعود از گروه

گروه C - تراکتورسازی: یک برد - ۲ تساوی - ۲ شکست - حذف از گروه

گروه D - سپاهان: ۲ برد - یک تساوی - ۲ شکست

بدین ترتیب فولاد خوزستان تاکنون با ۳ برد ۱۲۰ هزار دلار، با ۲ تساوی ۴۰ هزار دلار و با صعود از گروه ۵۰ هزار دلار کسب کرده است. این تیم ۳ سفر در مرحله گروهی انجام داده که ۹۰ هزار دلار نیز برای آن دریافت خواهد کرد و در مرحله یک هشتم نهایی هم یک سفر خارج از خانه با سوبسید ۴۰ هزار دلار دریافت خواهد کرد تا با مجموع ۳۴۰ هزار دلار(حدود یک میلیارد تومان) بیشترین درآمد را در میان نمایندگان ایران داشته باشد. این در حالی است که با یک بازی باقی مانده در هفته ششم مقابل الفتح و حداقل ۲ دیدار مرحله یک هشتم نهایی امکان افزایش این درآمد برای فولاد وجود دارد.

شرایط درآمدی برای استقلال و تراکتورسازی با توجه به حذف این دو تیم مشخص شده و تنها نتایج هفته آخر می‌تواند این درآمد را ارتقا دهد اما سپاهان در صورت کسب امتیاز در دیدار آخر و صعود از مرحله گروهی دومین تیم پر درآمد ایران در دوره فعلی لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود.

در حال حاضر درآمد نمایندگان ایران بدین شرح است:

درآمد نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیاتیم سوبسید سفر پاداش پیروزی پاداش تساوی پاداش حضور در مرحله یک هشتم نهایی مجموع
فولاد ۹۰ هزار دلار + ۴۰ هزار دلار(یک هشتم نهایی) ۱۲۰ هزار دلار ۴۰ هزار دلار ۵۰ هزار دلار ۳۴۰ هزار دلار
سپاهان ۹۰ هزار دلار ۸۰ هزار دلار ۲۰ هزار دلار هنوز مشخص نشده ۱۹۰ هزار دلار
تراکتورسازی ۹۰ هزار دلار ۴۰ هزار دلار ۴۰ هزار دلار - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ۱۷۰ هزار دلار
استقلال ۹۰ هزار دلار ۴۰ هزار دلار ۲۰ هزار دلار - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ۱۵۰ هزار دلار

بدین ترتیب استقلال با ۱۵۰ هزار دلار کم درآمدترین نماینده ایران در این مسابقات بوده است که البته این جدول با برگزاری دیدارهای هفته پایانی دستخوش تغییر خواهد شد. با احتساب دلار ۳ هزار تومان فولاد یک میلیارد و ۲۰ میلیون تومان، سپاهان ۵۷۰ میلیون، تراکتورسازی ۵۱۰ میلیون و استقلال ۴۵۰ میلیون تومان تا پایان هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا درآمد داشته‌اند.