به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: علیفتح الله زادهدر ارتباط با اینکه بازرسی وزارت ورزش در مورد مسائل مالی باشگاهاستقلالنشان از هزینه ۲۳ میلیاردی این باشگاه در فصل گذشته خبر داده اظهار داشت: من خودم اعلام کرده بودم که ۲۳ میلیارد تومان هزینه باشگاه بوده و این نشان می دهد که ما یک باشگاه مظلوم بودیم که با ۲۳میلیارد تومان تیم را چرخانده ایم.

وی در خصوص اینکه امیررضا خادم اعلام کرده باشگاه استقلال هم مثل پرسپولیس اوضاع مالی خوبی ندارد و آبی ها هم ۴۰میلیارد تومان بدهی دارند، گفت: البته من این را قبول ندارم که بدهی استقلال دست کمی از پرسپولیس ندارد، چون بدهی ۷۰ میلیاردی کجا، ۴۰ میلیاردی کجا؟ من فکر می کنم باید جور دیگری به قضیه نگاه کرد. باید در مورد بودجه کل باشگاه ها صحبت کنیم شاید تیمی دوست داشته ۶میلیارد تومان هزینه بازیکن کند اما بقیه بودجه خود را صرف کارهای دیگری کند. من دوست داشتم که ۱۸میلیارد تومان هزینه بازیکن کنم و بقیه بودجه صرف تیم داری شود. ما باید ببینیم که بودجه هر باشگاه چند میلیارد بوده که مدیریت آن تصمیم گرفته مثلاً ۶میلیارد تومان فقط هزینه بازیکن کند. من صادقانه صحبت کرده ام اما برخی دوستان در انتشار ارقام بازیکنان خود صادق نبوده اند. بهتر است بابت هزینه برای جذب بازیکن تیم ها را با هم قیاس نکنیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال در پاسخ به این سؤال که قصد ندارد ریز قرارداد بازیکنان را منتشر کند، گفت: من ریز قرارداد را به وزارت ورزش دادم و چون دولتی هستیم و اسناد دولتی محرمانه است بدون اجازه از بالادستی خودم نمی توانیم این کار را انجام دهم. خدا را شکر که زمان می گذرد و صداقت ما معلوم می شود من در سال ۹۱ گفتم که بدهی استقلال ۲۴میلیارد تومان است و اگر امروز این بدهی به ۴۰ میلیارد تومان رسیده است من آن را به بار نیاورده ام. ۱۷میلیارد تومان از این بدهی مربوط به اداره مالیات و عدم پرداخت تعهدات دولت است. ۷میلیارد تومان از این پول باید به اداره مالیات داده شود که این مالیات مربوط می شود به تأسیس استقلال تا امروز که اداره مالیات همه را جمع کرده و اعلام کرده که ۷میلیارد تومان استقلال بدهی مالیاتی دارد. ۱۰میلیارد تومان هم تعهداتی بوده که دولت ارائه نکرده است. من توصیه ام به دوستان این است کسانی که زحمت می کشند اگر مورد تقدیر قرار نمی گیرند طوری وانمود نکنند که بدهی به بار آمده کار مدیران فعلی است. من وبا وزارت خودم قول و قرار گذاشته بودم که تهدات مالی نصف به نصف باشد و حتی بیشتر از تعهدم هم درآمدزایی کردم کسی نمی گوید که از بعد از انقلاب تا کنون مدیران استقلال جمعاً ۴۰۰میلیارد تومان سودآوری کرده اند پس بهتر است دوستان انصاف داشته باشند.

وی ادامه داد: مسئولان وزارت ورزش خودشان اذعان دارند که من طبق گفته هایم لیست مبالغ را هم به آنها داده ام و صادقانه رفتار کرده ام.