به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: در آستانه جدال تیم هایبارسلوناورئال مادریددر فینال جام حذفی اسپانیا، کارلو آنچلوتی اعتراف کرد کاری که خراردو مارتینو در بارسلونا دارد از مسئولیتی که او در رئال مادرید عهده دارش شده، سخت تر است.

آنچلوتیدر گفت وگو با نشریه موندو دپورتیووی اسپانیا اظهار داشت: باید اعتراف کنم که مربیگری در بارسلونا از مربیگری در هر تیم دیگری سخت تر است، چرا که سال هاست این تیم بر طبق یک فلسفه بسیار دقیق و ظریف بازی می کند که برایش نتایج خوبی را به ارمغان آورده است و حالا این فلسفه غیرقابل تغییر است. مارتینو به نظرم یک شخصیت جدی است. او در بارسلونا روزهای خوب هم داشته است اما به اندازه آنها مورد تمجید واقع نشده است. بارسلونا تیمی با تاریخچه درخشان است اما گاهی اوقات ممکن است در عرض چند ساعت از یک نابغه به یک فاجعه تبدیل شوید.

کارلتو در ادامه به سؤالی در این باره که آیا هنوز هم جو رختکن تیمش تحت تاثیر جنجال های فصل گذشته مربی پیشین اش، ژوزه مورینیو قرار دارد یا خیر، پاسخ داد و عنوان کرد: باید اعتراف کنم که تنها در ماه آگوست در رختکن تیم درباره مورینیو صحبت شد و آن زمانی بود که ما در اردوی تدارکاتی پیش فصل با تیم او(چلسی) روبه رو شدیم. از آن زمان تا کنون دیگر اینجا درباره او دیگر حرفی زده نشده است.

آنچلوتی همچنین تاکید کرد این جایگاه رئال مادرید در فوتبال جهان بوده است که او را برای کار در این تیم در ابتدای فصل جاری ترغیب کرد. وی خاطرنشان کرد: شور و علاقه ای که در هر گوشه از این سیاره نسبت به رئال مادرید وجود دارد، همان چیزی که در مورد میلان هم به عنوان یک تیم جهانی دیگر صدق می کند، مرا به اینجا کشاند.

سرمربی کهکشانی ها در پایان به نقش دستیار سرشناس خود، زین الدین زیدان در امر مربیگری رئال مادرید اشاره داشت و گفت: زیدان به طور انفرادی با بازیکنان صحبت می کند. بله این حقیقت دارد، چون او شناخته شده تر است. من اما زیاد حرف نمی زنم. من بیشتر درباره آن دسته از بازیکنانی فکر می کنم که فرصت کمی برای بازی به دست می آورند. به نظر من به عنوان یک سرمربی اگر زیاد با بازیکنان خود حرف بزنید آن تاثیری که حرف های تان بر آنها می گذارد از بین می رود و احترام آنها به شما از بین می رود. زیدان اما این کار را به خوبی انجام می دهد. نظیر رابطه ای که میان او و بازیکنان تیم وجود دارد را در هیچ شخصی ندیده ام. او مورد احترام آنهاست و کاریزما دارد. به نظر من زیدان در آینده مربی بزرگی خواهد شد.