به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران:علیرضا جهانبخشدرباره آخرین شرایط خودش و تیم فوتبال NEC هلند اظهار کرد: خدا را شکر خودم در شرایط آمادگی بدنی خوبی قرار دارم و تمریناتم را هم با جدیت دنبال می کنم اما متاسفانه تیم NEC در فوتبال هلند خوب نیست و دو هفته ای است که نتایج لازم را نمی گیریم. فکر می کنم با این وضعیت نتوانیم به صورت عادی در لیگ هلند بمانیم و احتمالا به پلی آف خواهیم رفت.

وقتی NEC نتیجه نمی گیرد عملکرد من هم به چشم نمی آید

به گزارش ایسنا، بازیکن ایرانی نایمخن در واکنش به این که برخی کارشناسان معتقدند نسبت به چند هفته گذشته کمی افت کرده است، تصریح کرد: وقتی با مربیان و سایر بازیکنان تیم هم صحبت می کنم آنها این نظر را دارند با آن که از ناحیه همسترینگ دچار آسیب شدم و یک و نیم ماه از حضور در تیم دور بودم و تقریبا مدتی بعد از آن هم به اردوی تیم ملی آمدم اما عملکرد بدی در هفته های گذشته نداشتم. فکر می کنم وقتی تیم نتیجه نمی گیرد عملکرد بازیکنانی که خوب کار می کنند هم چندان به چشم نمی آید. شاید دلیلش این باشد. همه تلاشم را برای بازی هر چه بهتر انجام می دهم و در حال حاضر نمی توانم بگویم از انگیزه یا میزان آمادگی ام کم شده است.

سرمربی تیم مدام تاکتیک را تغییر می دهد و طبیعتا گاهی اوقات کمتر بازی می کنم

جهانبخش در واکنش به این آیا اعتمادی که سرمربی تیم در گذشته به او داشت همچنان وجود دارد، گفت: سرمربی تیم در هفته های پایانی سیستم ها و تاکتیک های متفاوت را امتحان می کند تا نتیجه بگیرد و همین موضوع باعثجابجا شدن بازیکنان در ترکیب می شود. این یکی دیگر از دلایلی است که باعثمی شود در بعضی از بازی ها کمتر بازی کنم. سرمربی تیم می خواهد به هر ترتیبی نایمخن را در لیگ هلند حفظ کند. بنابراین حتی در یک بازی چند مرتبه سیستم را تغییر می دهد. به طور مثال من در ترکیب حضور داشتم و بازی هم یک بر صفر در دقایق پایانی گلی را دریافت کردیم. طبق نظر کارشناسان من خوب بازی کرده بودم اما سرمربی تاکتیک تیم را در نیمه دوم تغییر داد و بر اساس آن تاکتیک من را تعویض کرد. در پایان نتیجه ای هم حاصل از این تغییر ایجاد نشد! الان به گونه ای شده که بازی کردن بازیکنان و میزان حضور آنها در زمین کاملا به سلیقه مربی تیم برمی گردد.

در هفته های پایانی آرامش روانی گذشته را نداریم

جهانبخش به فشار روانی ناشی از انتظار هواداران برای ماندن در لیگ هلند اشاره کرد و آن را دلیلی برای ایجاد استرس در میان بازیکنان این تیم دانست: «فشار روانی ناشی از هواداران بسیار زیاد است. آنها می خواهند هر طور شده تیم در لیگ بماند و همین موضوع در عملکرد بازیکنان می تواند اثرگذار باشد. البته سعی می کنم تمرکز کافی را داشته باشم اما به هر حال شاید این موضوع در روحیه بازیکن جوانی مثل من که اولین سال حضورش در فوتبال اروپا را هم تجربه می کند اثر بگذارد. گل زدن و پاس گل دادن بسیار مهم است اما این اتفاق زمانی می افتد که شرایط تیم آرام است و هر کسی بازی خودش را انجام می دهد. در حال حاضر شرایط آرام گذشته را به نوعی نداریم چرا که همه می خواهند اتفاقی صورت بگیرد تا تیم در لیگ بماند.»

سقوط کنیم، ممکن است تصمیم دیگری بگیرم

وی در پاسخ به این سوال که اگر NEC به لیگ پایین تر سقوط کند از این تیم جدا می شود، گفت: قرارداد من با NEC سه ساله است که یک سال از آن گذشت. باید اول شرایط تیم را ببینیم که چه می شود. من تمام تمرکزم را روی بازی های تیمم گذاشته ام و اول همه تلاشمان را می کنیم تا این تیم سقوط نکند. باشگاه هم تمایل دارد بازیکنان در هر وضعیتی قراردادی که هستند فعلا به بازی های تیم فکر کنند. بعد از پایان مسابقات می توان به این موضوع بیشتر فکر کرد و تصمیم گرفت. طبیعتا من که به فوتبال هلند آمده ام تا پیشرفت کنم اگر تیمم به لیگ پایین تر سقوط کند مسیر پیشرفتم کند خواهد شد و از طرفی دوست دارم NEC در لیگ هلند بماند تا حداقل یک سال دیگر در این تیم بمانم و به جایگاه با ثبات تری در این تیم و فوتبال اروپا برسم. به هر حال ممکن است در صورت سقوط تیم هر تصمیمی بگیرم و به پیشنهادهای جدی که آن زمان باشد، فکر کنم.

درباره پیشنهادهای رسمی و جدی ام صحبت نمی کنم

تنها ملی پوش ایرانی فوتبال هلند در واکنش به این که آیا در حال حاضر پیشنهاد جدی از سوی باشگاه های اروپایی دارد و موضوع پیشنهاد منچستر و آژاکس چه اندازه جدی است، این گونه پاسخ داد: این دو پیشنهاد در حد گمانه زنی و اخبار بعضی از سایت ها است. البته ارتباط باشگاه ما با باشگاه های اروپایی به ویژه باشگاه آژاکس خوب است و آنها بعضا تبادل هایی با یکدیگر دارند. در عین حال ترجیح می دهم اگر پیشنهاد رسمی و جدی به مدیر برنامه هایم شده باشد، فعلا تا زمانی که بازی های لیگ هلند تمام نشده صحبتی درباره اش نداشته باشم؛ چرا که ممکن است تمرکزم را بر هم بزند.

خوشحالم قبل از حضور در جام جهانی لژیونر شدم

جهانبخش در پاسخ به این سوال که برای دیده شدن و پیشنهادهای بهتر تا چقدر روی حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل حساب کرده است، گفت: قطعا مانند بسیاری از بازیکنان حساب ویژه ای باز کرده ام. جام جهانی بزرگ ترین میدان و ویترینی است که می تواند سکوی پرتاب هر بازیکنی باشد. ما برای موفقیت تیم ملی کشورمان با تمام وجود بازی می کنیم و از طرفی پس از این بازی ها می توانیم با پیشنهادهای بهتری هم مواجه شویم. در ادوار گذشته شاهد آن بودیم که بسیاری از لژیونرهای ما پس از حضور در جام جهانی توانستند به فوتبال اروپا راه پیدا کنند. من خوشحالم که پیش از حضور در جام جهانی به فوتبال اروپا آمده و حضور در جام جهانی می تواند برای من تاثیر فوق العاده ای داشته باشد. البته همان طور که گفتم هدف اصلی من و همه ملی پوشان انجام بهترین بازی ها برای تیم کشورمان و موفقیت ایران است.

شانس صعود ایران، نیجریه و بوسنی به یک اندازه است

وی در واکنش به این آیا مانند اشکان دژآگه آنقدر اعتماد به نفس دارد که بگوید " نیجریه و بوسنی و هرزگوین را در برزیل شکست می دهیم "، خاطرنشان کرد:(با خنده) فکر می کنم این شانس را داریم که از گروه مان صعود کنیم. همه می دانند آرژانتین شانس اول این گروه است و معتقدم سه تیم ایران، نیجریه و بوسنی هر کدام به یک اندازه شانس دارند.

کی روش نشان داد به جوان ها اعتماد می کند

جهانبخش در پاسخ به این سوال که فکر می کند کارلوس کی روش با جوانگرایی در تیم ملی فرصت حضور در جام جهانی را به بازیکنی چون او بدهد، گفت: کی روش در تمرین و اردوهای گذشته نشان داد که به جوان ها اطمینان می کند. او ما را به تیم ملی دعوت کرد و چندین مرتبه به من میدان داد ولی ما باید تلاش زیادی داشته باشیم تا اعتماد او را هر چه بیشتر جلب کنیم.

سردار آزمون رقیب جدی برای من در تیم ملی شد

مهاجم جوان تیم ملی در واکنش به این که آیا با توجه به پیشرفت سردار آزمون در فوتبال روسیه الان او را رقیب سرسختی برای خود در تیم ملی می داند، گفت: بله. او دیگر یکی از اصلی ترین رقیبان من است. البته از پیشرفت او بسیار خوشحال هستم. من و او اگر کیفیت بالایی داشته باشیم می توانیم رشد فوتبال ایران را به همه نشان دهیم و این که بازیکنان جوان می توانند پیشرفت خوبی در فوتبال کشورمان داشته باشند. از طرفی این که رقابت میان ملی پوشان زیاد می شود را بسیار دوست دارم و این موضوع انگیزه ام را برای تلاش بیشتر بالا می برد.

وینگادا انتخاب خوبی برای تیم المپیک بود

کاپیتان تیم ملی امید ایران درباره حضور وینگادا در این تیم نیز تصریح کرد: فکر می کنم تیم المپیک این دوره شرایطی دارد که اگر اردوهای خوبی را برگزار کند و به آمادگی بالایی برسد قطعا به المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو صعود می کند. در این مقطع نیاز بود تا مربی باتجربه و کار کشته ای هدایت این تیم را برعهده بگیرد. فکر می کنم وینگادا انتخاب خوبی بود. فوتبال ایران از حضور مربیان پرتغالی نتیجه گرفته و قطعا اگر مربی ایرانی خوب و آشنا به تیم هم کنار وینگادا فعالیت کند، کادر فنی قوی ای خواهیم داشت. فکر می کنم مخلوطی از بازیکنان تیم ملی جوانان پیشین که هدایتش را اکبر محمدی بر عهده داشت و بازی های خوبی را در مسابقات قهرمانی آسیا در امارات انجام داد و همین طور تیم ملی نوجوانان پیشین که همراه با علی دوستی مهر به جام جهانی امارات رفت اسکلت تیم المپیک را تشکیل دهند.

فدراسیون چرا تیم ملی جوانان پیشین را رها کرده است؟

وی با ابراز تاسف نسبت به رها شدن تیم ملی جوانان سابق از زمان حضور در امارات تاکنون گفت: متاسفانه یکی از بزرگ ترین مشکلات فوتبال ما رها شدن این گونه تیم هاست. تیم ملی جوانانی که حاصل استعدادیابی های گسترده ای در کشور بود و انصافا در امارات خوب بازی کرد از همان مقطع تاکنون رها شد و آن بازیکنان نتوانستند حتی یک اردو داشته باشند. اگر همان تیم تاکنون حفظ می شد الان استخوان بندی تیم المپیک فوق العاده قدرتمندتر می شد. به هر حال گذشته ها گذشته و فکر می کنم اگر فدراسیون با اهمیت زیاد به این تیم اردوهای تدارکاتی خوب و منظمی را برای ملی پوشان برگزار کند این دوره از تیم امید می تواند به المپیک صعود کند.

تیم امید این دوره نه تنها می تواند به المپیک برود که باید فکر موفقیت در آن بازی ها باشد

جهانبخش با بیان این که تیم امید این دوره آنقدر می تواند قوی باشد که بهتر است از الان به فکر حضور موفقیت آمیز در المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو باشد تا راهیابی به این بازی ها، گفت: بازیکنانی که می دانم می توانند در این تیم حضور داشته باشند توانایی زیادی دارند. خوب است که از الان به چگونگی حضورمان در المپیک فکر کنیم و همین هدف انگیزه ملی پوشان را بالا می برد و باعثمی شود آنها بزرگ فکر کنند. اعتماد به نفس ملی پوشان با این هدف بسیار بالا می رود.

دوستی مهر یا محمدی باید در کادر فنی تیم المپیک کنار وینگادا باشند

کاپیتان تیم امید با بیان این که خوب است مربیانی چون علی دوستی مهر و اکبر محمدی در کادر فنی تیم امید باشند، گفت: چون تیم امید فعلی از بازیکنان تیم های ملی جوانان و نوجوانان سابق تشکیل می شود و دو مربی خوب فوتبال پایه ایران یعنی دوستی مهر و محمدی بازیکنان این تیم ها را استعدادیابی کرده اند و از آنها شناخت بالایی دارند فکر می کنم حضور یکی از این مربیان در کادر فنی تیم امید کمک بسیار زیادی برای وینگادا خواهد بود. حسرت نرفتن به المپیک برای تیم ایران بیش از ۴۰ سال می شود و اگر می خواهیم به المپیک برویم و در آنجا بازی های خوبی انجام دهیم باید با بهترین تدارکات و کادر فنی آماده شویم پس چرا نباید از همه پتانسیل موجود در کشور استفاده شود؟ دوستی مهر و محمدی این بازیکنان را به خوبی می شناسند و حتی با روحیات تک تک آنها آشنا هستند. کاش فدراسیون تدبیری بیاندیشد تا یکی از این دو مربی در کادر فنی در کنار وینگادا حضور داشته باشند.