به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: بوروسیادورتموندبا وجود برتری دو بر صفر برابر رئال مادرید در دیدار برگشت نتوانست مجوز حضور در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند و در مجموع دو دیدار متحمل شکست سه بر دو شد تا نتواند همچون سال گذشته تیم اسپانیایی را ازلیگ قهرمانان اروپاحذف کند.

یورگن کلوپ، سرمربی دورتموند پس از حذف از لیگ قهرمانان اروپا در نشست خبری خود گفت: به تیمم افتخار می کنم. عملکرد خیلی خوبی در این مسابقه داشتیم اما با بدشانسی نتوانستیم به گل سوم دست یابیم و اکنون باید حذف از لیگ قهرمانان را بپذیریم. در ابتدا باید بگویم که پنالتی حریف درست نبود و داور به اشتباه پنالتی اعلام کرد. این پنالتی از دست رفت تا به بازی برگردیم. در نیمه دوم یک بار دیگر اشتباه داوری به ضرر ما تمام شد. فکر می کنم ژابی آلونسو در این دیدار عملکرد خوبی داشت او بازیکن خوبی است اما به دلیل خطای بد روی بازیکن ما در دقیقه ۵۲ باید از زمین مسابقه اخراج می شد که این اتفاق رخ نداد. خوشحالم که توانستیم بازی را برای رئال مادرید سخت کنیم. ما تا دقایق پایانی جنگیدیم اما باید این را در نظر داشت که آنها تیم خیلی خوبی هستند که انگیزه زیادی برای صعود به مرحله بعد داشتند.

سرمربی بوروسیادورتموند در ادامه گفت: زدن سه گل به رئال مادرید کار آسانی نیست. رئال در این فصل تیم باکیفیتی بوده است. در نیمه نخست فرصت های زیادی برای گلزنی داشتیم و اگر دقت می کردیم می توانستیم هر سه گل را جبران کنیم. در آغاز نیمه دوم چندین فرصت گل نصیبمان شد که با بدشانسی نتوانستیم راه دروازه رئال را پیدا کنیم. شاید اگر یک گل در اسپانیا زده بودیم اکنون شرایط برای ما خیلی فرق می کرد. مشکل ما در این مرحله این بود که در بازی خارج از خانه نتوانستیم گلزنی کنیم.

ایکر کاسیاس در این دیدار یک اشتباه بزرگ داشت که منجر به گل اول مارکو رویس شد. کلوپ درباره عملکرد کاسیاس گفت: همان طور که ذهنم یاری می کند کاسیاس در دیدار رفت بهترین بازیکن زمین شد و چندین موقعیت مسلم گلزنی را از تیم ما گرفت. در نیمه دوم این دیدار نیز عملکرد او خیلی خوب بود و غیر از آن اشتباه در نیمه نخست عملکرد خوبی داشت.

بوروسیا دورتموند پس از حذف از لیگ قهرمانان اروپا اکنون تنها در جام حذفی و بوندسلیگا رقابت خواهد داشت. آنها شنبه در دیدار حساس در بوندسلیگا در ورزشگاه آلیانس آره نا برابر بایرن مونیخ دیدار خواهند کرد که می تواند تاثیر زیادی روی سرنوشت آنها در کسب رده دوم داشته باشد.