به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: کارلوآنچلوتیدر نشست خبری پیش از دیدار امشب تیمش مقابل بورسیا دورتموند در دور برگشت مرحله یک چهارم نهاییلیگ قهرمانان اروپادر خصوص اضافه شدن لواندوفسکی به ترکیب دورتموند، اظهار داشت: او تفاوت زیادی در تیمش ایجاد می کند. او مهاجم توانمندی است و یک نقطه اتکا برای تیمش به شمار می رود. حضور او دورتموند را قوی تر می کند.

وی ادامه داد: کریستیانو تحت درمان قرار گرفت و باید ببینیم جلسه تمرینی چگونه پیش می رود. حال این بازیکن خوب است و دردی حس نمی کند. اگر رونالدو صد در صد آماده نباشد، بازی نخواهد کرد. رونالدو در تمام بازی ها به میدان رفت زیرا شرایط خوبی داشت. هرگز روی رونالدو یا هر بازیکن دیگری ریسک نکردیم.

سرمربی رئال مادرید خاطرنشان کرد: گفتن این حرف به رونالدو که بازی نکند، کار سختی نیست. از نظر من او باید در هر مسابقه به میدان برود و بنابراین هر دوی ما یک عقیده داریم. مشکل این است که وقتی رونالدو شرایط خوبی دارد، می خواهد بازی کند. او بسیار حرفه ای است و بدنش را خیلی خوب می شناسد. اگر حالش خوب نباشد، به من می گوید و در بازی مقابل رئال وسوسیداد هم همین طور بود.

وی اضافه کرد: نیازی ندارم که با این نتیجه در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به بازیکنان انگیزه دهم. هیچ انگیزه ای بالاتر از رسیدن به نیمه نهایی نیست. دورتموند ۹۰ دقیقه برای زدن چهار گل فرصت دارد و ما ۹۰ دقیقه برای زدن یک گل. برنامه این است و هرچه زودتر به گل برسیم، به هدفمان می رسیم.

آنچلوتی گفت: من فکر می کنم که مادرید پس از شکست مقابل بارسلونا و سویا با سه پیروزی متوالی به شرایط خود بازگشته است و من فکر می کنم می توانیم در اوج فصل را به پایان برسانیم. دو شکست برای ما خیلی گران تمام شد اما تیم عالی واکنش نشان داد و بازیکنان در شرایط بدنی و روحی بسیار خوبی قرار دارند.

وی تأکید کرد: یک سرمربی به این فکر نمی کند که اگر تیمش در مسابقه ای که انتظار برد دارد، ببازد، چه اتفاقی خواهد افتاد و تنها مشغله ذهنی وی بازی کردن به خوبی هر چه تمام تر است. اینجا هستیم که مانند دور رفت بهترین عملکردمان را به نمایش بگذاریم.

آنچلوتی گفت: بیل از مصدومیت زانو رهایی یافته و حالش خوب است. کوئنترائو هم مثل په په و راموس بازی خواهد کرد. شاید اطلاعات زیادی به شما داده باشم. بدون شک تعادل میان حمله و دفاع بسیار مهم است اما عقیده ما در زمین است که همیشه فوتبالی هجومی به نمایش بگذاریم زیرا در خط حمله بازیکنان خوبی داریم. وقتی به دفاع نیاز داشته باشیم هم این کار را در کنار هم انجام می دهیم.