به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: محمودگودرزیپس از پایان نشست هم اندیشی برای کسب میزبانی مسابقات فوتبال سال ۲۰۱۹ جام ملت های آسیا گفت: جلسه خوبی را برگزار کردیم که در آن بحثمیزبانی ایران در جام ملت ها مطرح و قرار شد که مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا اردیبهشت ماه به ایران بیایند تا از امکانات ما بازدید کنند واگر امکانات مان مناسب بود امتیازات لازم را کسب کنیم.

وزیر ورزش و جوانانادامه داد: کسب میزبانی جام ملت های آسیا یک موفقیت خوب برای کشور است و دوستان ما هم در فدراسیون فوتبال زحمات زیادی در این خصوص کشیدند تا ورزشگاه هایمان از نظر امکانات نمره خوبی بگیرند.

گودرزی درباره اعتراض مسئولان باشگاه پرسپولیس به اینکه چرا دو میلیارد تومان کمک مالی تحویل فدراسیون شده و به این باشگاه تعلق نگرفته است اظهار داشت: ما از فدراسیون فوتبال خواهش کردیم تا به تیم هایی که دچار مشکل مالی هستند کمک کنند و فدراسیون هم پذیرفت این کار را انجام دهد. متاسفانه یک رویکرد نامنامسب در این باشگاه ها وجود دارد که آن مدیریت با هزینه بالاست. این رویکرد موجب می شود مشکلاتی به وجود بیاید و هزینه ها بالا رود و کمرشکن شود؛ مشکلاتی که خیلی از مدیرها نمی توانند پاسخگو باشند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: شاید یک اشتباه دیگر این باشد که قراردادها شفاف نیست و به صورت چندگانه و گاهی اوقات شفاهی و ضمنی تنظیم می شود. همین مسائل است که هزینه ها در باشگاه ها بالا می رود و پاسخگوی مناسبی هم وجود ندارد. همانطور که همه می دانند با توجه به مشکلات بودجه ای که در کشور است ممنوعیت و محدویت خاصی برای پرداخت پول وجود دارد و اینطور نیست که مثل گذشته دولت بتواند نیازهای اقتصادی مردم را پاسخ بدهد. اینگونه کمک ها و چاق کردن یک بحثموجب لاغر شدن بخش های دیگر می شود و در حق مردم و دیگر ورزش ها اجحاف می شود. اینطور نباشد که یک بخش حقوق بخش دیگر را ضایع کند.

گودرزی تصریح کرد: از فدراسیون فوتبال درخواست کردیم با یک نگاه عدالت محور این موضوع را حل کنند.

وی در پاسخ به این سوال که برای سال ۹۳ چه قولی می دهد عنوان کرد: قول من این است که بتوانیم از منابع و امکاناتمان در بخش های مهم و همچنین توسعه ورزش استفاده کنیم. قرار شده ۵۰۰ میلیون یورو وارد کشور شود که در بخش ساخت و ساز ورزشگاه ها خرج می شود. قول دیگر این است که با توجه به رویکرد اقتصاد مقاومتی بتوانیم هزینه ها را کاهش داده و خرج های مازاد و غیرضروری نداشته باشیم تا مشکلات حل شود.

وزیر ورزش و جوانان در مورد اینکه چگونه حواشی از ورزش دور می شود تاکید کرد: محیط ورزش محیط آرامی است و باید اخلاقی باشد. در این مورد رسانه ها باید به ما کمک کنند تا از ورود کسانی که از وجود حاشیه سود می برند جلوگیری شوند. اینها زورگیرانی هستند که به واسطه وجود حواشی می توانند نیات خود را محقق کنند. اگر حواشی کمتر باشد ورزش از این بهتر نتیجه می گیرد. وجود حواشی موجب ایجاد یک محیط پرابهام می شود که مانع شفاف سازی است. خوشبختانه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در این بخش پیش قدم شدند و اقدام به شفاف سازی کردند. چون در سال جام جهانی هستیم باید این موارد حل شود.

گودرزی با اشاره به این مسئله که فردا جلسه ای با رئیس سازمان صداو سیما برگزار خواهد کرد گفت: در این جلسه قرار است در خصوص ایجاد هماهنگی بیشتر بین همه قسمت ها در جهت تقویت تیم ملی فوتبال و همچنین بحثمسابقات آسیایی تصمیم گیری و توافقات مورد نظر حاصل شود.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که آیا برای پرداخت دو میلیارد تومان پرسپولیسی ها شرطی گذاشته و آیا این پول برای سرخپوشان است اظهار داشت: وزارت ورزش برای پرداخت این پول هیچ شرطی نگذاشته و این بحثی بین فدراسیون و این باشگاه هاست. من این مسائل را تکذیب می کنم. هر کسی نباید به ظن خودش صحبت کند و حرف هایی بزند که تعهدآور باشد و باعثپیگیری حقوقی شود و از ادبیات نامناسب استفاده کند.

گودرزی ادامه داد: پول فدراسیون متعلق به فدراسیون است و گاهی اوقات از بخش درآمدزایی خود فدراسیون و سازمان لیگ به بعضی تیم ها کمک می کند. باید کاری کنیم که از لطمه زدن به تیم های دیگر جلوگیری شود.

وزیر ورزش با بیان اینکه باشگاه ها باید به بخش خصوصی واگذار شوند و این موضوع، مسئله ای است که مجلس تصویب کرده گفت: باید در جهت منافع تیم هایی که شما به آنها سرخابی می گویید، هوادارانشان و پیشکسوتان آنها کارهایی انجام و درآمدزایی شود. فدراسیون فوتبال اجازه دارد به تیم هایی که احساس می کند از نظر مالی ضعیف هستند کمک کند. باز هم تاکید می کنم که وزارت ورزش هیچ شرطی نگذاشته و فدراسیون در مسئله توزیع پول ها خودش مسئولیت دارد. ما باید کاری کنیم که نگاه عدالت محور وجود داشته باشد تا مشکلات حل شود.

گودرزی تصریح کرد: در این جریانات برخی غوغاسالاری و زورگیری ها باعثیخ بسته شدن آرامش می شود. بیایید محیطی بسازیم که صحبت های منطقی در آن صورت گیرد و دیالوگ ها مودبانه شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه چه پاسخی برای صحبت های علی پروین دارد گفت: هر کسی برای خودش اظهار نظری می کند و ضرورتی ندارد ما پاسخ همه صحبت ها را بدهیم. هر روز در رسانه ها مطالبی مطرح می شود که لزومی ندارد ما جواب بدهیم و فقط قضاوت در این خصوص را به نظر مردم می گذاریم.