به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: هفته بیست و نهم رقابت هایلیگ برترشب گذشته با شکست فولاد ازاستقلالو از دست رفتنصدرنشینیاین تیم؛ برتری پرگل نفت مقابل گسترش فولاد و صدرنشینی این تیم و توقف پرسپولیس مقابل راه آهن و حسرت سرخ ها به پایان رسید.
نگاهی می اندازیم به نتایج، ترین ها و اتفاقات رقم خورده در هفته بیست و نهم رقابت های لیگ برتر:

ملوان ۲ - سپاهان ۳

گل ها: سرجیو فن دیک دقیقه ۳۵ و محرم نویدکیا ۵۶ و هادی عقیلی دقیقه ۹۰ سپاهان، مهدی دغاغله دقیقه ۴۴ و اسماعیل صمدی دقیقه ۶۳

علی احمدی هم دقیقه ۷۲ از زمین بازی اخراج شد.

تراکتورسازی یک - استقلال خوزستان صفر

گل: کریم انصاری فرد دقیقه ۱۴

نفت تهران ۴ - گسترش فولاد تبریز یک

گل ها: رسول نویدکیا دقیقه ۱۹ و ۵۳، ووریا غفوری دقیقه ۳۵ و علی قربانی دقیقه ۷۷ نفت تهران و فردین عابدینی ۹۰ گسترش فولاد تبریز

ذوب آهن ۲ - داماش گیلان یک

گل ها: مهدی رجب زاده دقیقه ۳ و ۵۳ ذوب آهن و امین متوسل زاده دقیقه ۶۴ داماش

پرسپولیس ۲ - راه آهن ۲

گل ها: محمد عباس زاده ۱۸ و امید عالیشاه ۶۲ برای پرسپولیس، علی علیپور ۱۶ و علیرضا عظیمی ۸۶ برای راه آهن

فولاد ۰ - استقلال یک

گل: آرش برهانی ۲۳

بختیار رحمانی در دقیقه ۵۶ با دریافت کارت قرمز و آندرانیک تیموریان در دقیقه ۷۶ با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شدند.

سایپا صفر - فجرسپاسی صفر

مس صفر - صبای قم صفر**ترین های بیست ونهم لیگ برتر:


در هفته بیست و نهم رقابت ها و در ۸ مسابقه ای که برگزار شد ۱۹ گل به ثمر رسید تا در این هفته شاهد میانگین ۲،۳۷ گل در هر مسابقه باشیم.

در این هفته دیدار ملوان با سپاهان و نفت و گسترش با ۵ گل و ۲ دیداری که بدون گل به پایان رسید پرگل ترین و کم گل ترین دیدارهای هفته معرفی می شوند.

**بهترین تیم هفته: استقلال

در هفته بیست و نهم استقلال مقابل فولاد خوزستان در حالی با یک گل به برتری رسید که این تیم مدت ها به خاطر نتایج ضعیفش در لیگ برتر در حاشیه بود. با این حال استقلالی ها یک بار دیگر در شهر آبی ها مقابل تیمی سرخپوش یک بر صفر به برتری رسیدند تا ضمن کشیدن ترمز تیم صدرنشین در راه قهرمانی، برای هفته پایانی خودشان دوباره به کورس قهرمانی بازگردند.

فولاد سال گذشته نیز دیدار فینال گونه لیگ برتر را در خانه مقابل استقلال واگذار کرده بود تا یک بار دیگر با تکرار نتیجه سال گذشته، فولاد همچنان در حسرت قهرمانی لیگ برتر باقی بماند.

به این ترتیب استقلال به عنوان بهترین تیم هفته معرفی می شود، هرچند که نفت و سپاهان نیز با برتری مقابل حریفان خود ضمن ماندن در کورس قهرمانی، از تیم های خوب هفته بودند.

**ناکام هفته: مس و پرسپولیس

در هفته ای که سپری شد مس کرمان مقابل صبای قم متوقف شد و به عنوان نخستین تیم به رقابت های لیگ دسته اول سقوط کرد تا بدون شک مس عنوان ناکام ترین تیم هفته را به خود اختصاص دهد.

از سوی دیگر پرسپولیس هم بهترین بخت صدرنشینی را با تساوی در دیدار مقابل راه آهن از دست داد تا امیدهای قهرمانی این تیم کمرنگ تر از هر زمان دیگری شود.

**بازیکن هفته: رسول نویدکیا

در هفته ماقبل پایانی لیگ برتر رسول نویدکیا ستاره نفت در دیدار تیمش مقابل گسترش بود. نویدکیا در این دیدار دو گل زد و نمایش درخشانی از خود ارائه داد تا به لطف گل های حساس این بازیکن، نفت تهران به صدر جدول رسیده و از بخت بیشتری برای قهرمانی برخوردار شود.

همچنین آرش برهانی مقابل فولاد تک گل ارزشمند استقلال را به ثمر رساند تا برهانی نیز به همراه کریم انصاری فرد که گل ۳ امتیازی تراکتور را به ثمر رساند، از بازیکنان خوب هفته باشند.

**سرمربی هفته: امیر قلعه نویی

در هفته بیست و نهم لیگ برتر استقلال به لطف بازی خوانی امیر قلعه نویی و تفکرات این مربی با دست پر از جهنم اهواز خارج شد تا به این ترتیب قلعه نویی به عنوان بهترین مربی هفته معرفی شود.

در هفته ای که سپری شد همچنین کرانچار و گل محمدی هم از مربیان خوب هفته لقب گرفتند.

تونی اولیویرا نیز اولین برد خود را با تراکتورسازی به دست آورد.

**رده بندی گلزنان تا پایان هفته بیست و نهم:

۱۳ گل: رضا عنایتی(صبای قم) - کریم انصاری فرد(تراکتورسازی)

۱۲ گل: مهرداد بایرامی(گسترش فولاد)

۱۱ گل: رضا نوروزی(نفت تهران) - مهدی دغاغله(ملوان)

۹ گل: لوسیانو پریرا(فولاد) - جلال رافخایی(ملوان) - سجاد شهباززاده(سایپا) - مهدی رجب زاده(ذوب آهن)