به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: در ادامه دیدارهای هفته سی ‎وسوملیگ برتر انگلیسعصر دیروز(یک شنبه) تیم فوتبالآرسنالمیهمان اورتون بود و در پایان این بازی با نتیجه ۳ بر صفر تن به شکست داد تا بیش از پیش از رویای کسب اولین قهرمانی اش در لیگ برتر طی ۱۰ سال گذشته فاصله بگیرد.
در این بازی نخست استیون نایسمیثدر دقیقه ۱۴ توپ را از خط دروازه توپچی های لندن عبور داد، روملو لوکاکو در دقیقه ۳۴ اختلاف را به ۲ گل افزایش داد و با گل به خودی میگل آرتتا در دقیقه ۶۱ برتری ۳ بر صفر از آن اورتون شد.

با این نتیجه اورتون ۶۳ امتیازی شد و ضمن تثبیت جایگاهش در رده پنجم جدول رده بندی به فاصله یک امتیازی آرسنال رسید تا توپچی های لندن در فاصله ۵ هفته مانده به پایان رقابت ها، علاوه بر قطع امید از قهرمانی اکنون خطر از دست دادن سهمیه لیگ قهرمانان فصل آینده را در یکقدمی خود احساس کنند.

هفته سی وسوم لیگ برتر انگلیس، امشب با برگزاری یک دیدار پیگیری می شود که در آن تیم رده دومی لیورپول از ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران میهمان وستهام است و به این امید به میدان می رود که با کسب ۳ امتیاز این بازی صدر جدول را از چنگ شاگردان ژوزه مورینیو درآورد.

در جدول رده بندی رقابت ها، چلسی با ۷۲ امتیاز صدرنشین است، لیورپول با ۷۱ امتیاز در رده دوم قرار دارد و منچسترسیتی با ۲ بازی کمتر و ۷۰ امتیاز جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.