به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: والتر زنگا پس از تساوی ۲ بر ۲ برابراستقلالگفت: برای برد به ایران آمده بودیم و فکر می کنم روی هر دو گلی که دریافت کردیم مقصر بودیم. مخصوصا گل دوم که کمی هم مشکوک بود. فرصت سومی هم برای گل خوردن داشتیم که با واکنش خوب دروازه بانمان این اتفاق نیفتاد.

سرمربی ایتالیایی الجزیره ادامه داد: به استقلال به خاطر بازی خوبی که ارائه داد تبریک می گویم و همچنین به بازیکنان خودم تبریک می گویم که در زمین حریف نترسیدند و بازی خودشان را انجام دادند.

زنگا در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا از نظر دفاعی الجزیره عملکرد ضعیفی داشت، گفت: این نظر شخصی شما و قابل احترام است اما نظر من متفاوت است. مشکلی در دفاع نداشتیم، فلسفه ما در هر بازی این است که بیشتر گل بزنیم نه اینکه کمتر گل بخوریم.

وی تاکید کرد: فلسفه ما در هر بازی زدن یک گل بیشتر از حریف است برای همین در نیمه دوم با ۳ مهاجم بازی کردیم و یک گل دیگر به ثمر رساندیم.

سرمربی الجزیره درباره اعتراض هایش به داور مسابقه خاطرنشان کرد: زمانی که دو تیم بزرگ مانند استقلال و الجزیره با هم بازی می کنند باید یک داور بزرگ هم درون زمین باشد. من اعتراض هایی داشتم چرا که در نیمه نخست ۳ بازیکن ما کارت زرد گرفتند اما زمانی که بازیکن تیم ما(ژوسیلی) با ضربه دست متوقف شد داور کارت زرد نداد یا بازیکنان ما روی هوا با آرنج ضربه خوردند اما داور به بازیکنان استقلال کارت زرد نداد.

زنگا گفت: این در قانون فیفا ثبت شده که ضربه آرنج کارت زرد دارد ضمن اینکه سه کارت زرد نیمه نخست به هیچ وجه جالب نبود. به هر حال من یک ایتالیایی هستم و همیشه نمی توانم آرام باشم اما فکر می کنم اگر در ابوظبی هم چنین داوری در زمین باشد آن وقت ما هم حرفی نخواهیم زد. روی گل دوم استقلال هم حرفی ندارم و فقط ما با یک امتیاز از ایران بازمی گردیم.

وی در مورد اینکه شانس کدام یک از تیم ها برای صعود بیشتر است، تاکید کرد: من فکر می کنم هر ۳ تیمی که با آنها بازی کردیم خوب بودند و برای برد به میدان می آمدند. هیچ کدام از آنها ضد فوتبال بازی نکردند و این برای تماشاگر قابل پسند است. فکر می کنم مرحله دوم هنوز مانده و ما باید دوباره با این تیم ها بازی کنیم بنابراین هنوز چیز خاصی به دست نیاوردیم و باید ادامه دهیم.

در پایان این نشست یکی ازخبرنگاران سوالی پرسید مبنی بر اینکه آیا تفکر فوتبال عربی روی او تاثیر نگذاشته که بازی هجومی ارائه می دهدو وقت کشی نمی کند، که این مسئله با واکنش ناظر AFC مواجه شده، او نگذاشت سوال ترجمه شود. همین امر موجب ناراحتی زنگا شد.