به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران به نقل از روابط عمومیفدارسیون والیبال، پس از گذشت یک ماه مذاکره با مربیان تراز اول والیبال دنیا و بررسی رزومه و عملکرد آنها، بالاخره دکتر محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال با اسلوبودان کواچ، سرمربی صرب تیم پروجای ایتالیا به تفافق نهایی رسید و این مربی صربستانی تا المپیک ۲۰۱۶ برزیل با فدراسیون ایران به عنوانسرمربی تیم ملیوالیبال قرارداد همکاری امضا کرد.

وی فروردین ۹۳ به ایران سفر کرده و کار خود را آغاز می کند. این در حالیست که کلیه فیلم های مسابقات لیگ برتر توسط فدراسیون والیبال برای وی ارسال می گردد.

کسب مدال برنز المپیک آتلانتا ۱۹۹۶ و مدال طلای المپیک سیدنی ۲۰۰۰ از مهم ترین عناوین اسلوبودان کواچ در طی ۲۲ سال دوران بازی حرفه ای والیبال اوست و در شش سال دوران مربیگری اش در لیگ ایتالیا و صربستان، چهار سال به عنوان مربی برتر لیگ شناخته شده است.

تیم پروجای ایتالیا که هم اکنون تحت هدایت وی قرار دارد، این هفته در نیمه نهایی جام حذفی ایتالیا با نتیجه سه بر دو مقابل ماچرتا، تیم اول جدول رده بندی سری آ ایتالیا به پیروزی رسید و یک شنبه شب در برابر پیاچنزا، تیم دوم جدول رده بندی سری آ سه بر صفر مغلوب شد و عنوان نایب قهرمانی این رقابت ها را از آن خود کرد.