به گزارش ملت ایران به نقل از گل - دیدار سه شنبه شب ال کلاسیکو که از دور برگشت مرحله نیمه نهایی کوپا دل ری در ورزشگاه نوکمپ برگزار و با برد ۱-۳ تیم مادریدی به پایان رسید، دیدار پربرخوردی بود؛ چرا که در حالی که تنها ۱۵ دقیقه از شروع بازی گذشته بود، شاهد سه صحنه بحثبرانگیز بودیم. بارسلونایی ها معتقد بودند که داور می بایست برای آنها دو ضربه پنالتی اعلام می کرده که این درخواست و گله گذاری آنها بدون دلیل و اشتباه بود. البته این نکته ای است که کارشناس داوری روزنامه آ. اس به آن اشاره کرده و اعلام کرده که اوندیانو ماینکو، داور این بازی به درستی خطای پیکه برروی رونالدورا پنالتی اعلام کرده.

اولین اتفاق بحثبرانگیز این بازی، در محوطه جریمه رئال مادرید و اندکی قبل از به ثمر رسیدن گل اول بازی اتفاق افتاد. آنخل دی ماریا به صورت غیرعمدبا مسی برخورد کرد و در چند سانتی متری خط محوطه جریمه او را نقش برزمین نمود. داور مسابقه به درستی یک ضربه خطا اعلام کرد ولی بازیکنان بارسلونا معتقد بودند که داور می بایست پنالتی می گرفته. یک دقیقه بعد کریستیانو رونالدو در داخل محوطه جریمه بارسا با خطای پیکه نقش برزمین شد و داور مسابقه به درستی ضربه پنالتی را اعلام کرد که رونالدو از روی نقطه پنالتی اولین گل تیمش را به ثمر رساند.

در دقیقه ۱۵ بازی، بارسایی ها معتقد بودند که وقتی که سسک آماده شوتزنی در محوطه جریمه رئال بوده نقش برزمین شده و داور می بایست برای آنها پنالتی می گرفته. فابرگاس معتقد بود که آربلوا او را زده ولی صحنه آهسته این برخورد نشان می دهد که سسک خودش را روی زمین انداخته.

در دقیقه ۳۳ بازی بارسایی ها اعتقاد داشتند که داور می بایست برخورد به وجود آمده میان ژابی آلونسو و پدرو را پنالتی بگیرد. آن هم در حالی که پدرو خودش را در محوطه جریمه به زمین انداخته بود و این بحثبرانگیز ترین صحنه بازی بود. در نیمه دوم بازی هم در دقیقه ۶۳ بازی هم پدرو دوباره درمحوطه جریمه رئال به زمین خورد ولی تصاویر آهسته نشان دادند که پدرو بدون آنکه برخورد جدی ای با کوئنترائو داشته باشد، خودش را به زمین انداخته