ملت ایران: رئال مادرید با نمایشی فوق‌العاده پا به فینال جام حذفی گذاشت. آنها به شکل خیره‌کننده‌ای در نوکمپ سه بر یک پیروز شدند و در مجموع با برتری چهار بر دو برنده شدند.

مردان ژوزه مورینیو تاکتیک‌های او را در حد کمال به اجرا گذاشتند و نگذاشتند بازیکنان بارسا موقعیت‌های چندانی بیابند.

بارسا البته بازی را خوب آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی بود که ضربه لیونل مسی با پاس پدرو از زاویه‌ای بسته به شکلی خطرناک به بیرون رفت.

اما مادرید بود که گل اول را می‌زد. رونالدو در حرکتی سریع جرارد پیکه را جا گذاشت و تکل پیکه کمی دیر زده شد و به پای کریس برخورد کرد. داور برای رئال پنالتی گرفت و خود رونالدو آن را به گل تبدیل کرد.

بارسلونا مالکیت توپ را در اختیار گرفت و البته بازیکنان بارسلونا هم از دست آلبرتو اوندیانو، داور مسابقه عصبانی بودند. او یک بار در صحنه مشکوکی که پدرو در محوطه جریمه به زمین خورد خطایی نگرفت و یک بار هم در موقعیتی عالی برای بارسا، ناخواسته سد راه مسی شد.

مسی در نیمه اول ضربه‌ای ایستگاهی را به شکلی عالی زد اما توپ با اختلافی بسیار اندک به بیرون رفت.

بارسا در اوایل نیمه دوم موقعیتی عالی یافت اما ضربه سرخیو بوسکتس را دیه‌گو لوپس با واکنشی عالی دفع کرد و سپس آلوارو آربلوا ضربه فابرگاس را از مقابل دروازه برگرداند.

اما مادرید در دقیقه ۵۹ به گل دوم رسید. سامی خدیرا تحت فشار با پاسی تک‌ضرب آنخل دی‌ماریا را روانه دروازه بارسا کرد. او از پویول به راحتی گذشت و پویول هم لیز خورد. ضربه دی‌ماریا را خوسه پینتو برگشت داد اما رونالدو در برگشت به راحتی آن را گل کرد.

در حالی که ۲۲ دقیقه به پایان بازی مانده بود رافائل واران، ستاره بازی رفت کار را تمام کرد. او کرنر مسعود اوزیل را با سر به زیر تاق دروازه بارسا کوبید. توپ درون دروازه فرود آمد و به بیرون غلتید.

طرفداران از بازی تیمشان آشفته شده بودند و یک بار پرتاب مواد محترقه باعثشد بخشی از پارچه‌های تبلیغاتی در ورزشگاه آتش بگیرد.

بارسا که تلاش می‌کرد از سنگینی شکست بکاهد در دقیقه ۹۰ به گل رسید. آندرس اینیستا که از معدود بازیکنان درخشان بارسا بود توپ را پشت مدافعان برای جوردی آلبا فرستاد و او هم با بغل پا آن را به گل تبدیل کرد.

فینال سه ماه دیگر بین رئال مادرید و سویا یا اتلتیکو مادرید برگزار می‌شود. البته تب کلاسیکو نمی‌خوابد و دو تیم شنبه باز هم با هم بازی خواهند کرد؛ این بار در لیگ.