ملت ایران: طبق گزارش منتشره در روزنامه فرانسوی لو پاریزین و بازتاب آن در روزنامه آ. اس، سران باشگاه رئال مادرید و کارلو آنچلوتی سرمربی ایتالیایی باشگاه پاری سن ژرمن با هم به توافق لفظی دست یافته اند تا در پایان رقابت های این فصل کارلتو باترک این باشگاه فرانسوی به مادرید آمده و جانشین ژوزه مورینیو شود.

این در حالی است که آنچلوتی همیشه یکی از گزینه های مدنظر فلورنتینو پرس بوده و با آینده نامشخص او در پاری سن ژرمن، حالا او گزینه ایده الی را پیش رویش برای انتقال به مادرید دارد.

این روزها گمانه زنی ها درمورد برکناری احتمالی آنچلوتی از روی نیمکت مربیگری پاری سن ژرمن افزایش یافته و نام گزینه هایی مثل آرسن ونگر و خود ژوزه مورینیو به عنوان جانشین او مطرح شده است. طبق گزارش منتشره در روزنامه لو پاریزین، آنچلوتی با آرامش تمام اوضاع را دنبال می کند؛ چون می داند که برای فصل آینده تیم های زیادی خواهان به خدمت گرفتن او هستند. در ماه دسامبر او تماس هایی از سوی سران باشگاه لیورپول و منچسترسیتی داشت ولی رئال مادرید که در سال ۲۰۰۹ هم برای جذب او ابراز تمایل کرده بود، گزینه مدنظر کارلتو است تا در صورتی که در پاری سن ژرمن ماندگار نشد، روانه مادرید شود.

خبرنگار روزنامه اکیپ اخیرا از آنچلوتی درمورد آینده اش سوال کرده بود و به نظر می رسد که این مربی ایتالیایی چندان نگران نیست: «اگر سران باشگاه از من راضی نیستند، من هیچ مشکلی برای ترک باشگاه ندارم.»

آنچلوتی ۵۳ ساله از زمان آغاز فعالیتش در دنیای مربیگری در سال ۱۹۹۵ حتی یک فصل هم بیکار نبوده و از آن زمان تا به حال هدایت تیم هایی مثل رجینا، پارما، یوونتوس، میلان، چلسی و پاری سن ژرمن را در دست داشته.

موفق ترین سالهای کاری او در میلان رقم خورده؛ تیمی که ازسال ۲۰۰۱ تا۲۰۰۹ هدایتش را در دست داشت و بااین تیم دو بار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، یک قهرمانی در جام باشگاه های جهان، دو قهرمانی در سوپرکاپ اروپا ویک قهرمانی در سری آ را تجربه کرد. او در طول دوران حضورش روی نیمکت مربیگری چلسی هم به یک قهرمانی در لیگ برتر، یک قهرمانی در جام حذفی و یک قهرمانی در جام اتحادیه دست یافت.