محمد رویانیان در مصاحبه با سایت پرسپولیس هواداران تیمش را به خوش اخلاقی و پرهیز از ایجاد فضای ناامن در ورزشگاه تشویق کرد.

به گزارش ملت ایران، محمد رویانیان در این باره به سایت رسمی باشگاه پرسپولیس گفت: قبل از هر چیز وظیفه خود می‌دانم بار دیگر از هواداران میلیونی پرسپولیس که به رغم نتایج نامطلوب تیم، هرگز حمایت خود را از تیم محبوبشان و باشگاه قطع نکرده و با حضور پرنگ خود در فصل جاری و همچنین فصل گذشته پرسپولیس را به پرتماشاگرترین تیم لیگ برتر و حتی لیگ قهرمانان آسیا مبدل کرده‌اند، تقدیر و تشکر کرده و باید تأکید نمایم که این هواداران بدون شک لیاقت بهترین‌ها را دارند.

وی افزود: با این وجود لازم و ضروری می‌دانم که نکات مهمی را با هواداران در میان گذاشته و به عنوان مدیر عامل باشگاه از هواداران عزیز خواهش کنم که تحت هر شرایطی از شعار دادن علیه تیم‌ها، مدیران و مربیان دیگر، داوران و به طور کلی دیگر افراد خودداری نموده و فقط به تشویق و حمایت تیم محبوب خود تا دقیقه ۹۰ بپردازند.

بی‌تعارف؛ علیه کسی شعار ندهید

رویانیان در ادامه تصریح کرد: بدون تعارف و پرده‌پوشی باید بگویم که طی چند هفته اخیر در تمرینات و بازی‌های پرسپولیس و استقلال شاهد سر داده شدن شعارهایی علیه کادر فنی و عناصر دو باشگاه بوده‌ایم که در همین راستا از هواداران می‌خواهم که چنین اتفاقاتی دیگر تکرار نشود. انتظار داریم هواداران فهیم پرسپولیس کاری به برخی شعارها در بازی تیم رقیب یا برخی اظهارنظرها و مسائل نداشته باشند و اگر احساس می‌کنند بنده به عنوان مدیر عامل باشگاه قدمی برای سربلندی پرسپولیس برداشته‌ام به احترام مدیریت باشگاه و تحت هر شرایطی از شعار دادن علیه افراد خودداری نمایند.

سکو که جای تخریب نیست

مدیر عامل پرسپولیس گفت: بدون تعارف باید بگویم مربیان بزرگ و نامداری مثل؛ محمد مایلی‌کهن، منصور ابراهیم‌زاده، علی دایی، یحیی گل‌محمدی، امیر قلعه‌نوعی، محمود یاوری، حسین فرکی، مجید جلالی، حمید درخشان و… در فوتبال ایران یک سرمایه ملی محسوب می‌شوند و نباید تحت تاثیر یک سری اتفاقات و جریانات، شاهد تخریب آنها در سکوها باشیم. به طور کلی معتقدم هواداران نباید در این باره هزینه شوند و اگر مساله‌ای وجود دارد، این وظیفه باشگاه است که اقدام نماید.

این شعارها فوتبال را به بیراهه می‌برد

بنده اطمینان دارم از جریاناتی که اخیرا روی سکوها به راه افتاده، هم پرسپولیس متضرر خواهد شد و هم استقلال و نهایت هم فوتبال ملی. آیا از این شعارها و متقابل به مثل‌ها نفعی هم به پرسپولیس و استقلال می‌رسد یا اینکه مدیران، مربیان، و ستاره‌های دو تیم به همین راحتی تخریب می‌شوند. چرا باید تماشاگران تیم رقیب علیه ستاره‌های پرسپولیس و هواداران ما علیه ستاره‌های تیم استقلال شعار دهند؟ این جریانات در نهایت علاوه بر تخطئه سرمایه‌های ملی فوتبال کشورمان، فوتبال ما را به بیراهه خواهد برد و بنده به سهم خود از هواداران عزیز درخواست می‌کنم فقط به تشویق پرسپولیس و اعضای تیم بپردازند. همچنین از حمایت همه جانبه هواداران تقدیر و تشکر کرده و عاجزانه از آنها درخواست می‌کنم از تشویق بنده به عنوان مدیر عامل و هر مقام مسوول دیگر باشگاه جدا خودداری نمایند، چرا که در مستطیل سبز باید به اعضای تیم روحیه داد و بس.

بیشترین که هستید، بهترین هم باشید

امیدوارم هواداران که همیشه ما را مورد لطف و عنایت خود قرار داده‌اند از شعار دادن علیه دیگران و تشویق مدیر عامل و دیگر مسوولان باشگاه خودداری کرده و با حمایت پرشور خود از تیم، طوری رفتار کنند که پرسپولیس علاوه بر اینکه پرطرفدارترین تیم در آسیا است از هر نظر صاحب بهترین هواداران نیز باشد.

برای خودم کوتاه می‌آیم، برای پرسپولیس نه

لازم می‌دانم تاکید کنم که بنده به عنوان مدیرعامل باشگاه، هر گاه که توهینی در ورزش به خودم شده باشد، حتی‌الامکان سعی کردم خویشتن‌داری کرده و در مقام پاسخگویی برنیایم اما بر سر دفاع از حق و حقوق و اعتبار باشگاه پرسپولیس هرگز کوتاه نیامده و نمی‌آیم اما تاکید دارم که هواداران نباید وارد این جریانات شوند و باید وظیفه دفاع از پرسپولیس را به مدیریت باشگاه واگذار کرده و در صورتی که مدیر عامل و معاونین وی در این زمینه کوتاهی یا مصالحه کرده‌اند از آنها توضیح بخواهند.

دیدگاهم به شما نزدیک است

هواداران تردید نداشته باشند که بنده درباره برخی افراد و مدیران، دیدگاه‌ها و عقایدی دارم که عمدتا به دیدگاه‌های هواداران نیز نزدیک است و در این باره هرگاه که موضوعی به پرسپولیس لطمه بزند حرفهایم را می‌زنم و ناگفته‌هایی نیز درباره برخی افراد در فوتبال دارم که دیر یا زود بالاخره آنها را بیان خواهم کرد و تاوان و هزینه‌ای نیز اگر داشته باشد پرداخته و پای این حرف‌ها می‌ایستم ولواینکه از هر نظر به ضررم تمام شود اما معتقدم که هواداران نباید عکس‌العمل نشان بدهند. وظیفه هواداران حمایت از تیم است. آنها نباید وارد این وادی‌ها شده و هزینه شوند. این وظیفه مدیر عامل است که مقابل کجی‌های فوتبال بایستد.

حرف می‌زنم، هزینه‌اش را هم می‌دهم

در حال حاضر یک سال و اندی است که خیلی‌ها به خاطر همین موضع‌گیری‌هایم به من تاخته‌اند و قطعا اگر در دفاع از حق پرسپولیس سکوت نکنم باز هم به من حمله خواهد شد اما این مسائل برای بنده مهم نیست. حرفم را می‌زنم و از حق و حقوق پرسپولیس دفاع می‌کنم و اهمیتی ندارد که تا چه حد باید هزینه شده و تاوان پس بدهم.

با کسی مصالحه نمی‌کنم

تاکید می‌کنم که هواداران بدانند بنده درباره برخی افراد در فوتبال حرف دارم. راجع به آسیب‌هایی که برخی افراد به فوتبال و عناصر آن وارد کرده و فقط منافع خودشان را می‌ببینند و همچنین روش‌های کاری‌شان بحثدارم اما مسوولیت بیان حقایق و مقابله با برخی مسائل با بنده است و از هواداران می‌خواهم به هیچ عنوان در چنین بحث‌هایی وارد نشده و دخالت نکنند. آنها ایمان داشته باشند که بنده هر جا حقی از پرسپولیس تضییع شود، کوتاه نمی‌آیم و به موقوع همچون گذشته حرف‌هایم را خواهم زد کمااینکه نمونه‌های زیادی وجود دارد که در دفاع از حق پرسپولیس کوتاه نیامده و مسائلی را بیان کرده‌ام که بابت آنها نیز تاوان زیادی پس داده‌ام. من نمی‌توانم با هر فردی مصالحه کنم و از حق پرسپولیس بگذرم. صرفا به این خاطر که احتمال دارد عدم مصالحه به ضررم تمام شود.

مضروب شدن داور متاسفم کرد

وقتی شنیدم که در پایان بازی با گهر، کمک داور با پرتاب سنگ مضروب شده واقعا تأسف خوردم. نمی‌دانم این اقدام غیرورزشی و غیراخلاقی از سوی چه فردی انجام شد. چرا داوران زحمتکش که از همه طرف تحت فشار هستند و همچون مدیران، مربیان و بازیکنان ممکن است مرتکب اشتباهی شوند، اینگونه باید مورد کم‌لطفی قرار بگیرند. چرا باید چنین فضایی در ورزشگاه‌ها وجود داشته و شاهد چنین اتفاقات ناگواری باشیم.

فردوسی‌پور وجدان بیدار این فوتبال است

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس درباره اختلافات بوجود آمده بین امیر قلعه‌نوعی و عادل فردوسی‌پور و واکنش هواداران پرسپولیس گفت: حرف‌های امروز بنده هرگز بخاطر حمایت هواداران از فردوسی‌پور نیست چرا که در هفته‌های قبل نیز در بازی‌های پرسپولیس و استقلال شاهد سر داده شدن شعار علیه افراد بودیم. ما به سهم خود تاکید می‌کنیم که هواداران پرسپولیس علیه هیچ فردی موضع‌گیری نکنند. درباره فردوسی‌پور نیز باید بگویم نه تنها هواداران پرسپولیس بلکه همه اهالی فوتبال کشور متفق‌القول، وی را یک مجری توانمند، سالم و عادل می‌دانند. فردوسی‌پور همانطور که قبلا گفته بودم به رغم نقدهایی که نسبتا به ایشان دارم، وجدان بیدار فوتبال ایران است و بدون شک یکی از عناصر تاثیرگذار فوتبال ما بحساب می‌آید. اختلافات بوجود آمده بین قلعه‌نوعی و فردوسی‌پور نیز قابل حل است و معتقدم شاید قلعه‌نوعی در سایه برخی ناراحتی‌ها و دلخوری‌ها یکسری مسائل را در مصاحبه‌هایش مطرح کرده و یقینا او نیز همچون همه معتقد است که وجود افرادی مثل فردوسی‌پور در فوتبال ما یک نعمت است.

امیدوارم گهر در لیگ بماند

اعضای تیم پرسپولیس اگر قدر خودشان را بدانند، می‌توانند جبران مافات کرده و با کسب نتایج خوب در بازی‌های آتی نشان دهند که شایستگی‌شان خیلی بیشتر از قرار گرفتن در چنین جایگاهی در جدول رده‌بندی است. بازیکنان ما در دیدار با گهر نشان دادند که انگیزه زیادی برای جبران مافات دارند. در این میان هواداران پرسپولیس هم با حمایت همه جانبه خود از تیم بویژه پس از گل دوم گهر تاثیر ویژه‌ای در تبدیل شدن باخت به پیروزی داشتند. در این میان نباید غافل بود که محمد مایلی‌کهن و همکارانش با تیمی که بضاعت آن قابل مقایسه با خیلی از تیم‌های لیگ برتری نیست، توانسته نتایج خوبی از زمان حضور خود کسب کنند. بنده برای تیم گهر، کادر فنی آن و مردم فوتبالدوست استان لرستان آرزوی موفقیت و روزهای بهتر را دارم و امیدوارم که این تیم پرطرفدار و دوست داشتنی در لیگ برتر ماندنی شود.