۱ -پرسپولیس و هوادارانش:سرخ‌پوشان پایتخت پس از کسب یک پیروزی سخت برابر تیم قعرنشین گهر و تک‌رقمی شدن رتبه‌شان در جدول پس از هفته‌ها، فرصت دارند تا در هفته ۲۶ خود را به نزدیکی تیم‌های بالای جدول برسانند و برای انجام این کار فقط به پیروزی بر زردپوشان اصفهانی نیازمندند. گل‌محمدی و شاگردانش به خوبی می‌دانند به هواداران‌شان بدهکارند و برای بازگرداندن حس غرور به آنها بیش از هر چیزی به پیروزی در دیدارهای بزرگ آن هم در آزادی احتیاج دارند و دیدار با سپاهان این موقعیت را در اختیار تیم پرسپولیس گذاشته، تا آنها چگونه از آن استفاده کنند.

۲ -سپاهان و دفاع از عنوان قهرمانی:با توجه به پیروزی استقلال، نزدیک‌ترین رقیب صدرنشین می‌داند فقط با کسب هر سه امتیاز می‌تواند همچنان در پی دفاع از عنوان قهرمانی‌اش باشد. سپاهان که در میانه‌های فصل امتیازات حساس و بسیاری را از دست داد اگر می‌خواهد موفق به تکرار قهرمانی شود دیگر جایی برای اشتباه کردن ندارد. شاید مساوی برابر پرسپولیس هم برای اصفهانی‌ها حکم شکست را داشته باشد، پس آنها یقیناً به دنبال پیروزی خواهند بود.

۳ -ال‌کلاسیکوی ایرانی:بدون شک جدال پرسپولیس - سپاهان بازی بزرگ هفته ۲۶ است اما اهمیت و حساسیت این دیدار تنها در این هفته خلاصه نمی‌شود. جنجال‌ها، اتفاقات جورواجور و عجیب و غریب(قضیه‌ی مبهم آب‌های آلوده در اصفهان در نیم‌فصل اول را که فراموش نکرده‌اید؟!) این دو تیم را برای همیشه رقبای همیشگی یکدیگر کرده است و به همین دلیل هم هست که لقب ال‌کلاسیکوی داخلی را برای بازی بین این دو تیم برگزیده‌اند. بازی این دو تیم یک جنگ واقعی است که همیشه پرتنش و جذاب و در بیشتر مواقع هم پرگل از آب در آمده است. ۴-۱،۳-۳ و… فقط باید آرزو کنیم ال‌کلاسیکوی ایرانی به مانند دیدار فصل گذشته در آزادی از دربی وطنی الگوبرداری نکند و همه را در حسرت گل نگذارد.

۴ -شرایط جدول:حساسیت‌های خاص نبرد دو تیم پرسپولیس و سپاهان را که یک طرف بگذاریم، شرایط جدول هم طوری شده که این دو تیم برای رسیدن به آرزوهاشان به چیزی جز پیروزی نیاندیشند. سرخ‌پوشان اگر می‌خواهند کورسوی امیدشان برای سهمیه آسیایی لیگ از بین نرود(اگر کورسویی باقی مانده باشد!) محکوم به کسب هر سه امتیاز دیدار خانگی برابر سپاهان‌اند و سپاهانی‌ها هم برای امیدوار ماندن به قهرمانی چاره‌ای جز پیروزی بر میزبان ندارند، هرچند هر دو تیم در این راه کار بس دشواری پیش رو داشته باشند.

۵ -زلاتکو کرانچار:سرمربی کروات که با نامهربانی از پرسپولیس کنار گذاشته شد انگیزه‌های شخصی فراوانی برای جدال حساس با پرسپولیس دارد. مربی موفق تیم شگفتی‌ساز مونته‌نگرو که فصل گذشته نیز توانست سپاهان را برای سومین بار پیاپی به قهرمانی لیگ برتر برساند در حالی پای به آزادی خواهد گذاشت که می‌خواهد خیلی چیزها را به خیلی‌ها ثابت کند! و چه فرصتی بهتر از این‌که در دیدار مستقیم، علاوه بر گرفتن انتقام، سرخ‌پوشان تهرانی را دوباره در جدول دورقمی کند.

گل