ملت ایران:ویکتور والدس، دروازه بان باتجربه باشگاه بارسلونا نه تنها قراردادش که تا ۳۰ژوئن سال ۲۰۱۴ اعتبار دارد را به پایان نخواهد برد، بلکه قطعا در تابستان امسال و در پایان رقابت های این فصل لالیگا، باشگاه کاتالان را ترک خواهد کرد. این خبری است که برخی از هم تیمی ها و دوستان صمیمی او در بارسلونا و تیم ملی اسپانیا و دوستان نزدیکش به روزنامه ال موندو دپورتیوو اعلام کرده اند. این در حالی است که سران باشگاه بارسلونا هنوز این خبر را به صورت رسمی اعلام نکرده اند و این فرضیه وجود دارد که سران باشگاه، در حال کار کردن برروی مسائل تکنیکی تیم هستند تا بتوانند جایگزین مناسبی برای والدس پیدا کنند.

روز ۱۷ ژانویه بود که قرار بود تا روند مذاکرات برای تمدید قرارداد والدس آغاز شود و خوسه مانوئل، پدر والدس و خینس کارواخال، مدیر برنامه های او بعد از تنها چند دقیقه از آغاز جلسه، پاسخ منفی والدس برای ادامه حضور در بارسلونا بعد از سال ۲۰۱۴ را اعلام کردند. تلاش های سران بارسلونا، جوزپ ماریا بارتومئو، نایب رئیس باشگاه بارسلونا، آندونی زوبی زارتا، مدیر ورزشی باشگاه و رائول سانیئی، مدیر اجرایی باشگاه ناکام ماند؛ چرا که ویکتور والدس تصمیمش را گرفته بود و خیلی شفاف و روشن نظرش را اعلام کرده. این طور به نظر می رسد که روزهای حضور والدس در نوکمپ به سر آمده و نه تنها در سال ۲۰۱۴، بلکه در سال ۲۰۱۳ و در پایان رقابت های این فصل، او این باشگاه را ترک خواهد کرد.

این در حالی است که بخشی از هواداران از تصمیم والدس حمایت کرده اند و طبق گزارش منتشره در رسانه ها، او در مسیر پیوستن به لیگ برتر است واین چیزی است که او به دوستان نزدیکش گفته است. گویا او پیش از اینهاو قبل از آنکه پیشنهادی را دریافت کرده باشد، تصمیمش را گرفته بود تا در سال ۲۰۱۳ تیم را ترک کند و این تصمیم زمانی اعلام شد که خینس کارواخال هنوز با باشگاهی به توافقی نرسیده بود.

والدس بعد از ده سال حضور در تیم اصلی و فتح تمام جام های ممکن، ۵ بار جایزه سامورا، بهترین دروازه بان فصل لالیگا را مال خود کرده است. با وجود تمام این ها والدس با جدیت تمام کارش را در بارسلونا دنبال می کند و همچنان رابطه خوبش را با اعضای کادر مدیریتی و بازیکنان بارسا حفظ کرده است. البته در این میان رابطه او با برخی ها خراب شده؛ از این بابت می توان از رابطه والدس و زوبی زارتا یاد کرد. در پایان فینال سال ۲۰۱۱ ومبلی، والدس پیراهنش را به زوبی زارتا هدیه داد ولی الان دیگر با هم حرف هم نمی زنند. در این میان هم با وجودی که زوبی زارتا اعلام کرده که به ماندن والدس امیدوار است و مذاکراتی را آغاز نکرده، ولی گویا از همین الان مذاکرات برای جذب یک دروازه بان جدید را آغاز کرده است. او حالا لیستی اولیه را تدارک دیده و با خودش به نیویورک برده تا با تیتو مشورت کند و بعد از بازگشت به اسپانیا، نتایج این مذاکره را با ساندرو روسل و جوزپ ماریا بارتومئو درمیان خواهد گذاشت.

گل