به گزارش سرویس خبر ورزشی ملت ایران: کریستیانو رونالدو در حالی که درمنچستریونایتد عنوان بهترین بازیکن فوتبال جهان را به دست آورد ترجیح داد از این تیم جدا شود و راهی اسپانیا شود تا برایرئال مادریدبازی کند.

رامون کالدرون رییس سابق باشگاه رئال مادرید پس از سال ها اعتراف کرد کهفرگوسندوست نداشت رونالدو به رئال مادرید بپیوندد اما رونالدو برخلاف نظر سرمربی شیاطین پیراهن رئال را بر تن کرد.

کالدرون در سخنانی که روزنامه دیونسا سنترال اسپانیا منتشر کرد، گفت: فرگوسن دوست داشت رونالدو بهبارسلونابرود. او زمینه را برای پیوستن این بازیکن پرتغالی به بارسلونا فراهم کرد اما رونالدو به فرگوسن و باشگاه منچستر یونایتد گفت که در صورت جدایی تنها به رئال مادرید خواهد رفت. وقتی فهمیدم که رونالدو دوست دارد به رئال بیاید دست به کار شدیم و در نهایت موفق شدیم او را جذب کنیم.

او افزود: رونالدو یک بازیکن کاملا حرفه ای است. او هر روز تلاش می کند تا بهتر از روز قبل باشد. باید بازیکنان جوان او را الگویی خود قرار دهند. رونالدو الگویی بسیار مناسب برای جوانان اسپانیایی در شرایط کنونی است.

رونالدو در پنج سال اخیر رقابت تنگاتنگی با لیونل مسی برای کسب توپ طلای فوتبال جهان داشته است. او در سال ۲۰۱۳ به سلطه چهار ساله لیونل مسی پایان داد و به عنوان بهترین بازیکن جهان انتخاب شد تا دومین توپ طلای خود را به دست آورد. این بازیکن پرتغالی با رقم ۹۳ میلیون یورو به رئال مادرید پیوست.