علی کفاشیان افزود: برنامه فدراسیون این است که انتخابات در سال جاری برگزار و وضعیت هیات فوتبال خراسان رضوی مشخص شود.

وی با رد تعویق انتخابات به دلیل تعیین نشدن مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: ترجیح ما نیز این است که ابتدا مدیرکل تعیین و سپس رییس هیات فوتبال انتخاب شود اما پروسه انتخاب مدیرکل کمی طولانی شده و فدراسیون به این نتیجه رسیده که انتخابات در سال جاری برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: تا قبل از آغاز جام جهانی انتخابات هیات فوتبال هفت استان برگزار می شود و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

کفاشیان تاکید کرد: فدارسیون هیچ گزینه خاصی برای هیات فوتبال خراسان رضوی ندارد و امیدوارم یک انتخابات سالم و خوب در خراسان رضوی برگزار شود که البته فدراسیون تنها یک رای دارد و نقش دیگری در آن نداریم.

نظارت بر لیگ دسته اول جدی تر می شود

رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت رقابت های لیگ دسته اول فوتبال اظهار کرد: شرایط لیگ بسیار حساس بوده و به همین دلیل فدراسیون نظارت ویژه ای روی مسابقات خواهد داشت و حتی آیین نامه خاص کنترلی نیز تدوین شده و نمی گذاریم حقی از تیمی ضایع شود.

وی تاکید کرد: برای فدراسیون هیچ فرقی نمی کند چه تیمی به لیگ برتر صعود کند و حرف های عنوان شده مبنی بر گرایش فدراسیون برای صعود به یک تیم خاص تنها شایعه سازی بوده و به هیچ عنوان صحت ندارد.

کفاشیان تصریح کرد: در مورد مسائل مرتبط با دوپینگ دستورات جدی دادیم و قرار شده کمیته ضد دوپینگ فدراسیون فوتبال در رقابت های لیگ دسته اول فعال تر شود.

فدراسیون در مورد ابومسلم دغدغه دارد

وی با اشاره به وضعیت تیم فوتبال ابومسلم خراسان گفت: متاسفانه ابومسلم با این همه سابقه و تماشاگر به هیچ عنوان شرایط خوبی ندارد و فدراسیون نیز در مورد این تیم دغدغه دارد ولی نمی توانیم در مورد موضوع مالکیت آن ورود پیدا کنیم و این موضوع باید در خراسان رضوی حل شود.

رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد: فدراسیون از فعال بودن تیم های شهرستانی استقبال می کند و با توجه به سابقه ابومسلم این تیم برای ما بسیار مهم است و امیدوارم هرچه زودتر مشکلات آن ها حل شود.

متاسفم که فوتبال خراسان " غیاثیان " را از دست داد

وی که در سفر خود به مشهد بر مزار کاظم غیاثیان پیشکسوت فوتبال خراسان نیز حاضر شده بود، با اشاره به شخصیت این مربی فوتبال خراسان اظهار کرد: واقعا درگذشت کاظم غیاثیان ضایعه دردناکی بود و او یکی از بهترین مربیان با اخلاق بود و واقعا متاسفم که فوتبال خراسان او را از دست داد.

کفاشیان خاطرنشان کرد: در سفرهای اخیر خود به مشهد به عیادت کاظم غیاثیان رفته بودم و واقعا خبر مرگ وی برایم تاسف آور و دردناک بود.