اتفاقی که از چندی قبل پیش بینی می شد رخ داد و اتحادیه فوتبال اروپا(یوفا) مانوئل پیگرینی، سرمربی شیلیایی تیم فوتبال منچسترسیتی را به خاطر متهم کردن داور به قضاوت جانبدارانه برای بارسلونا ۲ جلسه از نشستن روی نیمکت آبی پوشان شهر منچستر در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا محروم کرد.
سه شنبه ۲ هفته پیش، در نخستین شب از دور رفت بازی های مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا منچسترسیتی میزبان بارسلونا بود که آن بازی با نتیجه ۲ بر صفر به سود کاتالان ها خاتمه پیدا کرد. در آن بازی داور خطای مارتین دمیچلیس، مدافع آرژانتینی من سیتی روی لیونل مسی، مهاجم بارسلونا را روی خط محوطه جریمه میزبان انگلیسی پنالتی تشخیص داد و علاوه بر اخراج دمیچلیس، یک پنالتی هم به میهمان اسپانیایی تقدیم کرد.

پس از بازی پیگرینی که مدعی بود خطای دمیچلیس خارج از محوطه جریمه رخ داده است، یوناس اریکسن، داور بازی را به جانبداری از بارسلونا متهم کرد و علناً اظهار داشت یوفا این داور سوئدی را مسئول قضاوت این بازی کرده تا فرصت جبران اشتباه قبلی اش در یکی از بازی های فصل گذشته بارسلونا را به او داده باشد.

پیگرینی هفته گذشته بابت اظهارات خود عذرخواهی کرد اما عذرخواهی او فایده ای به حالش نداشته و یوفا این مربی را ۲ جلسه از همراهی من سیتی در لیگ قهرمانان اروپا محروم کرده است. به این ترتیب این مربی شیلیایی در بازی برگشت تیمش و بارسلونا در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان نه تنها اجازه نشستن روی نیمکت کاتالان ها را ندارد بلکه مستقیم یا غیرمستقیم اجازه ارتباط برقرار کردن با بازیکنان یا دستیارانش را نیز نخواهد داشت.