فدراسیون فوتبال پرتغال از کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی کشورمان به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد اولین قهرمانی تیم زیر ۲۰ سال پرتغال در رقابت های جام جهانی عربستان دعوت به عمل آورد. کی روش که بین سال های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۱ هدایت تیم زیر ۲۰ سال پرتغال را به عهده داشت این تیم را در سال ۱۹۸۹ در عربستان و در سال ۱۹۹۱ در پرتغال به قهرمانی جهان رساند.
فرناندو گومز، رئیس فدراسیون فوتبال پرتغال از سرمربی تیم ملی ایران دعوت به عمل آورده بود تا دوشنبه شب هفته جاری در ضیافتی که در این رابطه تهیه شده حضور پیدا کند ولی کی روش با رد محترمانه این دعوت عنوان کرد به خاطر تعهد به تیم ملی ایران نمی تواند به پرتغال سفر و در این مراسم حضور پیدا کند.

کی روش با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال پرتغال ضمن تشکر علت عدم حضور نیافتنش در این جلسه را اینگونه عنوان کرد:

«آقای رئیس، دکتر فرناندو گومز، پیش از هر چیز مایلم از دعوت نامه ای که بابت حضور در مراسم جشن یادبود قهرمانی تیم زیر ۲۰ سال پرتغال در ریاض برای من فرستادید تشکر و قدردانی کنم. باید از دکتر گومز به خاطر این ابتکار که توسط فدراسیون فوتبال پرتغال برگزار خواهد شد، قدردانی کنم. خیلی خیلی متشکرم. متاسفانه به دلایل حرفه ای قادر نخواهم بود در این مراسم حضور پیدا کنم.

تیم ملی ایران به ترتیب ۲ بازی در تاریخ های ۳ و ۵ مارس ۲۰۱۴(۱۲ و ۱۴ اسفند ۹۲) در پیش دارد که حضور من در این مراسم را غیرممکن می کند. مایلم از تمامی کسانی که نام من را هم به میان آوردند قدردانی کنم و باید از تمامی کسانی که در قهرمانی تیم زیر ۲۰ سال پرتغال در ریاض سهیم بوده اند تشکر ویژه ای داشته باشم. برای اینکه این فرصت را داشتم تا به تیم ملی پرتغال خدمت کنم همیشه احساس غرور و افتخار می کنم. لطفا تبرکات و بهترین آرزوهای من برای ادامه موفقیت هایتان را بپذیرید.»