امیر قلعه نویی سرمربی استقلال در مراسم دوازدهمین سالگرد باشگاه هنرمندان در خصوص شرایط استقلال و باخت اخیر این تیم به الشباب عربستان اظهار داشت: استقلال طبیعی است وقتی می بازد، شرایط خوبی ندارد، ما بعد از این بازی فیلم را بازبینی کردیم، بچه های ما در ضربات آخر خیلی بی دقت بودند و البته مقصر اصلی خود من بودم، بچه ةا هم بالاخره زحمت خودشان را کشیدند و فوتبال مردانه ای بازی کردند و اگر از موقعیت ها استفاده می کردیم و داور اشتباه نمی کرد شاید نتیجه جور دیگر رقم می خورد.

وی در پاسخ به این سوال که در جام حذفی، حذف شدید، در آسیا هم با این شکست کار برای استقلال کمی سخت شده و در لیگ برتر هم قهرمانی با خطر مواجه شده است، گفت: شرایط بهتر خواهد شد چراکه خسرو حیدری برمی گردد، هاشم بیک زاده تا ۲۰ روز دیگر به ترکیب اضافه می شود، جمشیدیان هم مشکلش برطرف می شود. اینها به چیدمان تیم و تعویض هایمان کمک خواهد کرد.

قلعه نویی در پاسخ به این سوال که قول قهرمانی به هواداران می دهید، گفت: مربی قول نمی دهد ولی مطمئنا برای ۳ بازی لیگ برتر و ۵ بازی لیگ قهرمانان شرایطمان بهتر خواهد شد.

وی در خصوص تعامل با کی روش اظهار داشت: با کی روش نشست خوبی داشتیم، خیلی خوب بود و قرار شد که تعامل کنیم، موقعش که برسد به تیم ملی هم کمک می کنیم.

ور در پایان در خصوص اعتراض هواداران در بازی با الشباب گفت: هواداران هرچه که می گویند حق دارند اما این بازیکنان استقلال هم ببینید که چند سال است در این تیم بازی کرده اند و با وجود فشردگی بازی ها و مشکلات فراوان چقدر برای تیم از جان مایه می گذارند.