علی کریمی در پایان مراسم دوازدهمین سالگرد باشگاه هنرمندان در مورد مورد دریافت لوح تقدیر اشتهار به صداقت در فوتبال، گفت: من داخل مراسم هم گفتم که خودم را لایق این عنوان نمی دانم از این که دعوت شدم سوپرایز شدم. از یاریار باید تشکر کنم. باید به فرهنگ سازی در فوتبال عمل کرد و نباید فقط حرف زد. امیدوارم این مجلس باعثفرهنگسازی احترام به بزرگتر و هم نوع شود. امشب در مورد بیماران ام اس حرف زدند از خدا می خواهم تمامی بیماران شفا پیدا کنند. استارت این کار فرهنگی زده شده است و امیدوارم روز به روز بهتر شود.

وی در مورد دریافت این جایزه افزود: این بهترین عنوانی است که در سال های حضورم در ورزش دریافت کردم.

کریمی در مورد اختلافات اهالی فوتبال، تأکید کرد: در هر حرفه ای اختلاف نظر و سلیقه وجود دارد. امیدوارم روزی همه با هم تعامل کنند نمی توان این مسئله را به طور کامل از بین برد اما امیدوارم روزی این اختلافات تمام شود.

هافبک تراکتورسازی در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد اختلافات برخی از پیشکسوتان پرسپولیس، اظهار داشت: شما سوالی می کنید که ربطی به این مجلس ندارد می خواهید از آب گل الود ماهی بگیرید و این صحبت ربطی به مراسم امروز ندارد.

کریمی در مورد صحبت های امروز کارلوس کی روش که اعلام کرده، درهای تیم ملی به روی او باز است، خاطرنشان کرد: او به من لطف دارد. اگر اینبار به تیم ملی دعوت نشدم حتما حقم نبوده که دعوت شوم اگر حقم باشد حتما از سوی کادر فنی به تیم ملی دعوت می شوم.

علی کریمی در حالی این مصاحبه را انجام داد که با امیر قلعه نویی در کنار یکدیگر مشغول صحبت با خبرنگاران بودند.