ملت ایران: چشمه جوشان استعداد در فولاد خوزستان هر سال چند پدیده جوان به لیگ معرفی می‌کند. یکی از پدیده‌های فولاد در لیگ دوازدهم امید خالدی است. دفاع چپ‌پایی که فصل را به عنوان بازیکن ذخیره آغاز کرد اما وقتی با مصدومیت مهدی امیرآبادی فرصت بازی پیدا کرد از این فرصت کوتاه نهایت بهره را برد و خودش را در ترکیب اصلی فولادی‌ها جا انداخت. خالدی در ابتدای فوتبالش مهاجم بوده و حتی سابقه آقای گلی لیگ ۲ را هم دارد اما حالا به خط دفاع رفته و از چهره‌های موثر فولاد در ۱۵ هفته شکست‌ناپذیری این تیم بوده است.

امید خالدی در پیروزی فولاد مقابل راه‌آهن روز خوبی را سپری کرد و امیدوار است این درخشش را در بازی چهارشنبه مقابل پرسپولیس هم تکرار کند. خبرنگار گل در اهواز گفتگوی کوتاهی با این بازیکن انجام داده است.

خب، شاگردان دایی را هم بردید و رکوردتان به ۱۵ بازی رسید. از بازی با راه‌آهن بگو!

بازی سختی بود. یکی از تیم‌هایی که ما را خیلی به زحمت انداخت همین راه‌آهن بوده. برای بردن راه‌آهن خیلی تلاش کردیم و همان‌طور که دیدید راه‌آهن تا دقایق آخر بازی جلوی ما مقاومت کرد. اما بالاخره این تیم در مقابل انگیزه تیم ما کم آورد.

از بازی خودت راضی بودی؟

من معمولا از خودم راضی‌ام، چون همیشه سعی می‌کنم هر چه در توان دارم برای تیمم خرج کنم و به‌خاطر همین هیچ‌وقت بدهکار خودم نمی‌شوم. در این بازی هم تلاشم را کردم. البته هنوز با امید اید‌ه‌آل ذهنم فاصله دارم و تلاش می‌کنم به بهترین بازی خودم برسم.

نظرت راجع به تیم فولاد در این فصل چیست؟

تیم خوبی داریم و با هم به هماهنگی خوبی رسیده‌ایم. ما یک هدف مهم و مشترک داریم. همه به دنبال آسیایی شدن هستیم و برای رسیدن به این مهم تلاش‌مان را می‌کنیم.

بازی بعدتان با پرسپولیس است. این بازی را چطور می‌بینی؟

می‌دانیم که بازی خیلی سختی است، چون پرسپولیس به روزهای خوبش برگشته و این روزها خیلی خوب فوتبال بازی می‌کند. ولی ما هم برنامه‌های زیادی داریم و خیلی به نتیجه این بازی امیدوار هستیم. امیدوارم همان‌طور که سپاهان و استقلال را در خانه‌شان شکست دادیم پرسپولیس را هم در تهران ببریم. و البته امیدوارم که بازی خوبی از آب در بیاید.

جلوی پرسپولیس یار مستقیم چه کسی خواهی بود؟

بستگی به ارنج تیم و پست بازی‌ام دارد ولی به احتمال زیاد بازیکن مستقیم من یا مهدی مهدوی‌کیا است یا غلامرضا رضایی.

ظاهرا بازی روی چمن آزادی برای فولاد خیلی خوش‌یمن است؟

مطمئنا، کیفیت این زمین با زمین‌ اهواز قابل مقایسه نیست. بازی در چمن صاف آزادی کمک می‌کند که بتوانیم فوتبال ناب خوزستانی را به نمایش بگذاریم.

در بازی‌هایی که از تو دیده‌ایم به نظر می‌رسد علاقه زیادی به زدن قیچی برگردون داری؟!

خب این حرکتی است که‌ تماشاگران دوست دارند و برایشان خیلی جذاب است. البته من برای نمایش قیچی نمی‌زنم. صحنه‌هایی در بازی پیش می‌آید که باید به این شکل ضربه بزنیم.

الگوی فوتبالی‌ات در دنیا؟

آبیدال.

در چه پستی راحت‌تر بازی می‌کنی؟

قابلیت بازی در چند پست را دارم، ولی در دفاع چپ از بقیه پست‌ها راحت‌ترم.

آرزوی فوتبالی‌ات چیست؟

دوست دارم با فولاد قهرمان لیگ بر‌تر بشوم.

گل