ملت ایران: منچسترسیتی فاصله با منچستریونایتد را دوباره به هفت امتیاز برگرداند. آنها در خانه آرسنال دو بر صفر پیروز شدند.

هر دو تیم اخراجی داشتند و آرسنال در دقیقه ۱۰ ده‌نفره شد.

سیتی ۳۰۰۰ سهمیه تماشاگر داشت اما چون طرفداران به بلیت ۶۲ پوندی مسابقه اعتراض داشتند یک‌سوم این سهمیه را به آرسنال برگرداند. اما آنهایی که سفر کرده بودند بردی تاریخی را تماشا کردند. آنها اولین برد تیمشان در لیگ در خانه آرسنال در طول ۳۸ سال را از نزدیک دیدند.

منچسترسیتی بازی را بهتر آغاز کرد و در همان دقیقه ۱۰ بود که آرسنال ده‌نفره شد. تصمیم مایک دین در اخراج لوران کوشیلنی با اعتراض شدید آرسن ونگر و تماشاگران روبرو شد و آنها در تمام طول بازی علیه داور شعار دادند. ادین ژکو در محوطه جریمه آرسنال خواست بچرخد که ضربه‌اش را بزند که کوشیلنی او را گرفت. وویچیخ اشچسنی بسیار نزدیک به صحنه بود اما داور تصمیمی سخت‌گیرانه گرفت، این که به کوشیلنی کارت قرمز بدهد.

خود ژکو پشت ضربه پنالتی ایستاد ولی اشچسنی ضربه او را با پا دفع کرد. توپ به تیر دروازه خورد و در راستای خط دروازه حرکت کرد و دروازه‌بان آن را گرفت!

سیتی اما گل خود را در دقیقه ۲۱ زد. داوید سیلوا ضربه ایستگاهی تیمش را سریع زد، کارلوس تبس توپ را به جیمز میلنر سپرد و او هم ضربه‌اش را از زاویه‌ای بسته به کمک تیر دروازه به گل تبدیل کرد.

ژکو هم پنالتی گل‌نشده‌اش را در دقیقه ۳۲ جبران کرد. میلنر سانتر زمینی خوبی از سمت راست انجام داد و پس از آن که اشچسنی ضربه تبس را برگرداند، ژکو دهمین گل فصل خود را زد.

جک ویلشر هم ضربه سر خاوی گارسیا روی یک ضربه کرنر را از روی خط دروازه برگرداند.

سیتی در نیمه دوم بازی را کنترل کرد. آنها هم در دقیقه ۷۵ ده‌نفره شدند. ونسان کمپانی تکل دوپای خشنی از روبرو روی پای ویلر زد و داور با وجود آن که کمپانی توپ را زده بود به او کارت قرمز نشان داد.

در اواخر بازی هم تئو ولکات روی اشتباه جولیون لسکات در آفسایدگیری موقعیتی عالی داشت و ضربه‌اش از جو هارت هم گذشت اما خود لسکات توپ را از روی خط برگرداند.

آرسنال به این ترتیب شش امتیاز تا رده چهارم جدول فاصله یافت.

گل