ملت ایران: شش دیدار هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال، امروز(یک‌شنبه) برگزار شد تا با نتایج به دست آمده در این شش بازی، جدول رده‌بندی رقابت‌ها دستخوش تغییرات شود. تراکتورسازی، فولاد، فجرسپاسی، نفت تهران و سپاهان مقابل حریفان به برتری رسیدند و دیدار سایپا با داماش به تساوی انجامید. در پایان تراکتورسازی موفق شد موقتا صدر جدول را از آن خود کند.

پیش از این نیز، دیدار صبا و پرسپولیس با نتیجه مساوی بدون گل و دیدار گهر و پیکان با برتری دورودی‌ها به پایان رسیده بود. آخرین دیدار این هفته نیز فردا(دوشنبه)، بین تیم‌های استقلال و مس برگزار می‌شود.

*** نتایج بازی‌های هفته بیست و یکم

نفت تهران ۴ – ۱ نفت آبادان

نفتی‌های تهران موفق شدند با نتیجه ۴ بر یک از سد هم‌نام آبادانی خود بگذرند. در این بازی مصطفی سیفی(۴۲)، امین منوچهری(۶۰) و یعقوب کریمی(۷۶) برای نفت تهران گل‌زنی کردند تا این تیم روند رو به رشد خود را کماکان حفظ کرده باشد. برای نفت آبادان هم بهنام برزای(۷۲) گل‌زنی کرد. نفت تهران با این برد ۳۰ امتیازی شد و نفت آبادان با این باخت ۱۴ امتیازی باقی ماند.

فولاد ۲ – ۱ آلومینیوم

شاگردان حسین فرکی موفق شدند با نتیجه ۲ بر یک از سد نماینده هرمزگان بگذرند. گل‌های فولاد را در این بازی لوسیانو پریرا(۶) و اسماعیل شریفات(۷۴) به ثمر رساندند. فولاد با این برد ۳۷ امتیازی شد و آلومینیوم با این شکست همچنان ۲۱ امتیازی باقی ماند.

داماش ۱ – ۱ سایپا

داماش از بازی داخل خانه‌اش در این هفته یک امتیاز کسب کرد تا خطر تیم‌های پایین‌تر از خود را پشت گوشش احساس کند. شاگردان مجتبی تقوی در این بازی با تک گل سعید دقیقی(۷) میزبان خود را متوقف کردند. گل داماش را هم محمد مختاری(۷۶) به ثمر رساند. سایپا اکنون ۳۱ امتیازی است و داماش همچنان ۲۳ امتیازی باقی مانده است.

تراکتورسازی ۳ – صفر راه‌آهن

تراکتورسازان در خانه بازی خوبی از خود به نمایش گذاشته و راه‌آهن را با سه گل شکست دادند. شاگردان علی دایی در این بازی بسیار امیدوار بودند که با پیروزی برابر حریف، به رده چهارم جدول برسند. گل‌های تراکتورسازی را در این بازی فلاویو لوپز(۴۶) و مهدی سیدصالحی(۴۸ و ۶۱) به ثمر رساندند.

فجرسپاسی ۲ – ۱ ملوان

نماینده شیراز در لیگ برتر که در هفته‌های قبل نتوانسته بود نتایج درخور توجهی کسب کند، امروز(یک‌شنبه)، در خانه برابر ملوان به برتری ۲ بر یک رسید. ‌گل‌های فجرسپاسی را در این بازی جابر انصاری(۱۳) و مجتبی ترشیز(۸۵) به ثمر رساندند. گل ملوان را هم جلال رافخایی(۷۳) برای ملوان به ثمر رساند. فجرسپاسی با این برد ۲۸ امتیازی شد و ملوان با این باخت ۳۱ امتیازی ماند.

سپاهان ۴ – ۳ ذوب‌آهن

داربی سنتی اصفهان، بسیار پرگل و زیبا از آب درآمد. شاگردان کرانچار در این دیدار موفق شدند با ارائه یک بازی خوب، از حریف ۳ بر یک پیش بیفتند، اما در ادامه ذوب‌آهن با زدن دو گل دیگر بازی را به تساوی کشاند. اما این پایان کار نبود چون نویدکیا موفق شد گل چهارم تیمش را بزند تا هر سه امتیاز بازی به حساب زردپوشان واریز شود.

گل‌های سپاهان را در این بازی جواهیر سوکای(۶ و ۱۴)، امید ابراهیمی(۳۲) و محرم نویدکیا(۷۷) به ثمر رساندند و گل‌های ذوب‌آهن را مهدی رجب‌زاده(۲۸ و ۵۶) و احسان پهلوان(۷۶) وارد دروازه سپاهان کردند.

ایسنا