به گزارش ملت ایران به نقل از گل - شبکه تلویزیونی الجزیره اعلام کرده که در بازخوانی آرای توپ طلای سال ۲۰۱۲ شاهد بی نظمی هایی بوده ایم که باعثجابه جایی برخی آرا شده است. چرا که توماس روسیچکی کاپیتان تیم ملی چک و تیاگو سیلوا، کاپیتان تیم ملی برزیل به لیونل مسی رای نداده اند و رای شان بالوتلی بوده

روسیچکی در صحبت هایی گفته: «من به بالوتلی رای دادم ولی فیفا رای من را «مسی» اعلام کرده.» علاوه بر او تیاگو سیلوا، ستاره برزیلی پاری سن ژرمن هم ادعای مشابهی دارد: «من رای ام را به نام بالوتلی نوشتم ولی فیفا رای من را مسی اعلام کرده. این واقعا ناراحت کننده است.»

البته مقامات فیفا این گفته را تکذیب می کنند و یکی از مقامات این سازمان در گفتگو با یورو اسپورت که در روزنامه مارکا نیز بازتاب یافت گفت: «این یک شایعه الکی است. به ما آنچه در ایتالیا و جمهوری چک رخ داده گزارش شده. ما آرای ارائه شده را داریم و می توانیم آن لیستی که بعد از برگزاری مراسم توپ طلا منتشر شده را تائید کنیم. همه چیز دقیقا درست است و تمام مدارک درست است. هرکسی آزاد است که هر طوری که می خواهد ماجرا را تعبیر کند؛ چون بعضی ها یادشان نمی آید که به چه کسانی رای داده اند.»