صدرنشینی استقلال کار قلعه نویی است

شجاع خلیل زاده مدافع ملی پوش مس کرمان از بازی با استقلال می گوید؛ بازی که برای آنها به طور حتم بسیار سخت خواهد بود. اما چیز دیگری که برای او این بازی اهمیت دارد رقابت برای بهترین دفاع لیگ است. او تیمش را مقابل استقلال بازنده و دسته و پا بسته نمی داند:

چقدر این استقلال با استقلال نیم فصل اول فرق دارد؟
به هر حال چند بازیکن اضافه شدندو کاملا هم تاثیر گذار بوده اند. آنها صدرنشین لیگ هستند و قطعا خوب بوده اند که در اینجای جدول حضور دارند. اما من نقش آقای قلعه نویی را بیشتر می دانم و و حضور اوست که تیم را متحول کرده.
چقدر امیدواری این بازی را ببرید؟
صحبت قبل از بازی کری و حرف از بردن کار راحتی است مهم نتیجه داخل زمین است که باید تلاش کنم تا بتوانیم به خواسته مان برسیم. ما نه نگرانی نه جایگاه استقلال داریم و نه از جو استادیوم چون همه بازیکنان ما این شرایط را تجربه کرده اند. مهم شرایط بازی است و روندی که بازی طی می کند.
به نظر تو باید مربی تیم تغییر می کرد؟
این بحثمدیریتی است و من در مس بازیکن هستم و در مورد آن باید از مدیریت باشگاه سوال کنید. ما بازیکن هستیم و چه بخواهیم و چه نخواهیم تابع تصمیمات باشگاه هستیم.
نظرت در مورد مهاجمان استقلال چیست که این روزها در اوج هستند؟
آنها هم مثل مهاجمان دیگر لیگ هستند و فرقی برای ما ندارد. من و سایر بازیکنان تیم مس تلاش خودمان را می کنیم و کاری به اسم جایگاه حریف نداریم.
شما دومین خط دفاع لیگ هستید و استقلال اولین. انگیزه برای گرفتن این عنوان ندارید؟
شرایط ما با استقلال فرق می کند. تیم ها بیشتر مقابل استقلال دفاعی تر بازی می کنند و مقابل مس دنبال همه امتیازهستند. با این وجود قبل از بازی کذایی با تراکتورسازی ما بهترین تیم دفاع لیگ بودیم. الان هم می خواهیم این جایگاه را پس بگیریم.
تومدتی است در لیست تیم ملی حضور داری و رقبای داری بسیار سر سخت. چقدر امیدواری آنها را بگیری؟
رقابت من با آنها تا حدودی نابرابر است. تمام رقبای من از پرسپولیس و استقلال و خارج از کشور هستند. از مس به تیم ملی رسیدن کار سخت تری است تا پرسپولیس؛ استقلال؛ سپاهان و تراکتور سازی. الان کادرفنی تیم ملی شرایط را برای رقابت بهتر کرده اند ولی آن ها بیشتر دیده می شوند. حرف من همین است از مس کرمان دیده شدن سخت تر است. این برای همه بازیکنان مس است شامل من نمی شود.
تا حدودی حرفت منطقی است اما رقابت شرایطی هم دارد؟
من هم قبول دارم … من اعتراضی ندارم و فقط می خواستم شرایط بگویم. بازهم خداراشکر که این کادرفنی توجه ویژه ای به لیگ دارند ومن این را کتمان نمی کنم.
این بازی برای خودت هم اهمیتی دارد؟
انگیزه شخصی ندارم و فقط می خواهم مس نتیجه بگیرد.
فصل بعد در مس می مانی؟
هنوز که زود است اما برای آینده ام برنامه دارم.
پس تصمیم گرفتی؟
بله تصمیم گرفتم ولی به طور صددر صد نمی شود حرف زد.